maan tasalle, mikään muu ei enää tätä mätäpesäkettä paranna kuin puhdas resetointi.
Vastaukset 7
- lgkjhgds
Alkaa olla ainoa vaihtoehto kun veroluikuroivat minkä kerkiävät.
- Tuumasta_Toimeen
On siihen olemassa helpompikin konsti. Muut euromaat kun ei enää maksa kreikkalaisten maksamatta jättämiä veroja niin ei siinä kauan mene kun Kreikka resetoituu ihan itsestään.
- roletaari
Entisen työkaverini, norjalaisen merimiehen lausahdus. Hitlerin olisi pitänyt tehdä kaikista kreikkalaisista saippuaa. Jopa perusteli mielipidettään omilla kokemuksillaan.
Missä nää herrat on kun niitä eniten tarvittais...
Herra isosakemanni on manalassa joten tarvittais joku joka menee hänen asioillaan tuonne Kreik- (hitto kirjotin sen isolla!)
...kreikkaan...
Äh, muista enää mitä olinkaan kirjoittamassa...
- roletaari
Olet oikeassa. Kun tutustuu Kreikan taloushistoriaan 2500:n vuoden takaisista kaupunkivaltioista nykypäivään niin voi todeta, ettei mitään ole muuttunut.
Kreikalla on kokemusta rahaliitosta ulosheittämisestäkin. Tapahtui muistaakseni 2008 kun muut liittolaiset kyrpiintyivät krekujen touhuun.
Muutama konkurssi tuonkin jälkeen. - 99999ö
Jotenkin pitäisi houkutella laivanvarustajat paikalle ennen jumposta.
- greekgay
Jos kreikka pommitetaan, miten luulet heidän pystyvän maksamaan takaisin velkansa?
HUUTONAURUA!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri381118- 71848
Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40710Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi40686Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus197564- 43499
- 46498
jumala ei auta hittojakaan..
kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir204473Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,174462Onneksi en ole riippuvainen Kuhmo Oy:stä
Lähinnä naurattaa, kun ylipainoiset, punakat kuljetus ja muutkin yrittäjät yrittävät lohdutella itseään uuden omistajan6447