millainen ikäero olisi sopiva...itse 01 syntynyt tyttö
Ikäero ja seurustelu
5
213
Vastaukset
- gsggereyhh
Noin nuorella saman ikäinen, mutta kolmekymppisenä ei välttämättä 25 vuodenkaan ikäero paljoa päälle näy, riippuu tietenkin ihan jätkästä ja kimmasta. Siten kun menee 20 vuotta lisää yhteiseloa aikaa päälle, alkaa taas ikäero näkyä. Esimerkkinä Michael Douglas ja Catherine Zeta-Jones. Kun menivät 20 vuotta sitten kimppaan, ei ikäeroa juuri huomannut, mutta nyt kun katsoo, niin ikäero näkyy kyllä. Ilmeisen onnellisia kuitenkin ovat perheestään ja lapsistaan.
AlinaKovanen, ei ikäero ole haitaksi milloinkaan vaan henkilökemioiden pitää natsata kunnolla.
Minä olen seniori-ikäinen ja minulla on 22 vuotias Nainen kaverinani ja tosi hyvin menee kaikkina yhdessä olemisina.- Loveisintheairrrrr
Neito hyvä! Jos sinä ja rakkaasi olette vapaaehtoisesti omasta tahdostanne yhdessä ilman pakkoa, asia ei muille kuulu.
- Naistenmies83
Olen 34-vuotiaana ollut sängyssä 20-vuotiaan kanssa, ja siinä on 14-vuotta ikäeroa. Oli mahtava kokemus, eikä nyt siis iän takia, vaan ihan kun synkkäs tosi hyvin. Toisaalta olen myös noita muutaman illan suhteita harjoittanut 8 vuotta vanhemman kanssa, ja hyvin synkkasi hänenkin kanssaan. Eli kun pääset täysi-ikäiseksi, niin ei tartte noista ikäeroista niin välittää. 16-vuotiaana kannattaa jättää seurustelu tykkänään, koska ei sitä mitään pysyvempää kuitenkaan löydä. Se menee poikki ja saattaa sitten pilata opiskelutkin.
- setämiesvm62
Yleensä se toimii niin että mies on vanhempi. Mutta ei sen tarvii olla niin . Siskoni on 45 ja hänen miehensä 38, ovat olleet jo parikymmentä vuotta yhdessä ja hyvin menee. Minulla on 15 v . nuorempi vaimo ollut 12v. Edellisessä suhteessa oli 16 v nuorempi tyttöystävä ja oltiin yhdessä 8v.
Ikä erolla ei oikeastaan ole väliä vaan sillä että toisen kanssa on hyvä olla. Ei sillä ole väliä mitä muut ajattelee koska et sinä heidän kanssa ole suhteessa. Vaan sillä on väliä mitä sinä ajattelet.
Huonossa suhteessa ei kannata olla. Ihmiset kasvavat koko ikänsä henkisesti joskus eri suuntaan silloin pitää ymmärtää päästää irti tai lähteä koska toden näköisesti ei kumpikaan enää nauti suhteesta. Ja se on kummallekin loppujen lopuksi hyväksi. Mielummin kolmessa hyvässä suhteessa kuin yhdessä huonossa.
Olet vielä nuori ja elämää on paljon edessä . Ihmisen paras ikä on se mitä se parhaillaan elää. Eli ei vanhenemisessa ole mitään pelottavaa. Vaikka nuorena siltä tuntuukin ettei nelikymppisenä ole enää elämää. On sitä ja usko pois paljon makeempaa kuin parikymppisenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks675749Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.504025Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää853549- 1142958
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri662473Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu431844Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1071819Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11378En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131365Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801091