Heitä ryhdytään kai nyt lennättämään yksityiskoneilla Välimeren saarilta:
https://mvlehti.net/2019/09/24/reuters-suomi-sopinut-laittomien-valimeren-siirtolaisten-vastaanottamisesta-maltalla/
Huomioikaa että YLE valehteli asian tiimoilta.
Suomi on tilannut lisää matuja!
9
<50
Vastaukset
Vihreitten Ohisalon lahja suomalaisille veronmaksajille.
- Anonyymi
byrokratit tarvitsevat maahan matuja muutenhan niiltä loppuu työt, eli paperien pyörittely.
- Anonyymi
Ohisalo odottaa reidet levällään näitä kutakicceleitä, ja suomalaisten leipäjonot kasvavat. Mutta asioillahan pitää olla tärkeysjärjestys : luku- ja kirjoitustaidottomat, loisivat ohittavat aina normaali-ihmisen.
- Anonyymi
Tuon linkin uutisen alapuolella on toinen uutinen, jossa kerrotaan juutalaisjärjestöjen rahoittavan voimakkaasti tuota Välimeren ylittävää laittomien mamujen eli matujen kuljetusta. Ja Saksan juutalaisjärjestö on vahvasti mukana touhussa!
Ja se ei ole mitään äärioikeistolaista propagandaa, koska merkittävä israelilaislehti kertoo siitä jutussaan!
Onkohan juutalaiset nyt ihan oikealla asialla itsensäkään kannalta? Nimittäin KUN Saksakin muuttuu muun Länsi-Euroopan maiden kera muslimienemmistöiseksi, niin miten se muka parantaa juutalaisten asemaa???- Anonyymi
Syy tuohon outouteen on karu: Juutalaiset tahot tietävät, että juutalaisilla ei ole muutenkaan tulevaisuutta Euroopassa. Joten Euroopan kristittyjen kansallisvaltioiden tuhoutuminen ei haittaa heitä?
Tosin tuokin logiikka on viallinen. Näet muslimien hallitsema Eurooppa on VARMASTI suuri uhka Israelille! Koska sitten jihadistit tulevat samaan Euroopan suuret voimavarat ja ennen kaikkea ydinaseet käyttöönsä.
- Anonyymi
YK:n tutkimus
85 % eurooppaan tulevista tulee paremman elintason vuoksi¨
He eivät pakene mitään sotaa tai vainoa
Dalai Lama
Eurooppa on pysyttävä eurooppalaisten asuttamana ja eurooppaan tulleiden afrikan ja aasian kansalaisten on palattava kotimaihinsa - Anonyymi
Miksi Suomeen lisää..Meillähän on JO Al-Taateli-Hussu-Lelu.Rami-Saldo.saida- sekä raiskaajat ja murhaajat..
- Anonyymi
Sääliitävää tuo Kremlin Uutisten jorina.
- Anonyymi
Uimahallit pitää sulkea.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902987- 2101181
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1281179- 841173
- 881134
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2051050- 65872
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?25765- 71747
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?59627
