VINKKI VANHUSTEN HOITOON ! SAA KOPSATA !

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/10/laitoksissa_asuminen_kallistuu_entisestaan_1078463.html

http://yle.fi/uutiset/guzenina-richardson_lupaa_rahaa_vanhustenhoitoon/6224969

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012102416240294_uu.shtml


http://yle.fi/uutiset/sotesta_sopimus_mutta_mista_sovittiin_iltalypsy_on_alkanut/7163743
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014092318689987_uu.shtml

Vanhusten hoitajia vähennetään!
Eduskunnassa rustataan SOTEA ja vanhusvaltuutetun virkaa, mikä on naurettavaa venkoilua vakavassa asiassa, vanhuksemme ovat jo vittuuntuneet yhteiskuntaamme niin läpeensä, jotta kruuvaavat jo jopa henkensä pellolle! Vanhusten heitteille jättö on ollut poliittisten pellejen tiedossa jo lähes 20 vuotta , eli 1990 luvun alun lamasta asti! vaikka he nyt taivastelevat ja jeesustelevat, jotta noinko heikosti meillä vanhuksemme hoidetaan! Vanhustemme oloja ei kuitenkaan yksikään hallitus ole vaivautunut laittamaan kuntoon, ja tuskin vaivautuu tämä nykyinenkään, suurista puheistaan huolimatta!
gusetsiekin pitäisikin ottaa mallia VANKEINHOITOLAITOKSESTA, suunnitellessaan vanhustemme asioiden kuntoon laittoa !
Alla ilmainen vinkki Rehulan Juhalleja muille vanhustenhoidosta vastaaville poliittisille pelleillemme!lle



VANHUKSET VANKILOIHIN HETI OIKEAAN HOITOON !
Suomen vanhusten elinolojen PARANTAMISEKSI, heidät on viipymättä siirrettävä VANKILOIHIN ! Siellä heillä olisi noin yksi hoitaja per potilas, eikä heidän tarvitseisi maksaa omasta eläkkeestään ruokiaan, juomiaan eikä muutakaan hoitoa, vaan eläke jäisi pankkiin säästöön!
Vanhukset saisivat jopa pientä palkkaa siellä, osallistuttuaan pienimuotoiseen virikkeelliseen työntekoon! Iltaisin he voisivat keitellä porukassa kahvia telkkarin katselun lomassa, tai mennä vaihtoehtoisesti veronmaksajien kustantamalle PUNTTISALILLE, pitämään kuntoaan yllä! Tai he voisivat jopa surffailla netissä, talon maksamilla laajakaista yhteyksillään! Tanssiaisetkin voitaisiin järjestää, elävän musiikin tahdissa, jonka senkin luonnollisesti kustantaisi Suomen vankeinhoito viranomaiset, veronmaksajien rahoilla!
Pakolaisten keräily keskuksissakin vanhuksillamme, olisi lähes yhtä hyvät olot kuin maamme vankiloissa, mutta nuo keskukset ovat hieman ahtaita, joten emme tunge vanhuksiamme niihin !

JAAHAS! VAI ETTÄ MIHINKÄS VANGIT PANTAISIIN?

No vangithan siirrettäisiin luonnollisesti KÄRSIMÄÄN rangaistuksiaan , terveyskeskusten vuodeosastoille ja kunnalliskoteihin, siellä he saisivat henkilökunnan puutteessa, ylilääkityksen turruttamana löhöä hetekoidensa pohjalla, miettimässä mitä tuli siviilissä tehtyä, siellä he viimeistään hogaisivat, jotta rikollisuus EI KANNATA! Se vie jopa rötöstelijän liikuntakyvyttömäksi, makoilemaan Buranalla huumattuna, loppuiäksi laitoksen sängyn pohjalle!


Ylläolevaan juttuun hieman jatkoa !, Jeesustelen ja taivastelen yhä, jotta miksi Suomeen värvätään pakoloisia hyysättäviksi ja paapottaviksi, jatkuvasti lisää? vaikka enään ei pystytä hoitamaan edes välttävästi, omia vanhuksia, sairaita ja lapsia!
Kouluunkin kutsutaan oikein poliisin karhuryhmä, jos oppilas ottaa nälkäänsä yhden ylimääräisen kalapuikon, vanhukset makaavat sairaaloissa ja vanhainkodeissa paskat housuissaan, koska määrärahat riittävät, vain yhteen vaippaan vuorokaudessa! Nämä samaiset vanhukset ovat kuitenkin nostaneet rehellisellä ja kovalla työllään maamme, tälle tasolle millä nyt ollaan!


EIKÖ NÄIN ? Late Lapista! Vanhuus kunniaan RY ! Lapin osasto !

4

1260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mieleistä.hoitoa

      Late voi hoitaa vanhuksensa itse.

      • Sota-ajan.lapsi

        Itsekin tulet aikanasi saamaan sitä mieleistäsi hoitoa. Muista sitten kirjoituksesi, kai sinulle tämä jää muistiin vaikka kaikki muu sumeneekin?


    • Vanhuksetrasitteina

      Päättäjät ottavat säästöjä sieltä mistä on helpointa ottaa eli vanhustenhoidosta. Sairaat vanhukset eivät pysty puoliaan pitämään ja siks ovat hätää kärsimässä. Päättäjät elävät jossain kuplassa, eivät ymmärrä ettei petikuntoisia vanhuksia pystytä kotioloissa hyvin hoitamaan. Tai ehkä he ajattelevat, ett jos vanhuksia hoidettais hyvin, se tulis liian kalliiksi yhteiskunnalle, joten keksivät ett kotioloissa hoidettuina vanhukset eivät ole niin pitkäikäisiä kuin hoivakodeissa hoidettuina. Ja siks rupesivat ajamaan alas vanhusten laitoshoitoa.

      • Veroparasiitit.lihoo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3908
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      353
      3027
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1665
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      821
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      69
      793
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    Aihe