voi kannattaa vihervasemmistoa, eli vihreitä ja vasemmistopuolueita, sillä eiväthän ne suomalaisten ja Suomen etua aja. Nytkin annetaan rahaa etelän vetelille, jotta ne voi jatkaa loisimistaan, täällä vihervasemmistohallitus korottaa veroja.
Ohisalo haluaa jopa tuoda tänne 80 000 maahanmuuttajaa lisää, paikkaamaan työvoimapulaa. Mutta mistähän maista meinaa ne löytää?
Vihreiden mainostama työvoimapula on todellisuudessa halpatyövoimapula, jossa halpatyö ei riitä elämiseen ja jossa suomalainen veronmaksaja maksaa halpatyön teettämisen hinnan räjähdysmäisinä sosiaaliturvamenojen kasvuna.
Eihän rehti, työtätekevä ja isänmaallinen henkilö
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreitä ei voi pitää suomalaisina.
- Anonyymi
Totta. Ne eivät missään nimessä aja suomalaisten sekä Suomen etua.
Kannattaisi varmaan kriminalisoida alipalkkaus, jos on isänmaallinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2084545Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1023294Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881797Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131407Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241253Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2561180- 521168
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101141- 551069