Nato ovea Suomelle pitävät kiinni

Anonyymi-ap

Unkarin valtuuskunta nimesi viisi suomalaispolitikkoa, joiden toimet ovat Unkarille ärsyttäviä

Tytti Tuppurainen
Henna Virkkunen
Eero Heinäluoma
Erkki Tuomioja
Jyrki Katainen

Näistä ainakin Tuomioja olisi ympeä siitä, että hän esti Suomen pääsyn natoon

8

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katainen on listalla, vaikka on ollut jo pari vuotta sitrassa suojatyöpaikassa. Ilmeisesti unkarilaiset muistavat hänen touhunsa eu ssa

    • Anonyymi

      Tuomioja viimeinen r....ä

    • Anonyymi

      Haavisto on Unkarille punainen vaate.

      Eivät siedä natoseksuaaleja sieläpäin maailmaa.

    • Anonyymi

      Koko Nato on savijaloilla seisova jättiläinen. Entä, jos Suomeen hyökättäisiin ja joku Turkki Naton jäsenenä sanoisi, että ei mennä apuun? Tosi huteralta vaikuttaa tukensa.

    • Anonyymi

      Nato pitäisi perustaa uudelleen,ei näihin kahteen valtioon ole ainakaan luottamista.Liittymisprosessikin on aivan tyhmä,luulisi että äänestys olisi parempi toimintatapa jolloin enemmistö tekisi ratkaisun.

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä. No ei sentään uudestaan perustaa vaan päivittää sen rakenteita ja toimintatapoja. Naton Pääsihteeriksi saisi tulla seuraavaksi joku jämerä Kenraali. No tietysti Länsimielinen eikä Venäjään päin kallellaan. Niitäkin muuten on, jopa Jenkeissä.

        Mielestäni Nato voisi uhata sekä Turkkia, että Unkaria väliaikaisella erottamisella Natosta. Sinne saakka, kun ratifioivat Suomen ja Ruotsin Natoon. Annettaisiin päivä aikaa tehdä se valinta, ja sitten erotettaisiin, jos eivät suostu. Päästettäisiin takaisin sitten, kun tai jos suostuvat. Jos eivät niin menkööt sitten "Venäjän syliin". Mitä väliä?

        En ole koskaan ymmärtänyt mitä järkeä on Yksimielisyys-periaatteissa? YK on halvaantunut paperitiikeri, koska Venäjä ja Kiina aina kaatavat lähes kaikki sen päätökset. Itse kannatan kaikessa Enemmistö-periaatetta, eli enemmistö päättäköön.


    • Anonyymi

      Unkarin olisi parempi erota eu, sta ja natosta....miksi me maksaisimma jos unkari pelaa omia sääntöjään...

    • Hei ,Nato avaa ovi Suomi on tulossa Ruotsi kanssa käsi kädessä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1222
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      622
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe