Hovioikeus hylkäsi vanhuksen väkivaltaisesta taposta annetun tuomion.
https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/6608344
Tämä on täysin käsittämätön päätös hovioikeudelta ja ei ole ihme, jos kansan oikeustaju horjuu (mennyt) Suomessa oikeuslaitoksiin.
Maahanmuuttaja tappoi potkimalla ja nyrkeillä täysin syyttämän eläkeläisen
52
450
Vastaukset
- Anonyymi
"monikultturisuus on rikkaus. ei mulla muuta" Eikös se niin mennyt?
- Anonyymi
Venäjällä tuollasia ei tapahdu... vaikka on 50-kertaa isompi maa...
Monikulttuuri on rikkaus- sanoi Stubb. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjällä tuollasia ei tapahdu... vaikka on 50-kertaa isompi maa...
Monikulttuuri on rikkaus- sanoi Stubb.Tuo tullaan kostamaan heti- ja kosto saattaa kohdistua myös Stubbiin, joka nuo 51000 kehitysmaalaista Suomeen toi....?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo tullaan kostamaan heti- ja kosto saattaa kohdistua myös Stubbiin, joka nuo 51000 kehitysmaalaista Suomeen toi....?
Oliko eläkeläinen sylkässyt, käyttänyt n-sanaa tai katsonut väärällä tavalla- eli loukannut tekijän kunniaa?
- Anonyymi
Ihme, että Hovi ei antanut tappajalle vielä tapporahaa teostaan.
- Anonyymi
Oli outo päätös. Rikollisen paapontaa.
- Anonyymi
"Helsingin hovioikeus kuitenkin katsoo, ettei kyse ollut tahallisesta henkirikoksesta. Hovin mukaan asiassa annettu lääketieteellinen selvitys ei tue sitä, että syytetyn olisi pitänyt pitää uhrin kuolemaa varsin todennäköisenä seurauksena väkivallasta."
Hovioikeuden mukaan ihmisiä saa vapaasti tappaa ja välttyy rikosta vastaavalta tuomiolta, kunhan väittää, ettei uskonut uhrin kuolevan siihen kun lyö lekalla päähän.- Anonyymi
Kyse oli vain persujen keskinäisestä välienselvittelystä.
Niissä joutuu joskus takomaan vehän lekalla järkeä toisen päähän. - Anonyymi
Niin tai polttaa höyryä sylkevällä siivousmopilla pientä täysin puolustuskyvytöntä lasta.
Ei voi mitenkään uskoa, että siihen nyt joku kuolisi siivoamista se vaan on. - Anonyymi
SIIS kuoli ambulanssin matkan aikana vanhuuteen , voi vee hirteen tommoset tappajat.
- Anonyymi
Tappoiko se myös sen 4-vuotiaan lapsen?
- Anonyymi
Niskaperseootteella ulos maasta.
- Anonyymi
3 vuotta tuosta istuu(makaa) tuomiota vankilahotellissa.
murhasi suomalaisvanhuksen
-only in Finland- - Anonyymi
KIELI KIVESPUSSI otteella sinne mistä on tullutkin!
- Anonyymi
Hirttosilmukkaan laittaa suoraan sanottuna
- Anonyymi
tämmöisessä maassa me elämme. kantasuomalaiset alistettuina, ja meitä hallitsee siirtomaa eliitti joka on kohottanut heidän tuomat ulkomaalaiset kantiksien yläpuolelle. loppua kohti mennään.
- Anonyymi
Nämä tapaukset pitäisi ottaa vakavasti ja paljon vakavammin. Miettiä syvemmin mistä näin kauheaan tilanteeseen ollaan ajauduttu. Ei kai eu voi määräillä keitä maahan otetaan tai jokin. Ihmisten suojaaminen väkivallalta, tapaturmilta ja tulipaloilta on tärkeää. Kaikelta. Järkevällä tavalla, ei asioita huonontaen.
- Anonyymi
nuo pitäis ampua kaikki
- Anonyymi
Toivottavasti joku antaa kyytiä kiven sisällä
- Anonyymi
Hirttosilmukkaan kuten Iranissa Nosturissa
- Anonyymi
Somalipaskakasalla kaksi aiempaa tuntemattomien pahoinpitelyä, vain jonkin aikaa ennen tuota ilmiselvää TAPPOA.
- Anonyymi
Tähänkö se menee Suomessa raiskaajat yms hirttosilmukkaan omatoimisesti saadaan oikeutta heti
- Anonyymi
Tuo jätkä olis tapettu kotimaassaan. Ei olis koirat haukkuneet perään. Ei edes HS toimittajat.
- Anonyymi
Meille on tullut moniosaamista, sivistystä ja kulttuuria.
- Anonyymi
Muslimit ovat alhaisinta roskasakkia.
- Anonyymi
Kulttuuri kukkia alkaa tapahtuu
- Anonyymi
Pitää antaa lisää sosiaaliturvaa ongelmat hoituu sanoi demujen edustaja
- Anonyymi
Niin tässä on taas tämä mielipuolinen peruste, eikö nyt helv soikoon jo mahdollisuus aiheuttaa kuolema riitä, aiheeksi sanoa että väkivallan teko on tahallinen ja raaka, menee aivan pelleilyksi
---"Hovin mukaan asiassa annettu lääketieteellinen selvitys ei tue sitä, että syytetyn olisi pitänyt pitää uhrin kuolemaa varsin todennäköisenä seurauksena väkivallasta." - Anonyymi
Se että potkii ihmistä päähän on kaiken terveen järjen mukaan leikkiä toisen hengellä.
- Anonyymi
Eikö toisen pihaan tunkeutuminen ole kotirauhan rikkomista? Ja kotirauhan rikkominen ilmeisesti katsotaan tuomion koventamisperusteeksi?
Kotirauhan rikkoja tappaa itselleen tuntemattoman ihmisen tämän omassa pihassa, niin eihän se mikään kuolemantuottamus ole, vaan henkirikos. - Anonyymi
Jos väkivaltarikollisuuteen taipuvia teroja ei tunnisteta etukäteen selkeästi ja taustoja, niin ei tule maahan tai ihmisten lähelle missään maassa. Onko alkoholiongelmaa ollut taustalla tai missä sukulaiset?
- Anonyymi
"SAIRASTA"!!!
- Anonyymi
Mikä ihmeen hovioikeus? Käytännössä HUVI oikeus murhaajille!
- Anonyymi
Punikit on kertoneet että mamut hoitavat meidän vanhuksemme niin kuin tässäkin kävi
- Anonyymi
Hoisi lopullisesti, hoitaisipa näitä hovin tuomareitakin.
- Anonyymi
Ollaan ruotsin malliin menossa saavat tulla ja tappaa pommit paukkuu lehdet kauhistelee että taas kerran
- Anonyymi
Tuo oli varmaan semmoinen työperäinen maahanmuuttaja.
- Anonyymi
Ja näitä vihervasemmisto haluavat lisää Suomeen. Rajoja ei saa sulkea vaan kaikki pitää ottaa vastaan ja KELAn kultainen luottokortti antaa.
- Anonyymi
Näitä "tappoja" tulee vielä lisää etenkin nyt kun on selvinyt että niistä ei kummemmin edes rangaista.
- Anonyymi
Sinä vaara uskoinen loukkaa minua
- Anonyymi
Ei sentään käyttänyt kirvesmiehen väline
- Anonyymi
Suojaväri toimii kuin Stealth -hävittäjä tai Teflon, mikään ei tartu.
- Anonyymi
Onko koko perhe palautettu lähtö maahan
- Anonyymi
Mohamed ei ollut muslimi. Kysykää vaikka imaameilta.
- Anonyymi
Ei sentään kirveellä tällä kertaa
- Anonyymi
En tule lepäämään ennen kuin tuo tekijä on kuollut. Tulen ottamaan surmaamisen elämäntehtäväkseni.
- Anonyymi
Itse olen aina kannattanut kaikkien rottien sarja- ja joukkosurmaamista.
Voi ressukkaa kun joutui tuomioistuinlaitoksen hampaisiin ihan väärin perustein, vaikka on juuri sortoa joutunut pakenemaan kotimaastaan tänne. Hyvä ettei sentään saanut keuhkokuumetartuntaa vanhukselta, jonka lähellä joutui jonkun aikaa olemaan.
Onneksi tästä murhasta ei sentään seurannut oikeusmurha, vaan tekoon syyllistynyt on takaisin kadulla jo viimeistään kolmen vuoden kuluttua.- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.282823Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652633Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️151704Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1281428- 1021417
- 1051399
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?241197Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411106Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141093Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest591005