Pitkä haastattelu YLEn sivulla. Jani Toivola kertoo ongelmistaan suomalaisessa yhteiskunnassa. Hohoijaa, enpä tiennyt, kuinka vaikeaa Jani-paralla on ollut, ja taitaa olla vieläkin. Toivottavasti ei rahapulan takia tarvitse haastatteluja jakaa?
Rasismia eduskunnassa?
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miten niinku Toivolan omasta mielestä, olisiko jossain muussa maassa pärjännyt paremmin? Ongelmitta?
Sellaisen ihannevaltion kun tietäisi, missä ei löytyisi yhtään ihmistä, jolla ei olisi ongelmia.Sellaista ihannevaltiota ei ole. Se ei ole syy vaieta ongelmista, tai olla tekemättä töitä sen eteen, että tilanne paranisi.
- Anonyymi
Rasismikortti esille
- Anonyymi
Jani oli ainoa ruskeaihoinen eduskunassa, siksi hän tunsi olevansa huomion kohteena eikä hänen mielipiteitään huomioitu tarpeeksi!
Eikös ne Janin kouluesiintymiset kuitenkiin sujuneet hyvin ja taksinkin sai heti, kun siirtyi koulusta toiseen.- Anonyymi
Totta on kyllä että hänen persoonansa on ollut enemmän esillä kuin eduskunnassa esitetyt asiat tai puheet. Mutta olisiko Toivola profiloitunut jollakin tärkeillä aloitteilla, peräti lakialoitteilla jos olisi tullut reilummin kohdelluksi?
Jokin Lex Toivola?
Homoseksuaalisuus, adoptio, isyysloma, vauvanhoidon aiheuttama hermoromahdus ja masennus, sairasloma ja siitä toipuminen juuri ennen lomia lomakorvausten saamiseksi.
Sellaisia on ollut esillä ja niistä hän on itsekin halunnut kertoa kuvalehdissä.
Niin, ja tietysti se syrjiminen, sehän on tietysti pysyvä teema.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2801694Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle411631- 231518
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71228Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101067Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86960Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43911- 32910