Ukrainan rajalle. Onhan kumma jos 2. maailmansodan aikaisilla hyökkäysvalmisteluilla voidaan onnistunut sota aloittaa. Ilman että ennaltaehkäisevää iskua saadaan tehtyä. Ja mikä olisi sodan tavoite? Onko Ukrainan tehtävä provokaatio joka saisi Venäjän joukot hyökkäämään jollain lohkolla. Tämän jälkeen kaikki keskityspesäkkeet olisivat "vapaata riistaa".
Venäjä keskittää joukkojaan
2
<50
Vastaukset
Kysy palstalla päivystävältä mv-väeltä. Heiltä ne faktat tulevat.
- Anonyymi
Pakkohan Venäjän federaation presidentin on keskittää joukkojaan Ukrainan maa-,ilma- ja vesirajalle, koska Ukraina uhkaa Venäjän federaation suvereniteettia.
Enää puuttuu, että Ukraina menee ampumaan suomalaisten provokatiivisia Mainilan laukauksia vastaavia tykistökeskityksiä rauhallisia venäläisiä sotilaita kohtaan. Silloin presidentti Putinin on pakko vastata kaikella valtavalla sotilaallisella ja mahtavalla taloudellisella voimalla Naton militaristien yllyttämään provokaatioon.
Tuskin silloin voi edes Helsingin yliopiston dosentti ja Krimin virallinen Suomea edustanut vaalivalvoja B vaieta Venäjän federaation kokemista vääryyksistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu152256- 1662209
- 1121748
- 1451701
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta4741360- 921205
- 551001
Syntymän ja kuoleman aallot
Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa417920- 49911
En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita
Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä236864