https://www.is.fi/politiikka/art-2000006625197.html
Onko vihreissä yhtään normaaleja ihmisiä? tuskin.
Feministi Emma Kari vei pentunsa kesärantaan
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eiväthän ne olisi vihreitä, jos olisivat normaaleja.
- Anonyymi
Persut eivät ole koskaan käyneet kesärannassa. Se on se paikka jonne vastuulliset ihmiset kutsutaan tekemään oikeaa politiikkaa.
- Anonyymi
Emma Kari onkin hyvin vastuullinen politiikko. Mutta miksi hän ei ottanut mukaansa muita lapsiaan? Pääministerin Emma-tyttö on jo parivuotias leikki-ikäinen, hänen kanssaan Karin isommat lapset olisivat leikkineet ja kerrankin Emma olisi saanut seuraa!
- Anonyymi
Emma Kari on kuvottava politiikko. Nyt tekee lapseellaankin politiikkaa. Ja miksi vie noin nuoren korona-aikaan ihmisjoukkoon.
Ei se nyt taida kuitenkaan olla epänormaalia ottaa lapsi mukaan vierailulle. Ei sikälikään, että kun Karin sanomisista nousi kohu, niin häntä oiottiin muun muassa kertomalla, että Sipilänkin aikaan Kesärantaan toivotettiin lapsetkin sydämellisesti tervetulleiksi.
- Anonyymi
Tuo on yleistä vihreillä. Kiikuttaa muksujaan vaikka mihin hyvinkin virallisiin tilaisuuksiin. Kyllä noilla tuloilla pitäisi löytyä palkattukin lastenvahti kotiin tilaisuuden ajaksi, ellei ole omasta takaa lastenvahtia kotona tai hyvää tuttavaa. Tuntuu että halutaan vaan korostaa omaa "vihreyttään" tällaisella toiminnalla.
- Anonyymi
Inhottavaa tuo lasten hyväksikäyttö politiikassa. Kaikki on vihreille sallittua.
- Anonyymi
Liha soppaa raukka tuskin tulee saamaan, kun vasta teini ikäisenä!🧐🧐🧐
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781731
- 108987
- 94864
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19673- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41567Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164513Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä24445