EU-intoilijat toistavat usein Brysselin eliitin kehittämää suurinta valhetta eli eurooppalaisuutta. Mitään eurooppalaisuutta ei ole olemassakaan! On vain saksalaisuutta, ranskalaisuutta, suomalaisuutta jne.
Tuon kuvitellun "kansalaisuuden" esilletuominen kuuluu Euvostoliiton perusjuoneen. Koska EU-eliitti inhoaa eurooppalaisia kansoja ja kulttuureita. Eurooppalaisuus-myytillä pyritään vain kieltämään ja lopulta tuhoamaan Euroopan kansallisvaltiot eli maat, kansat ja kulttuurit.
Euroopan väestö pyritään sekoittamaan tumaihoiseksi sekakansaksi. Ensin poistettiin sisärajat sekoittamisen tieltä ja myöhemmin on pitkälti poistettu jo ulkorajat mamutulvien tieltä.
Tuo taktiikka kuuluu kulttuurimarxismin ja pan-eurooppalaisuuden oppikirjoihin. Niiden oppeja toteutetaan läpinäkyvästi ja häikäilemättömästi, mutta maanosan valtamediat ovat siitä täysin hiljaa.
Päinvastoin mediat ja tilaustutkijat pyrkivät salaamaan asian ja propagoimaan juonen puolesta!
Eurooppalaisuus on pelkkä myytti!
5
95
Vastaukset
- Euroopan_tuho
Olet oikeassa. Jos eurooppalaiset maat, kansat ja kulttuurit tuhotaan, niin ei ole jäljellä enää mitään eurooppalaisuutta. Koska ne ovat koko eurooppalaisuuden ydin!
- Avaus-on-pötyä
1. Eurooppalaisuus on yhteisiä arvoja, kuten sivistys ja demokratia, suvaitsevaisuus, kansalaisvapaudet, rauha jne.
Niitä EU-vihaajat halveksivat.
2. EU-kansalainen arvostaa kaikkia kulttuureja ja kansoja. EI-vihaajat pyrkivät nostamaan raja-aitoja kansojen välille.
3- EU:n jäsenmaat vaalivat huolella kansallisia erikoispiirteitään.
4. Kulttuurimarxismilla on merkitystä vain EU-vihaajien valeissa.
5. Eurooppalaisuuden eräs piirre on vapaa media ja vapaa tutkimusilmapiiri, joita EU-vihaajat eivät hyväksy.. Mikä Tätä aloittaja Jätkää vaivaa ?
MIKSI SINUN PITÄÄ OLLA YHTÄÄN MITÄÄN ?
MIKSI MEIDÄN PITÄÄ OLLA YHTÄÄN MITÄÄN ?
Me asutaan Euroopassa ja Me omistetaan silloin suurin osa maailman innovaatioista.
Meillä Euroopan ihmisillä on todella Hieno, kun voimme olla ja työskennellä missä
haluamme.
Sotaakaan ei tarvitse pelätä.
Eilen oli Taas Hullu Suomalainen Natsi tai mikä lie menossa rajojaan puolustamaan.
Ei Meidän Eurooppalaisten tarvitse pelätä sotaa, me olemme maailman suurin ja
mahtavin.
https://www.youtube.com/watch?v=40dr7llQkWI&t=15s
Kato siellä se oli se suomen lippukin poijan kädessä:
https://www.youtube.com/watch?v=FyHXJSyOCYE- HerääSuomi
MINÄ olen varmasti suomalainen ja ylpeä siitä!
SINÄ et ehkä ole mitään... HerääSuomi kirjoitti:
MINÄ olen varmasti suomalainen ja ylpeä siitä!
SINÄ et ehkä ole mitään...En olekkaan Kenenkään lehmä tai elukka.
Elukat merkataan omistajansa mukaan. Suomi Lehmä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75670
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372