Poliisi otti kiinni uusfasisteja lentokentällä

rt6ty

poliisi kertoo saaneensa tietoa, että Helsinki-Vantaan lentokentälle oli tulossa joukko henkilöitä, joiden tarkoituksena oli osallistua järjestettyyn tappeluun pääkaupunkiseudulla.

Epäillyt otettiin kiinni lauantaina ”yleisen järjestyksen ja turvallisuuden säilyttämiseksi”. Poliisin mukaan kiinniotto sujui rauhallisesti lentokoneen laskeutumisen jälkeen, eikä lentokoneessa esiintynyt häiriöitä.

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005747417.html

Olivat arvioini mukaan 99% todennäköisyydellä halla-ahon persujen kannattajia!

24

387

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oliko_aseet_mukana

      Antifa terroristit tulossa mellakoimaan😠

      • Pääsevät suvaitsemaan toisiaan putkassa. Hahahhaha.


      • itkettääkö

        Harmitaako että eivät olleetkaan?


      • valkopesijälle
        itkettääkö kirjoitti:

        Harmitaako että eivät olleetkaan?

        Harmitaako? Hehhheeeeeeee, taas yksi kielitaidoton suvakkialpakka itkee, kun kamunsa ei päässeetkään hillumaan.


    • KaputCino

      Siis Isis turvapaikanhakijat pääsevät maahan, mutta Ruåttalaiset homo jalkapallofanit ei?

    • Hyvin_Tod_näköistä

      Jos ne olisi olleet yle nimittämiä uusnatseja, niin poliisi olisi siitä kertonut. Mutta koska poliisi ei tiedota asiasta enempää, on ilman muuta selvää, että olivat "suviksia".

      Oliko tarkoitus majoittua johonkin vasemmiston kommuuniin ja odottaa Trumpin ja Putinin mielenositoksia ja rähinöintiä ?

    • Rauhallista_väkeä

      Tais olla kuitenkin "uus-natseja", koska poliisin mukaan kiinniotto sujui rauhallisesti .

    • VihernatsiVaara

      Vihernatseja ovat, vaara meille kaikille.

    • kiinnijäi

      MV-lehden fanipoikia olivat, onneksi joutuvat vankilaan

    • Liimanhaistelijat

      on syytäkin pistää boseen, hirtäytyköön budussa niihin arafathuiveihinsa.

    • vinkiksivaan

      Jos poliisi alkaa ennakoimaan rikoksia niin ei olisi vaikeaa maalittaa porukkaa jotka on tulossa Suomeen joukkoraiskaamaan, joukkopahoinpitelemään ja ryöstelemään, puukottamaan jne.
      Suomi saadaankin kertaheitolla turvallisemmaksi kun rikostorjunta suunnataan oikein.

      • ruotsinmatkaaja

        Tuota ennakointia suoritti tässä tapauksessa Ruotsin Poliisi.


      • ahdistelu

        Joo, "hakkaraiset " vankilaan suoraan lentokentältä


      • poliisitennustajana
        ruotsinmatkaaja kirjoitti:

        Tuota ennakointia suoritti tässä tapauksessa Ruotsin Poliisi.

        Ruotsin poliisi? Kyllä uutisissa on kerrottu että Suomen poliisi pidätti lentokoneella tulleen ryhmän.
        Jos tarkoitetaan että Ruotsin poliisi on ilmottanut niidem tulosta niin kai päätös kiinniotosta on kuitenkin tehty täällä.
        No, jos nyt realisteja ollaan, eihän täällä mitään itse päätetä vaan toimitaan jostain ylempää tulleiden määräysten mukaan.
        Kuten se surullisen kuuluisa invaasio Ruotsista osoitti.
        Siitäkin oli tieto tullut mutta poliisi oli määrätty ei estämään vaan turvaamaan laitonta maahantuloa.
        Ja jos sellaista laittomuutta vastaan edes osoittaa mieltään, se leimataan jo ennakolta "joukkotappeluksi".
        Näin asia on todellisuudessa.


      • Vapaudenriisto
        poliisitennustajana kirjoitti:

        Ruotsin poliisi? Kyllä uutisissa on kerrottu että Suomen poliisi pidätti lentokoneella tulleen ryhmän.
        Jos tarkoitetaan että Ruotsin poliisi on ilmottanut niidem tulosta niin kai päätös kiinniotosta on kuitenkin tehty täällä.
        No, jos nyt realisteja ollaan, eihän täällä mitään itse päätetä vaan toimitaan jostain ylempää tulleiden määräysten mukaan.
        Kuten se surullisen kuuluisa invaasio Ruotsista osoitti.
        Siitäkin oli tieto tullut mutta poliisi oli määrätty ei estämään vaan turvaamaan laitonta maahantuloa.
        Ja jos sellaista laittomuutta vastaan edes osoittaa mieltään, se leimataan jo ennakolta "joukkotappeluksi".
        Näin asia on todellisuudessa.

        Kyseessä oli ilmeisesti Ruotsalaisia joten Suomen Poliisilla ei ollut edes oikeutta ottaa heitä kiinni ja ennalta estävää toiminta on kieletty eli rikosilmoitus kehiin ja syytteeseen kaikki poliisit.


    • Masasasar

      Suvakeista tullut uusfasisteja!!!

      • mitäsekoilet

        ÄÄrioikeistolaiset maahanmuuttokriitikotko suvakkeja?


      • jaksat.huijata
        mitäsekoilet kirjoitti:

        ÄÄrioikeistolaiset maahanmuuttokriitikotko suvakkeja?

        Älä koeta taas valehdella.


      • uskousko

        Tiedätkö paremmin?
        Onko jossain "valtamediassa" jo kerrottu mistä oli kyse?
        MV-lehden kaltaisia valemedioita ei pidä uskoa.


    • aloittaja.vedättää.taas

      Jopas Halla-aholla kannatusta ruotsinsuvakkien keskuudessa, hienoa kun tulevat joukolla moikkaamaan.

    • TriplaXX

      Ruotsalaisia jalkapallohuligaaneja olivat, kun Ruotsi hävisi Englannille, niin piti tulla Suomeen asti mesoamaan.

    • faktattässä

      Rajat kiinni -porukkaa olivat, tulivat rajan yli riehumaan kun rajat oli auki.

      • piffutisforumistille

        Osaat varmaankin laittaa faktatietoa esille sitten asiasta. Muutoin varisverkoston raakkumista.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      103
      4847
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3252
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2989
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1737
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1510
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      109
      1350
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1059
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      114
      1049
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1017
    10. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      991
    Aihe