Mitä rasisti Mr. Trump meni tekemään?

Hän nimitti kautta aikain ensimmäisen mustan naisen kenraaliksi!

12

74

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Trumpia aina solvaava valta- eli valhemediamme ei "jostain syystä" ole uutisoinut tuosta merkittävästä nimityksestä... ;-)

      • Tuohan ei liene yllätys.... :-)


      • Anonyymi
        nazi kirjoitti:

        Tuohan ei liene yllätys.... :-)

        Kas kummaa, linkität NBC-newsin youtubekanavalle. Eikö se olekaan valhemedia?


    • Anonyymi

      Tuskin Rumppi mikromanageroi armeijassa, ja henkilökohtaisesti valitsee kenraaleja. Tosin pakkohan sen jotain pr temppuja on yrittää, kun paska osui sen verran vahvasti tuulettimeen, yllättäen twitter möläytysten takia.

      • Anonyymi

        Siitähän tässä tosiaan on kyse, rasisti koittaa kiillottaa paskaista julkisivua.

        Saa olla harvinaisen lapsellinen jos tuollaisen perusteella päättää onko joku rasisti vai ei; se kun käy ilmi jokapäiväisestä esiintymisestä ja puheista.

        Trump on ja pysyy vallassa nimenomaan rasismilla, se kun "myy" kohderyhmälle parhaiten.

        Amerikka tänään on menossa täyttä vauhtia kohti fasistista valtiota. Valkoisten asema on merkittävästi erilainen kuin värillisten, tätä ei kukaan valkoinen kykene edes ymmärtämään täysin koska elävät kuplassa. Ja selvästi osa valkoisista haluaa että kuplaa vain tehostetaan.

        Ja kaikkein vähiten joku Venäläinen eri puolelta maailmaa kykenee asiaan ottamaan kantaa objektiivisesti.


    • Anonyymi

      Kunniotettava pressa olisi vain pistänyt nimen ylennyspaperiin, eikä käyttäisi noin tökeröä propagandaa. Joko hänet ylennettiin osaamisensa takia sukupuolesta, ja uhonväristä riippumatta, tai hän on osa maksettua vaalikamppanjaa.

      • Anonyymi

        Kun tuolla ostaa antirasisti-kredittejä voi takahuoneessa haukkua n-sanalla taas pari viikkoa.

        Sitten pitää ostaa lisää antirasisti-krediittejä.


      • Johdonmukainen pressa taas sitten on johdonmukaisesti tökerö.
        Tämä pressa ei ole johdonmukainen. Johto on pressanmukainen.

        Tämä on eka pressa siellä, joka soveltaa kaupallisten markkinointitutkimusten menetelmiä politiikkaan. Kaikki julkinen esiintyminen suunnataan kohderyhmään ja muokataan kohderyhmän tarpeiden mukaiseksi. Mainonnan psykologian menetelmillä.

        Trump ei johda maataan. Hän ainoastaan markkinoi itseään äänestäjäkunnasta valikoiduille kohderyhmille. Kohderyhmät on valikoitu niin, että kohtuullisellakin peitolla saavutetaan riittävän monessa osavaltiossa valitsijamiesten enemmistö.

        Hän toimii kaikessa suoraan markkinointikonsulttiensa jätjestämien mielipidetutkimusten mukaisesti. Sen vuoksi hän poukkoilee ja on epäjohdonmukainen ja arvaamaton. Täsmälleen kuten mielipidetutkimusten tuloksetkin. Hän on äänestäjiensä kuva, häneen on zipattu koko punaniskakansa.

        Lähempänä vaaleja tulemme vielä näkemään politiikassa ennen näkemättömiä välistävetoja ja hämmästyttäviä immelmanneja.

        Hänet tullaan valitsemaan uudelleen.
        .


    • Noo, katotaan nyt miten homma etenee.
      Trumpin nimittämät ei yleensä ole jääneet eläkeikään saakka posteillensa.
      Joko ne eroaa itse tuotapikaa ja kertoon syyn julkisesti, tai sitten Trump erottaa ne ja kertoo syyn julkisesti. Ja sit raastuppaan.

      Olishan se hyvä äänitäky rasisteille ja seksisteille - itse hän on molempia - jos Trump mahtavalla mediapauhulla erottaa naispuolisen mustan kenraalin, koska "ei naisista ole siihen hommaan eikä mustista nyt varsinkaan" .
      - Pakkohan sen oli se ensin nimiittää, jotta sen voi erottaa. Toisin päin ei käy.
      .

      • Anonyymi

        Tuskin tässä tapauksessa kenraaleja on 13 tusinassa, ja sen erottaminen olisi suurempi pr tappio, kun siirtäminen vaikka Antarktikselle jäävallia suojelemaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin tässä tapauksessa kenraaleja on 13 tusinassa, ja sen erottaminen olisi suurempi pr tappio, kun siirtäminen vaikka Antarktikselle jäävallia suojelemaan.

        Saman tason PR tappiosta puhuttaisiin kuin aikanaan Valkoisen Talon miehityksen yhteudessä joukossa oli myös Afrikkalais Amerikkalainen nainen tuomassa diversiteettiä, joka sitten aikanaan erosi ja kertoi mitenkä asiat oikeasti on.

        Redditissä oli muinoin ketjuja missä muuten esiteltiin todellisia mainoksia Trumpin joukko-kokouksista joihin etsittiin etnisiä näyttelijöitä kantamaan kylttiä, palkka oli $150 ettei paikalla olisi vain valkoisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      935
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      903
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      775
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      721
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      658
    6. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      621
    7. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      34
      594
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      590
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      586
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      20
      535
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      523
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      66
      499
    14. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      492
    15. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      35
      483
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      476
    17. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      460
    18. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      105
      458
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      44
      444
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      6
      421
    Aihe