P.Räsänen (kd) ryhdistäytyy

naturumbarules

Päivi Räsänen(kd) on ryhdistäytymässä matu- ja islamisaatiovyöryn edessä ehdottamalla, että rikkaat elintasosurffarit setelitukkoineen saavat itse maksaa elämisensä ennen kuin veroeurojamme matupaskoihin hassataan!
Matut kotoutumisensa edistämiseksi velvollisuus osallistua työtoimintaan,palkattomaan, etteivät matukollit jää patjalle loikoilemaan ja raiskauksia suunnittelemaan porukalla.
Tosin nämä Räsäskän ehdotukset ovat vasta pisara meressä!

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hima-imaani

      Muutama vuosi sitten Päivi Räsänen ehdotti, että Suomeen otettaisiin vaan kristinuskoisia pakolaisia. Siitäkös melu nousi. Uskonnolla ei ole mitään tekemistä pakolaisten keskuudessa. Rasismikin jo tuppasi asian sekaan!
      Toivottavasti rahakkaisiin elintasosurffareihin puututaan, maksakoon itse asumis- ja ruokailukulunsa. Islam-uskovaisiin ei enää kukaan uskalla mitenkään puuttua!

    • Piti oikein kaivaa esille, ehdottiko todella - ja kyllä ehdotti :D

      - Jos ihmisellä on rahaa tilillä tai omaisuutta, rahoja täytyy käyttää ennen kuin tukia annetaan, linjaa kansanedustaja, entinen sisäministeri Päivi Räsänen.
      - Juttuja kulkee, että osa turvapaikanhakijoista tulee paksujen setelinippujen kanssa. En usko, että heitä on kovin paljon, mutta jos joukossa on varakkaita henkilöitä, miksi he eivät voisi itse maksaa vastaanottokuluja, Räsänen kysyy.

      http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2016020221055301_cm.shtml

      Koomistahan tässä on se, että vastaanottolain 19§ sanoo jo valmiiksi näin:

      Kansainvälistä suojelua hakevalle ja tilapäistä suojelua saavalle sekä ihmiskaupan uhrille, jolla ei ole kotikuntalaissa tarkoitettua kotikuntaa Suomessa, myönnetään vastaanottoraha ihmisarvoisen elämän kannalta välttämättömän toimeentulon turvaamiseksi ja itsenäisen selviytymisen edistämiseksi, jos hän on tuen tarpeessa eikä voi saada toimeentuloa ansiotyöllään, muista tuloistaan tai varoistaan, itseensä nähden elatusvelvollisen huolenpidolla tai muulla tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      80
      1552
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      14
      1014
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      912
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      95
      912
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      724
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      141
      689
    7. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      664
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      48
      651
    9. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      77
      649
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      641
    Aihe