https://www.is.fi/asuminen/art-2000005777695.html
Moni muukin haluaisi tällaisen luxus asunnon. Hakkarainen on ajojahdin uhri.
Hakkarainen asuu entisessä saunassa!
13
234
Vastaukset
- hahahha
Mullakin on saunallinen kaksio. Ei Kela eikä sossu tiedä, kuinka usein olen sammunut saunan puolelle. Pääasia että saan asumistukea.
- segsgsg
Perusnuori ei vieläkään näytä tajuavan mitä Hakkarainen teki väärin, taitaa persunuoret olla jotain älykääpiöitä.
- KannabisKalle
"Perusnuori ei vieläkään näytä tajuavan mitä Hakkarainen teki väärin, taitaa persunuoret olla jotain älykääpiöitä."
No ne ei ymmärrä mitään oikeasta elämästä.
Jari Sillanpäälle pitää saada patsas.
Aino Pennaselle pitää saada patsas.
Touko Aallolle pitää saada patsas.
Sauli Niinistön pitää myöntää kaikki mahdolliset kunniamerkit tuolle kolmikolle, ja varmasti myöntääkin jos ei ole rasisti.
Vihreillä pitää olla Suomen eduskunnassa tulevaisuudessa lailla määrätty minimi. vähintään 101 kansanedustajaa. - sfsef
KannabisKalle kirjoitti:
"Perusnuori ei vieläkään näytä tajuavan mitä Hakkarainen teki väärin, taitaa persunuoret olla jotain älykääpiöitä."
No ne ei ymmärrä mitään oikeasta elämästä.
Jari Sillanpäälle pitää saada patsas.
Aino Pennaselle pitää saada patsas.
Touko Aallolle pitää saada patsas.
Sauli Niinistön pitää myöntää kaikki mahdolliset kunniamerkit tuolle kolmikolle, ja varmasti myöntääkin jos ei ole rasisti.
Vihreillä pitää olla Suomen eduskunnassa tulevaisuudessa lailla määrätty minimi. vähintään 101 kansanedustajaa.Seli seli vihreistä kun Hakkarainen tahallisesti kavaltaa yli 8000€uroa veronmaksajien rahoja.
Olet kyllä yksi saatanan paskahousu joka huijareita puolustelee. sfsef kirjoitti:
Seli seli vihreistä kun Hakkarainen tahallisesti kavaltaa yli 8000€uroa veronmaksajien rahoja.
Olet kyllä yksi saatanan paskahousu joka huijareita puolustelee.https://www.is.fi/asuminen/art-2000005777695.html
Perhellään äänestäjiä huijannut Wallin sai korotettua kulukorvausta muutettuaan kaksioon miehen kanssa. Hän siis huijasi äänestäjiä ja sai eduskunnasta 30000€ edun.
Vasemmistoliiton Pekonen asui veljensä Aku Hirvinimen kanssa ja sai myös korotettu kulukorvausta. Saunassa voi asua ainakin tilapäisesti.
Mitä väliä tärkeintä on, että Hakkarainen pysyy eduskunnassa.- drgddg
Perusnuori kirjoitti:
https://www.is.fi/asuminen/art-2000005777695.html
Perhellään äänestäjiä huijannut Wallin sai korotettua kulukorvausta muutettuaan kaksioon miehen kanssa. Hän siis huijasi äänestäjiä ja sai eduskunnasta 30000€ edun.
Vasemmistoliiton Pekonen asui veljensä Aku Hirvinimen kanssa ja sai myös korotettu kulukorvausta. Saunassa voi asua ainakin tilapäisesti.
Mitä väliä tärkeintä on, että Hakkarainen pysyy eduskunnassa.Hakkarainen huijasi 29 000€ edun josta taskuun jäi 8000€ eikä se muutu miksikään vaikka mistä vingut.
Saunassa voi asia tilapäisesti ja Hakkarainen voi vaikka yöpyä paskasäiliössä mutta ei se siitä mitään kulukorvauksia kuulu maksaa.
Hakkarainen ei ole eduskunnassa tehnyt mitään suomalaisten puolesta ja sinunlaiset aivokääpiöt sitä tukee, Hakkarainen voisi vaikka aloittaa palkaamalla sahallensa kantasuomalaisia eikä virolaisia mutta ei taida kuulua sinulaisen apinan isänmaallisuuteen.
Lisäksi Hakkarainen oli YLEn hallituksessakin vuoden mutta saavutus puhdas nolla.
Kyllä olette Hakkaraisäänestäjät kyllä idiootteja.
- pahviboxinvoittaa
Onko tässä tarkoitus herättää kateutta, kun teukka asuu etnisessä tsasounassa? Taitaa rollailla vaan on the river.
Sauna aiheuttaa samanlaisia terveysvaikutuksia kuin kevyt liikunta. Heitä lisää löylyä!
Muinaiset suomalaiset olivat fiksuja keksiessään saunan. Saunominen lieventää nimittäin stressiä ja hellii erityisesti miesten sydäntä, ihan tutkitusti. Tämä selvisi Itä-Suomen yliopiston tutkimuksesta.
Saunomisella on samoja terveysvaikutuksia kuin kevyellä liikunnalla. Kehon lämpötila nousee, verenkierto vilkastuu ja verisuonet laajenevat. Tämän seurauksena sydän työskentelee aiempaa tehokkaammin.
– Verisuonet myös laajenevat ja muuttuvat joustavammiksi. Sauna kuormittaa verenkiertoelimistöä, kuten fyysinen rasitus, kertoo kardiologi Jari Laukkanen Itä-Suomen yliopistosta.
Hakkarainen on ollut fiksu, kun kansanedustaja ei kerkiä aina liikkua hän saunoo!!!!!https://yle.fi/urheilu/3-10343830
Miksi näitä itkeviä svekoja lähetetään kisoihin?- Aah-käh-käh
Vaalit lähenee, jokainen kivi on käännettävä. Persuja pelätään jääpuikko peräreijässä
- saunamajuri
Hakkarainen ei ainaskaan ole saunonut siellä saunassa . Ulkoasu näyttää pummilta ja pummihan hän onkin
- jfkdkddkdllddlld
älkää pilkatko teuvoa! tuollaisella elämällä moni on päätynyt sillan alle asumaan, joten ei tuo sauna ole yhtään paha..
Hakkarainen on jokatapauksessa varmistanut läpimenon seuraavissa vaaleissa. Ajojahti vain varmistaa äänestäjien tuen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004353
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611657
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696