Vittoria Mezcal renkaita on vuolaasti kehuttu ulkomaanelävien taholta. Ovatko nuo hyvin rullaavia asfaltti & soratieajoon?
Leveys 40-45mm.
Vittoria Mezcal, Ovatko kykeneväisiä kumeja?
3
197
Vastaukset
Itsellä hieman kaksijakoisen kokemukset kyseisestä rakkaasta.
Itsellä on tuo Mezcal XC trail, jäykkäperäisessä XC ajossa olevassa (sähköavusteisessa) maastopyörässä takana (edessä saman valmistajan Barzo XC trail).
Maastossa missä ajetaan kovahkoilla paineilla yhdistelmä toimii erittäin hyvin.
Mutta alustoilla missä olisi tarve ajaa pienemmillä paineilla rengas ei mielestäni toimi hyvin, vaan tuntuu että sen kyljet ovat liian ”pehmeät” ja ajosta katoaa tarkkuus ja rengas ”muljuaa” puolelta toiselle.
Eli jos käyttö on kovapintaisilla alustoilla isohkoilla paineilla rengas tuntuu toimivan hyvin, mutta pienempiä paineita vaativilla alustoilla ei omaan makuun ole hyvä.
Samoin tuon Mezcalin kuvio on sellainen että eturenkaana se ei myöskään ole parhaimmillaan (tuo Mezcal takana ja Barzo edessä on ilmeisesti suositumpi variaatio kuin että Mezcal olisi sekä takana että edessä).- Anonyymi
Näytti olevan Tour Divide kisassa huippusuosittu merkki ja malli. Tekoälyn mukaan tosin vain 10-15% päällystettyä tietä tuossa kisassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071173
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt621143Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa146856Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv64853- 68757
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel108657Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto94618- 54598
- 78571
- 39538