Otanko oikeuden omiin käsiiini

huumenaapuri

Alakerrassani asuu narkmaani perhe, jonka huumeiden käyttö häiritsee muita naapureita ja aiheuttaa pahaa muille oloa.
Jatkuva kannabiksen haju ja lemu laukaisee itsellänä migreenin, ja aiheuttaa astma kohtauksia toiselle allergiselle naapurilleni.
Ja poliisi ei välitä.
Kun soitan poliisille, poliisi sanoo, että pidä ikkunaa auki.
Ja huumekaverit pörräävät jatkuvasti talon ympärillä kuin ampiaiset.
Kaikki tämä panee vihaamaan huumenaapuria, ja en tiedä mitä jatkossa tapahtuu.
Otanko oikeiden omiin käsiini?

10

1184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mietimieti

      Aika erikoista ettei poliisi välitä. Hmm..mieti tilannettasi ja yritä hyvä ihminen päästä parempaan. itse asun yksiössä ja yritän vanhaan taloon vuokralle maalle. Kerrostalo sucks. Maalla on kivaa ja halpaa. jos sosialisoituu sosialisoituu ja kavereita näkee aina kun näkee muutenkin paitsi jos on läheisriippuvainen.

    • ajatteleitseäsi

      Alistu tai pakene.
      Itse pakenisin, eli muuttaisin muualle.
      Narkkarit harvoin muuttuvat.

    • adfadfdafadf

      missä päin tämmöstä ?

    • Älä ota oikeutta omiin käsiin vaan ilmoita isännöitsijälle

    • erimielisyyksiä

      Jännää sinänsä että aiheuttaa migreeniä, sillä kannabiksen on todistetusti kerrottu auttavan migreenipotilaita

    • Edira

      Soita musaa kovemmalla
      Laita paskapalju parvekkeelle
      Haju kosto

    • Auttavat

      Laita hermomyrkkyä oven kahvaan. Suihkuta pippurisumutetta postiluukusta. Lähetä pakettipommi.

    • varoitanvain

      Älä ota oikeutta omiin käsiisi! Seuraukset voivat olla sellaisia, joita et osannut kuvitella. Sanon tämän omasta kokemuksesta useiden vuosien takaa. Kun useammalta karkaavat tunteet ja tekemiset käsistä, niin todella vakavia juttuja voi käydä...kuten itselleni. Asioiden jälkiselvittely oli vaikeaa.

    • eikantsi

      Itseäni häiriköi juoppo yläkerrassa, jota ei häädetty valituksista huolimatta, koska isännöitsijä omisti asunnon ja oli varma vuokra, kun kela maksajana, musiikki huuti täysillä yö myöhään ja heti aamuyön tunneilla, ei paljon mieltä lämmittänyt, kun raskasta työtä tein, toisinaan 5.00-21-00 päiviä työmatkan ollessa 300km sivunsa näinä päivinä, tuli hieman hermostuttua, kun häiriköinti ei loppunut, niin maksumieheksi jouduin. Samalla asunnon omistaja teki petoksen, kun tuli hieman korvattavaa siinä sivussa, ja poliisi tiesi senkin, mutta mitään oikeutta en saanut, ja asukas sai jatkaa häiriköintiään. Että joskus ei mahda asioille mitään, ja lastani en voinut pitää yökylässä tämän puli paskiaisen takia, siinä tuli yhden yhteiskunnan lellikin vuoksi paljon harmia itselle, sekä lapselleni joka olisi halunnut olla paljon enemmän luonani.

    • Tyuiopå

      Soittaa poliisille ja sanoo että aivan kuin olisi kuulut laukauksen äänen alakerrasta, niin alkaa tapahtua

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      176
      1715
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      977
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      87
      834
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      663
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      557
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      508
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      191
      453
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      439
    Aihe