Puheenaiheita treffeille

mies.treffeille

11

298

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rumamiesyksin

      Ei voi puhua mistään koska ei pääse treffeille koskaan.

      • Vaikka mies ei ole komea ulkoisesti mutta voi olla sisäisesti hyvin kaunis joten älä stressaa itseäsi ulkomuodollasi vaan mene ja kosi naista josta pidät.


    • 87887979797

      Olipa hyviä aiheita..

      Mulle on kerran käynyt viime vuosien aikana niin, että hiljenin täysin. En saanut toisesta osapuolesta kerta kaikkiaan mitään irti! Kohteliaasti ja vaivautuneina katseltiin sitten pari tuntia kattoon.. (Miehessä ei ollut niin sitte mitään vikaa! Kemia ei vaan toiminut yhtään!!)

      • mies.treffeille

        Tuon takia en millään halua suostua kahvittelutreffeille missä vain istuttaisiin vastakkain ja tuijotettaisiin toisia herkeämättä. Voi nimittäin olla vaivaannuttavaa ihan jonkun suhteellisen tutunkin henkilön kanssa.
        Haluan aina paljon mielummin liikuntatreffit jossa tehdään jotain, vaikka pelkkä kävelykin on mieluisampaa kun kahvitreffit.
        Hyvin meni äskeiset treffit, ei yhtään hiljaisia hetkiä.


    • Jkng

      Minun neuvoni on sellainen, että jatkakaa siitä mistä puhuitte ennen varsinaisia treffejä. Tuskin kukaan on puhumatta sanakaan treffeille asti päässyt... :D

      • oniloisempiakin

        Mä taisin kertoa silloin mun lähisukulaisesta ei niin mukavan asian, että siitä tuskin kannattaa jutella. Mutta ei mun olisi vaikeaa keksiä aiheita.


    • Siis miten avuttomia on ihmiset? Niidenkö pitää jostain listasta etsiä puheenaiheetkin, ei prkl. Mitäpä luulette että onnistuuko tönkkösuolattuna muikkkuna istuskeleva tuppisuu yhtään paremmin tekemään vaikutuksen jos sillä on jostain listasta heittää keskustelunaiheita? Se ehkä vähän paremmin sitten klaaraa mutta ei se kyllä jatkoon pääse jos juttelu ei ole luontevaa eikä se ole jos ei tule luonnostaan. Naisillehan juttu on eri, niiden tarvitsee vain olla päästäkseen jatkoon.

    • huonojakokemuksia

      Treffeillä naisista näkee oitis että eivät ole mitään järjen jättiläisiä.

    • PalstaTrolli

      Ihanko oikeasti ehdotetaan puhumista "julkkiksista"?!

      Voin kuvitella keskustelun:

      N: Mä siis niin inhoon sitä missi-Liisaa!
      M: Jaa? Mikäs siinä nyt niin harmillista on?
      N: Mitä? Etkö sä nyt näe miten feikki se on?
      M: En ole kiinnittänyt huomiota.
      N: Teille miehille nyt kelpaa ihan mikä vaan superloniblondi!

      Tai:

      N: Tää hunks-Jorma on niin ihana!
      M: Siis kuka ja mitä hän tekee?
      N: No kaikkihan nyt Jorman tuntee, siitä tanssiryhmästä, se on niiiiiin ihana.
      M: En tiennytkään kansantanhujen olevan muodissa.
      N: Höpsö, kato tässä mun kännykässä on kuva siitä. Ihana.
      M: Just joo. Ehkäpä sinun olisi pitänyt mennä treffeille hänen kanssaan.
      N: Miksen mä koskaan tapaa hyvällä itsetunnolla varustettuja miehiä?

      Että "julkkiksista" puhumaan vaan...

      • Avio.ATMies

        Kaikki julkkikset eivät ole pelkästään julkkiksia, on myös urheilijoita, poliitikoita, mediapersoonia, muusikoita, näyttelijöitä jnpp.


      • PalstaTrolli

        Niinkö?

        Periaatteessa "julkkis" lienee ollut lyhennelmä julkisuuden henkilöstä, mutta termi on taantunut tarkoittamaan BB-tason jätöstä ja kännissä puukottelevia ex-jotakin.

        Mikäli ihminen tietää tuollaisista paljonkin, voi minun puolestani mennä lyömään päätään matka-arkun kulmaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      20
      3247
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      16
      2229
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      127
      1849
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1226
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1117
    6. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1012
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      37
      852
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      54
      778
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      67
      721
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      705
    Aihe