Naisen tehtävät kotona ovat:
-siivoaminen
-tiskaaminen
-pyykin lajittelu
-pyykinpeseminen
-pullan leipominen
-ruuan laittaminen
-lasten hoitaminen
Nainen on luotu näitä tehtäviä varten, ei mies.
Naisen kuuluu siivota kotona
9
693
Vastaukset
- Sanelma
Saat lähikaupasta hyvää tuoretta pullaa.
- nuttu
-miehen miellyttäminen.
Kaikista tärkeimmän asian unohdit. Höh.- Lesbonainen
Kultakin fyysisen sukupuolensa mukaan, kullekin sukupuolisen suuntautuneisuutensa mukaan.
- ave.maria
Siitä en tiedä onko se tärkein, mutta varmasti sitä on tehtävä, jos mielii saada toimivan parisuhteen.
Jos molemmat vaan piruilevat ja kyräilevät, taitaa olla melko pian game over...
Noista vaihtoehdoista sanoisin, että se miehen miellyttäminen on kyllä mukavinta. Siinä saattaa äkkiä saada itsekin jotain...;D - nuttu
ave.maria kirjoitti:
Siitä en tiedä onko se tärkein, mutta varmasti sitä on tehtävä, jos mielii saada toimivan parisuhteen.
Jos molemmat vaan piruilevat ja kyräilevät, taitaa olla melko pian game over...
Noista vaihtoehdoista sanoisin, että se miehen miellyttäminen on kyllä mukavinta. Siinä saattaa äkkiä saada itsekin jotain...;DEiköhän se molemmin puolinen saaminen ole se pääasia ;)
- cisma
No siitä sitten vaan siivoamaan, tiskaamaan, pyykkiä lajittelemaan, pullaa leipomaan, kokkaamaan ja lapsia hoitamaan.
Teettekös te hommelit yhdessä? Ai nii, mut enhän minä tiedä oletko naisen löytänyt, mutta tekemistä sulla kuitenkin piisaa..ja mikäs siinä, hommiin vaan.Minun mieheni tekee kaikki yllä mainitut hommat, paitsi pullan leipomisen, jota meillä ei tee kukaan. MInä hoidan ulkohommat. Hyvin menee. Hänellä on muuten sydänvika, siitä tämä roolivaihdos. Niin, ja lapset ovat maailmalla.
- cisma
sharyn kirjoitti:
Minun mieheni tekee kaikki yllä mainitut hommat, paitsi pullan leipomisen, jota meillä ei tee kukaan. MInä hoidan ulkohommat. Hyvin menee. Hänellä on muuten sydänvika, siitä tämä roolivaihdos. Niin, ja lapset ovat maailmalla.
..missä mättää, mutta jos tämän lesbonaisen (provoilijan) mielestä näin kuuluu tehdä, niin aivan vapaasti voi hän näin tehdä, vai?
Kuvittelen olevani mies,koska olen todistettavasti pystynyt siittämään. Olen olosuhteiden vuoksi ( että vaimoni olisi voinut ylläpitää työsuhdettaan!) tehnyt kaikkea luettelemaasi.
Eivät asiat aina ole joko/tai !!
vom
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1254544Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693274"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043154Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392601Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282302- 1071553
- 491096
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3271062- 49842
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55671