Indokrinaation uhrit.

"Älkää peljätkö sillä minä kuljen Teidän kanssanne", ja selitän mitä tuolla tarkoitetaan.

Se tarkoittaa manipulatiivistä opetusta jossa oppilasta ei koskaan nosteta sille tasolle että hän voisi arvioida opetussisältöä.. Vapaa keskustelu kielletään autotarismillä.
Olette varmaan itsekin joutuneet opettelemaan ulkoa faktaksi väitettyjä opinkappaleita joista tosin tiedemiehilläkään ei ole varmuutta.

Parhaimmillaan valeet ja totuudet sekoitetaan kuten 2 2 ja Maa on pallo. Näin ne voidaan yhdistää kiistämättömäksi totuudeksi vaikka tuosta toisesta väittämästä voitaisiin olla eri mieltä ja siten keskustella.

Nyt pyritään lapsia saamaan esiopetukseen jo mahdollisimman nuorina aivopestäviksi eliitin rakkikoirien mieltymysten mukaisiksi.

On olemassa opettajia jotka esittäydyttyään uusille oppilaille sanovat että hän joutuu noudattamaan opetussuunnitelmaa mutta kehottaa opppilaitaan kyseenalaistamaan asioita ja miettimään itse sekä hankkimaan lisätietoa.
Tämä on tosin hieman kumouksellista toimintaa.

9

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, olen huomannut kanssa, että jos litteää maata kritisoi, niin sinua vastaan hyökätään henkisesti ja voi tulla jopa uhkailuja. Hirveää manipulointia.

    • Suomessa on lukuisia tapauksia joissa itsenäiset ja eliittimme rakkikoiria kritisoineet ajattelijat on tuomittu. Heidän työpaikkansa on tuhottu ja samalla he ovat menettäneet perheensä ja tulevaisuutensa.

      Tähän on riittänyt esim. julkinen arvostelu hallitsemattomasta maahanmuutosta. Se on tulkittu kiihotukseksi kansanryhmää vastaan.
      Eliittimme hallitsee aivan kaikkea. Tiedotusvälineet, poliisi ja oikeuslaitos ovat heidän omistuksissaan.

      Onko joku eri mieltä?

    • Anonyymi

      Tämä aivopesu jatkuu myös koulunsa päättäneille elämänsä tappiin saakka.
      Tässä on se mitä "eliittimme rakkikoirat" ovat katsoneet tarpellisiksi tiedottaa tämän päivän uutisina. Mitään tärkeää ei ole tapahtunut.
      https://www.iltalehti.fi/

      • Anonyymi

        Heh, jos te vekkulit saisitte päättää, niin ne uutiset olisi päivittäin jotain tämän tyyppisiä : "astronautin käsi näkyi kamerassa", "tallinnan tv-torni näkyi Helsingistä" "David icke on dinosauruksen jälkeläinen". :-)

        Mitä nyt kukakin tärkeänä pitää.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Heh, jos te vekkulit saisitte päättää, niin ne uutiset olisi päivittäin jotain tämän tyyppisiä : "astronautin käsi näkyi kamerassa", "tallinnan tv-torni näkyi Helsingistä" "David icke on dinosauruksen jälkeläinen". :-)

        Mitä nyt kukakin tärkeänä pitää.

        Niin. Mitä nyt kukin tärkeänä pitää?

        Nythän on niin että eivät tiedotusvälineet massoilta mitään kysy mistä se haluaisi kuulla.
        Valtamediat valehtelevat, vääristelevät ja vaikenevat uutisista jotka ovat globalistieliitin vastaisia.
        Palstatila täytetään julkkisten tisseillä ja missien perseillä. Ketä nyt niistä ei pitäisi?

        Hra Anonyymi nyt hieman kärjistää. Emme me salaliittoteoreetikot kaipaile tietoja asioista jotka jo uskomme tietävämme vaan oikeita uutisia. Niitäkin olisi.

        Älkää nyt pahastuko kun kerron että tässä on lehti jonka uutisoinneista pidän:
        https://mvlehti.net/


      • Anonyymi
        nazi kirjoitti:

        Niin. Mitä nyt kukin tärkeänä pitää?

        Nythän on niin että eivät tiedotusvälineet massoilta mitään kysy mistä se haluaisi kuulla.
        Valtamediat valehtelevat, vääristelevät ja vaikenevat uutisista jotka ovat globalistieliitin vastaisia.
        Palstatila täytetään julkkisten tisseillä ja missien perseillä. Ketä nyt niistä ei pitäisi?

        Hra Anonyymi nyt hieman kärjistää. Emme me salaliittoteoreetikot kaipaile tietoja asioista jotka jo uskomme tietävämme vaan oikeita uutisia. Niitäkin olisi.

        Älkää nyt pahastuko kun kerron että tässä on lehti jonka uutisoinneista pidän:
        https://mvlehti.net/

        Tämä ns "virallinen media" kertoo yleensä tosi tarkasti mitä jossain on tapahtunut. Esimerkiksi jos jossain on alkanut sota, tms. Mutta siitä en pidä että sinne sotketaan mielipiteitä. Myös tuo sinun Mv lehti julkistaa ihan mitä tahansa ilman lähdekritiikkiä ja siellä on paljon ihan keksittyjä tarinoita ja esimerkiksi venäläistä propagandaa.
        Joskus sieltä voi löytää asioita mitä ei muualla kerrota. Muut jättävät kertomatta siksi, koska niillä on joku eettinen syy esimerkiksi olla kertomatta.
        Esimerkiksi ihmisten nimiä arkaluontoisissa asioissa. Muut mediat luottavat valtion oikeuslaitokseen ja toimeenpanovaltaan, kun taas mv lehden päämäärä on saada miehet heinäseipäät käsissä lynkkaamaan jotain henkilöitä joista ei pidetä, tai jolla nyt sattuu olemaan sama nimi ja mv-lehti ei ole viitsinyt tarkistaa lähteitään. Sinne olisi niin helppo laittaa vaikka naapurista kuva keksiä joku järkyttävä tarina. Tuskin viitsisivät tarkistaa tarinan todenperäisyyttä.

        Kannattaa muistaa että kaikki suurvallat tekevät propagandaa. Ei ole olemassa ns. Hyvää suurvaltaa, vaan ne kaikki ajavat omia intressejään tavalla tai toisella. Venäläistä venäläistä, usalaiset usalaista, kiinalaiset kiinalaista jne. Ei niitä kiinnosta mitä jollekin Suomelle tapahtuu, jos se on ristiriidassa niiden omien intressien kanssa.

        On äärimmäisen harvinaista löytää edes yksilötasolla ihmistä joka olisi lojaali js aidosti ystävällismielinen.



    • Anonyymi

      Jos media olisi tasapuolista niin meille näytettäisiin molemminpuolisia dokumentteja ylen kanavilta.

      Näytettäisiin kuumatkasta ja myös pätkiä joissa avaruusaluksessa leijuvilla näkyy selkeästi vaijeri.

      Tällähetkellä meille näytetään vain kuumatkasta tai dokumentti jossa lentokoneet törmäävät pilvenpiirtäjiin ja molemmat tuhoutuvat n .tunnin sisällä ja löydetään joku ajokortti kaiken pölyn keskeltä joka oli varmasti terroristin sen enempää tutkimatta. Yleensä rikospaikalle tulee tutkijoita ja ennen tuomioita kuullaan tuomareita ja puolustajia mutta nyt tiedettiin jo parin päivän sisällä mitä tapahtui ja kuka oli syyllinen. Oikeastaan jo samana päivänä haastateltiin jotain "satunnaista" kadunkulkijaa joka selitti mitä tapahtui ja juuri niinkuin virallisessa raportissa lopulta selitettiin tapahtuneen. Eikö se muka ole outoa? WTC 7 tippui myös niille sijoilleen vaikkei mikään törmännytkään siihen. WTC 7 :aa ei yleensä taideta juurikaan missään koskaan huomioida eikä mainita.

      Kyllähän tämä nyt on yksipuolista tiedottamista ja sanelua vaikka miltä kantilta ajattelisi.

      Jos ihminen kysyy asiallisen kysymyksen miten on mahdollista että lentokone törmää pilvenpiirtäjään nopeudella 950 km/h kun ammattilentäjien mukaan koneella ei pysty noin matalassa korkeudessa lentämään niin nopeasti koska ilma on paljon tiheämpää eikä valtava lentokone kestä rasitusta. Niin ainoa vastaus mikä tulee on se että sinä siis uskot salaliittoteoriaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1809
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1121
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1116
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      982
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      92
      846
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      152
      844
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      764
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      54
      761
    9. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      52
      691
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      684
    Aihe