Kaikki teoriat, teografia kuin teologiakin puoltaa vahvasti litteää maata.
Tästä on paljon kirjoituksia litteän maan eduksi. Jopa Suuri kirja, Pyhä Raamattu kertoo varsin selvästi litteästä maasta. Myöhemmin teorioita ja teologiaakin on muunneltu pallomaisemaan suuntaan ja onhan niinhin tullut muutakin harhaoppia mukaan. Oikea maatietoinen tajuaa kuitenkin, että tämä pallojuttu on pahinta vedätystä mitä voi ollakaan. Tiedämme, että kaikki teoriat ja teologia on kokonaisuudessa litteän maan puolella!
Teoriat ja teografia niin kuin teologiakin puoltaa litteää maata!
12
325
Vastaukset 12
- Anonyymi
Litteä maa ei voi olla mahdollinen missään tapauksessa. Se on täysin mahdotonta. Esim miten se voisi olla edes muodostunut ? Ei mitenkään. Jos joku asia on mahdoton niin ainakin litteä maa.
Litteä maa ei voi muodostua, sen on pakko olla luotu, sehän on juuri se pointti. Jos litteä maa on olemassa, silloin myös luoja on olemassa. Alkuräjähdys voi vain luoda palloplaneettoja joissa on elämää, ei litteää maata jossa on elämää.
- Anonyymi
"Jopa Suuri kirja, Pyhä Raamattu kertoo varsin selvästi litteästä maasta"
Vaikka kertoisikin, mitä se todistaa?- Anonyymi
Raamattu todistaa sen, mitä sinne on kirjoitettu. Se on ylin todistus ennen kaikkea Jeesuksesta Kristuksesta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raamattu todistaa sen, mitä sinne on kirjoitettu. Se on ylin todistus ennen kaikkea Jeesuksesta Kristuksesta!
Se on vain kirja. Fingerporissa Jumala oli kirjamessuilla myymässä Raamattuja omistuskirjoituksella mutta todellisuudessa emme voi tietää kuka ja millä pätevyydellä etenkään VT:n on kirjoittanut.
- Anonyymi
Mikä on "teografia" ?
Tutustuppa tieteeliseen metodiin... ei tietoa stetsonista vedetä. - Anonyymi
Silminnäkijähavainnot eri puolilta Maailmaa yhdistettynä vakuuttavat että Maa ei voi olla litteä.
Matkusta sinäkin kun joskus taas voit.- Anonyymi
höpöjä puhut. Nehän voi väittää mitä tahtoo ketkä väittää! Onhan moni sanonut Suomen mantereenkin olleen päiväntasaajan tienoilla. Ihan hulluja heittoja, sillä mikä ihmeen voima Suomen on liu-uttanut sieltä päiväntasajaan liepeiltä lähemmäksi maan keskipistettä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
höpöjä puhut. Nehän voi väittää mitä tahtoo ketkä väittää! Onhan moni sanonut Suomen mantereenkin olleen päiväntasaajan tienoilla. Ihan hulluja heittoja, sillä mikä ihmeen voima Suomen on liu-uttanut sieltä päiväntasajaan liepeiltä lähemmäksi maan keskipistettä?
Etkö oikeasti ole kuullut mannerlaattojen liikkeistä ja mikä niitä liikuttaa. No jaa, taitaa olla turhaa jauhamista tämäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
höpöjä puhut. Nehän voi väittää mitä tahtoo ketkä väittää! Onhan moni sanonut Suomen mantereenkin olleen päiväntasaajan tienoilla. Ihan hulluja heittoja, sillä mikä ihmeen voima Suomen on liu-uttanut sieltä päiväntasajaan liepeiltä lähemmäksi maan keskipistettä?
Sinäkin voit matkustaa ja todeta asian omin silmin; jos vain haluat ja uskallat.
- Anonyymi
Puoltaako kristllinen iteologia mukamas litteää maata? Raamatun mukaan Helvetti sijaitsee maan alla. Pyöreä Maan muoto antaa enmmän tilaa helvetille/helveteille ja muillekin mahdollisille maailmoille.
- Anonyymi
Videopelienkin ihan vakioteemoja ja ympäristöjä nykyään maanalaiset maailmat . Esimerkiksi "Skyrimissa" maan alla on valtavasti erilaisia koneita ja monenlaisia maailmoja. Tietoisuutemme muuttuu vähitellen hyväksymään uskomattomampiakin asioita ja monet uskonnolliset asiat ymmärretään realistisemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom1261367- 2491185
- 681014
- 59986
Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal251890Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki42843Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70785Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72782- 42736
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58720- 67703
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää124642Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26618- 85601
- 26600
Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen187544Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47524- 24514
Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12507- 40477