EU-vihaaja: "EU on jo historiaa, kansallisvaltiot palaavat! "
Kansallisvaltiot ovat pysyneet koko ajan ja pysyvät edelleen. Samoin EU kehittyy koko ajan.
"EU:n alkoholisoitunut johto yrittää pitää kiinni kaksin käsin viimeisistä vallanrippeistään, mutta se on jo myöhäistä. "
EU:n johto toimii aivan normaalisti. Päämiesten kokouksissa vedetään linjat ja komissio panee ne toimeen.
"Ei tarvitse kuin kuunnella puolalaisia, tsekkejä, unkarilaisia, brittejä, itävaltalaisia tai katalonialaisia, niin hölmömpikin tajuaa, että EU:n viimeiset hengenvedot ovat käsillä. "
Vain Iso-Britannia harhautettiin eroamaan, mistä se joutuu nyt katkerasti maksamaan. Mikään muu jäsenmaa ei ole eroamassa. EU-kriittisten puolueiden menestys on normaalia demokratiaa.
"Silti suomalaiset EU-fanaatikot yrittävät kehitellä jopa EU:n yhteistä puolustusta. "
Puolustusta kehitellään koko jäsenistön voimin. Toiminta on vasta aivan alussa.
"Voiko kukaan enää hullumpaa ideaa keksiä? Kyllä voi. EU:ssa on päätetty jatkaa EU:n ja Turkin jäsenyysneuvotteluja samaan aikaan kun Turkin Erdogan tukahduttaa sekä sananvapauden että ihmisoikeudet maassaan. "
Valehtelet. Jäsenyysneuvotteluja ei ole aloitettukaan. Kyse on ylipäätään vain yhteyden ylläpidosta.
Oikaistaan taas valeita EU:sta
10
80
Vastaukset
Ei noita edes pitäisi tarvia kommentoida. En tiedä, mistä päästä ja
minkälainen se pää on mikä puhuu vastoin taloutta ja rahaa ?
Siis niiden heitot ovat jo niin sekaisia ja täynnä ihmeellisiä ilmaisuja ja
ei mitään suuntaa ja määränpäätä vailla olevia täysin hullun puheita tai
täysin juntin jostakin, jota EI VOISI EDES AJATELLA.
Todennäköisesti ne on niitä rajat kiinni porukkaa joka vihaa EU:ta, kun
junteissa ei ole löytynyt naista ? Kaikki naiset ovat lähteneet kaupunkiin
ja löytäneet niistä ulkomaalaisia miehiä.
Ei heidän puheissaan ole mitään asiaa ja he ovat hyvin edustettuina nytkin
maahanmuuttaja palstalla ja se viittaa vahvasti tähän asiaan. Nyttenkin
varmasti kohta yli 2 sivua kirjoituksia.
He eivät ole asettaneet kertaakaan taloudellisia asioita etusijalle, vaan jonkin
vihan Eurooppalaisiin ja se viittaa vahvasti junttiin ja johonkin muuhun vihaan.
Yksi syy on, että maaseudulla ei ole naisia ja elävät poikamiehenä ja vaatteet
on ostettu jostain K-marketin tai halpa hallin valikoimasta.
Eli tämä EU:n vastustaja porukka on Juntteja ja niitä on sitten ryhdytty
höynäyttämään ja hiertämään nämä Soinnut ja Hullu jahot eri syboolein.
Tätä porukkaa käytetään hyväksi heidän omaksi tuhokseen, mitä he
itse eivät kykene ymmärtämään.
Ne on yksinkertaisia ja voisiko kukaan ikinä maailmassa kuvitella, että siitä
porukasta löytyy ensimmäistäkään talousalan ammattilaista ?- Unioni-on-hyvin
hyödyllinen jäsenmailleen.
Britit joutuvat suuriin vaikeuksiin brexitinsä kanssa.
Joidenkin maiden tiukka kritiikki ei merkitse eroamista, mutta panee kyllä Unionin uusiutumaan.
Kaikissa jäsenmaissa on enemmistö Unionin kannattajilla. - Kunniankukko
Torstaina EU:n johto näytti vihreää valoa Rajoyn epädemokraattisille toimille Kataloniassa.
Perjantaina Asturian Prinsessan palkinto kunniamaininnalla annettiin Euroopan Komissiolle ja herrat kokoontuivat sitä vastaanottamaan Espanjan kuninkaalta.
Lauantaina Rajoy varmaan sitten toteuttaa autonomian riistämisen Katalonialta.
Tämä se sitten kehittää Euroopan yhteisyyttä. Ja etenkin uskottavuutta.
Onneksi Suomen Kokoomus on mukana päättävissä pöydissä.- Kukko-laulaa-valeita
"Torstaina EU:n johto näytti vihreää valoa Rajoyn epädemokraattisille toimille Kataloniassa."
Ei näyttänyt.
Rajoy toimii Espanjan perustuslain ja kansan enemmistön tahdon mukaisesti.
EU ei puutu Espanjan sisäisiin asioihin.
"Onneksi Suomen Kokoomus on mukana päättävissä pöydissä. "
Puolueet eivät edusta Suomea EU:ssa. Pääministeri on Suomen edustaja, samoin muut ministerit ja virkamiehet.
- UnionFan
1. EU on vapaaehtoinen yhteistyöorganisaatio, johon Suomi liittyi kansanäänestyksellä.
2. Suomi on ulkomaankaupasta riippuvainen pikkumaa, jolle suuri vapaakauppa-alue on taivaan lahja.
3. Suomi on kansainvälistynyt, elintaso noussut, yrityksiä myydään ja ostetaan. Saamme suuria kansainvälisiä sijoituksia.
4. Suomi on lukuisilla mittareilla mitattuna kansainvälisessä kärjessä tai lähellä sitä.
5. EU ei millään tavalla määrää Suomen sisäisistä asioista. - fakta_faktampi_faktoin
Et sinä mitään oikaise. Valheita vain syydät. EU:n luonne ja tarkoitus on jo tiedossa. Mikä ajaa sua???
- haistappa_vittu
Liittovaltio kirjoitti:
Vittu sinun luonne on jossain äitis Perseess*
Miksi et lopettaisi netissä ramppaamista. Valheiden oksentaminen on sulle pakkomielle. Ja kuinka monella nikillä yrität hehkutella omia kommenttejas? Tulee mieleen F1-keskusteluiden Multinikki-Mosse XD
Mutta... yripä nyt takoa se sinne kaaliisi, että meille on ihan turha yrittää syöttää noita valheita ja kiertoilmauksia. Me tiedetään, mikä EU on, koska se näkyy meille ihan livenä. Mikä ajaa ihmisiä uskottelemaan, että EU on kansalle hyvä asia, vaikka se aiheuttaa jatkuvasti mittavia ongelmia??? Mikä? Oletko sinäkin patologinen valehtelija? haistappa_vittu kirjoitti:
Miksi et lopettaisi netissä ramppaamista. Valheiden oksentaminen on sulle pakkomielle. Ja kuinka monella nikillä yrität hehkutella omia kommenttejas? Tulee mieleen F1-keskusteluiden Multinikki-Mosse XD
Mutta... yripä nyt takoa se sinne kaaliisi, että meille on ihan turha yrittää syöttää noita valheita ja kiertoilmauksia. Me tiedetään, mikä EU on, koska se näkyy meille ihan livenä. Mikä ajaa ihmisiä uskottelemaan, että EU on kansalle hyvä asia, vaikka se aiheuttaa jatkuvasti mittavia ongelmia??? Mikä? Oletko sinäkin patologinen valehtelija?Älä edes pelkää. . . Sä et edes tajua niistä mitään. . . Mee sinne rajat kiinni ja
Matu ja Maahanmuutto palstalle.
- UnionFan
EU-vihaaja: EU on läpimätä eurooppalaisten kansojen löyhä liitto. "
EU kehittyy ja uudistuu jatkuvasti. Ongelmana on vähän liikakin demokraattisuus, jonka takia jäsenmaat eivät toteuta yhdessä sovittuja päätöksiä.
"Mätä omena pilaa koko sadon, niin myös mätä EU pilaa itsenäiset valtiot alistaen ne kasvottomien byrokraattien ja lobbarien kynittäviksi."
EU:n johdossa ovat jäsenmaiden päämiehet, jotka tekevät suuret päätökset.
Byrokraateilla ja lobbareilla ei ole päätösvaltaa. He voivat vaikuttaa joihinkin yksityiskohtiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743800Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1823035Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472946Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572431Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632230- 1601870
- 781575
- 331437
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352