https://yle.fi/uutiset/3-10673279 Yksi valtakunnanmyyrä pois pelistä osittain. Ei uskaltanut lähteä häviämään eduskuntavaaleihin vaan petaa/pelaa EU hillotolppaa.
"Kaikkeni annoin ja paljon sain" Sanoo valtakunnanmyyrä, noh sehän on puoliksi totta.
Timo Soini ei lähde ehdolle eduskuntavaaleihin
Turakainen
6
<50
Vastaukset
Päivän paras uutinen.
- realismi
Eikä lähde Eu vaaleihin, pelaa vain aikaa vastaan, mitä on tehnyt jo kauan, vaihtoehdot tulevaisuudesta on vain itsensä pettämistä, ei muiden.
- eikunmenox
Kiitos sinipiipertäjä Soini, vaikka päätöksesi tuli vaalikausia liian myöhään.
- odotettukauan
Demokratia tekee paluuta, päivän paras uutinen.
- Sinänsä_fiksu_päätös
Kun vaaleissa tulisi rökäletappio.
Ja sellainen tuleekin petos-sinisille. - Fhrteh
Harmi! Olisin mielelläni äänestänyt näin ahkeraa, pyyteetöntä, selkärankaista ja rehellistä edustajaa jatkoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751700
- 107969
- 87824
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19663- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;190450- 26439