Pitää muistaa minkä takia nämä pakolaiset tulevat tänne .USA on käynyt hämmentämässä joka paikassa mistä heitä tulee.Jos olisivat vielä menneet Iraniin niin kuin Israel vaati olisi vielä vielä muutama miljoona lisää. Että hoidetaan jälkipyykki nöyrästi vaan ja ollaan hiljaa ongelman aiheuttajan suhteen kun kysymyksessä on kerran USA.
USA- hedelmien jälkihoito
5
<50
Vastaukset
- iuqepoiurpieupo
Meinaatko että jos Usa tai Venäjä riehuisi Suomessa, niin suomalaiset lähtisivät Somaliaan vaatimaan rahaa?
- Näin.se.menee
Kyllä näin kävisi. Tosin Somalia on myös sekasorrossa, joten kohdemaasi oli huonosti valittu.
Raha on tietysti tärkeää, mutta henkikulta on vielä arvokkaampaa.
Niinpä, Australian osallistuessa lähi-idän kahinoihin, lisäsi maa myös pakolaisten vastaanottoaan kyseisiltä alueilta, mutta jenkit tykkäävät, että heidän jälkiensä siivoaminen kuuluu aina ja ikuisesti täysin sivullisille, johon myös meidän hallintomme on täysin yksimielisen siunauksen antanut.
On ne aamiasrukoukset sentään jotain rikkautta näin ollen tuottaneet.- ei.tietenkään
Muslimeissa itsessään koskaan mitään vikaa?
- heidänomaongelmansa
Hoitakoon Saudi-Arabia ensin osansa, hehän jenkkien liittolaisiakin ovat.
Katsotaan me muut sitten jääkö meille vielä jotain vastuuta kannettavaksi. Tuskinpa jää, niin paljon olemme jo kantaneet.
Myös muut rikkaat muslimimaat voivat ottaa veljiään.
Islamissa on perinteisesti ajateltu, että muslimin ei pitäisi oleskella ei-muslimissa maassa kuin korkeintaan muutama päivä ja sotapakolaisten pitää hakea apua muilta muslimeilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742952
- 672812
- 681822
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171679- 241657
- 201600
- 251572
- 481297
- 381273
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91259