P.Räsänen (kd) ryhdistäytyy

naturumbarules

Päivi Räsänen(kd) on ryhdistäytymässä matu- ja islamisaatiovyöryn edessä ehdottamalla, että rikkaat elintasosurffarit setelitukkoineen saavat itse maksaa elämisensä ennen kuin veroeurojamme matupaskoihin hassataan!
Matut kotoutumisensa edistämiseksi velvollisuus osallistua työtoimintaan,palkattomaan, etteivät matukollit jää patjalle loikoilemaan ja raiskauksia suunnittelemaan porukalla.
Tosin nämä Räsäskän ehdotukset ovat vasta pisara meressä!

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hima-imaani

      Muutama vuosi sitten Päivi Räsänen ehdotti, että Suomeen otettaisiin vaan kristinuskoisia pakolaisia. Siitäkös melu nousi. Uskonnolla ei ole mitään tekemistä pakolaisten keskuudessa. Rasismikin jo tuppasi asian sekaan!
      Toivottavasti rahakkaisiin elintasosurffareihin puututaan, maksakoon itse asumis- ja ruokailukulunsa. Islam-uskovaisiin ei enää kukaan uskalla mitenkään puuttua!

    • Piti oikein kaivaa esille, ehdottiko todella - ja kyllä ehdotti :D

      - Jos ihmisellä on rahaa tilillä tai omaisuutta, rahoja täytyy käyttää ennen kuin tukia annetaan, linjaa kansanedustaja, entinen sisäministeri Päivi Räsänen.
      - Juttuja kulkee, että osa turvapaikanhakijoista tulee paksujen setelinippujen kanssa. En usko, että heitä on kovin paljon, mutta jos joukossa on varakkaita henkilöitä, miksi he eivät voisi itse maksaa vastaanottokuluja, Räsänen kysyy.

      http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2016020221055301_cm.shtml

      Koomistahan tässä on se, että vastaanottolain 19§ sanoo jo valmiiksi näin:

      Kansainvälistä suojelua hakevalle ja tilapäistä suojelua saavalle sekä ihmiskaupan uhrille, jolla ei ole kotikuntalaissa tarkoitettua kotikuntaa Suomessa, myönnetään vastaanottoraha ihmisarvoisen elämän kannalta välttämättömän toimeentulon turvaamiseksi ja itsenäisen selviytymisen edistämiseksi, jos hän on tuen tarpeessa eikä voi saada toimeentuloa ansiotyöllään, muista tuloistaan tai varoistaan, itseensä nähden elatusvelvollisen huolenpidolla tai muulla tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      82
      6000
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      321
      5434
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      49
      4732
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      313
      3675
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      1
      2237
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2142
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      101
      1254
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      7
      943
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      157
      856
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      55
      727
    Aihe