trolliksi Suomessa. Onko kyseessä ns. hyödyllinen hölmö joka somen valeuutissivustoilla toisten samanlaisten tomppeleiden kanssa vaihtaa valeitaan ja luuleet että palkinnoksi saa esim. Mariupolista kesämökki tontin tai muita etuja valeitten levittämisestä ,vai onko kyseessä kouluja käynyt venäjää puhuva ja venäjällä matkustellut valeiden levittäjä kuten dosentti Juhan Backman ?
Itse sanoisin kyllä että ensin mainittu ns. hyödyllinen hölmö on kyseessä.
Olen huomannut että kun faktat on kohdillaan täällä tehdyissä kirjoituksissa niin hyvin nopeasti ns. hyödyllinen hölmö lopettaa niihin aloituksiin kirjoittamisen ja toivoo ettei kiusallisia asioita bunkkeripapan armeijasta leviteltäisi.
Olen ottanut kaksi hyvää aloitusta joissa tämä ilmiö näkyy selvästi.
Googlella löytyy näillä tiedoilla
PIETARIN LÄHIÖELÄMÄÄ VARJOSTAA VENÄJÄN suomi24.fi
VENÄJÄN PÄÄÖRKKI EI OLE PENAALIN TERÄVIN KYNÄ suomi24.fi
Toinen havaintoni on ns. hyödyllisistä hölmöistä etteivät ne tunnu tietävän millaista venäjällä on matkustella ja asua joka tietenkin kertoo etteivät ne ole käyneetkään venäjällä, eivät tiedä mitään viemärille haisevista hotelleista, liasta ja roskaisuudesta,
Vienan kemin ja kiestingin surkeasta kylämiljööstä, vammaisista kerjäläisistä, yhdellä jalalla könttäävistä sotaveteraaneista, mielivaltaisista sakoista.
Millainen ihminen ryhtyy bunkkeripapan
115
907
Vastaukset
Osa on kiihkouskovaisia, joille Venäjä on uusi Israel ja Jumalan työkalu. Venäjän vastustaminen on siis Saatanan palvelemista.
Tätä ei yleensä sanota ihan näin suoraan, sillä moni kiihkouskovainenkin tajuaa miten pimeiltä heidän harhansa kuulostavat normaalin ihmisen korvaan. Siksi on parempi pelata propagandalla, puolitotuuksilla ja suoranaisilla valheilla. Jeffin, Dougin ja kumppaneitten videot mukaan lukien.
Jotkut pahnanpohjimmaiset sitten eivät uskonkiihkoissaan ole osanneet olla paljastamatta kupletin todellista juonta.Täällä on satoja viestejä, joissa rajattomaan Venäjän ihailuun sekaantuu kiihkouskonnollista terminologiaa. Ei ole minun keksintöni.
- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Täällä on satoja viestejä, joissa rajattomaan Venäjän ihailuun sekaantuu kiihkouskonnollista terminologiaa. Ei ole minun keksintöni.
Provoja ne ovat. Ei Suomessa vakavasti otettavat kristilliset järjestöt ole missään tekemisessä putinismin kanssa. Hörhöjä on tietenkin ihan kaikkialla, niin yksilöissä kuin järjestöissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Provoja ne ovat. Ei Suomessa vakavasti otettavat kristilliset järjestöt ole missään tekemisessä putinismin kanssa. Hörhöjä on tietenkin ihan kaikkialla, niin yksilöissä kuin järjestöissä.
Jopa ortodoksit ovat sanoutuneet irti meillä Kirilin puljusta, ja venäläisestä ortodoksisuudesta.
Anonyymi kirjoitti:
Provoja ne ovat. Ei Suomessa vakavasti otettavat kristilliset järjestöt ole missään tekemisessä putinismin kanssa. Hörhöjä on tietenkin ihan kaikkialla, niin yksilöissä kuin järjestöissä.
Vakavasti otettavia kristillisiä järjestöjä ei tässä tietenkään mukana ole. Ehkä kyse on enemmänkin yksittäisistä fanaattisista hörhöistä, sillä mihinkään viitekehystään koskevaan kysymykseen nämä eivät vastaa. Aidolta sekopääuskovaisuudelta kuulostava trollaus pikku nyansseineen on toisaalta niin vaikea laji, että en usko kenenkään täällä pystyvän siihen ja vielä jatkavan sitä vuosien ajan.
Olen varma, että Suomessa on mikroryhmiä, joissa saarnataan Venäjän jumalallisuutta palstalla nähtyyn tapaan. Nettiaikana hörhöt löytävät toisensa aina ja vahvistavat toistensa uskoa, olipa kyseessä mikä hörhöily tahansa.Anonyymi kirjoitti:
Jopa ortodoksit ovat sanoutuneet irti meillä Kirilin puljusta, ja venäläisestä ortodoksisuudesta.
Ja silti täällä on takuuvarmasti Venäjää kiihkeästi kannattavia ortodokseja myös.
- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Täällä on satoja viestejä, joissa rajattomaan Venäjän ihailuun sekaantuu kiihkouskonnollista terminologiaa. Ei ole minun keksintöni.
Miksiköhän viesti johon Repe vastasi on poistettu? Muutaman päivän sai olla . Ei trollausta, vain pieni kritiikki, ja selvennys uskonnon vetämisestä Venäjän propagandaan.. Outoa..
- Anonyymi
Vähän yksinkertainen ja tyhmä, viettää lähes kaiken aikansa netissä kun on työtön ja toimeton.
- Anonyymi
Ei ne varmaankaan ryssän tiltut mitään penaalin terävimpiä kyniä ole.
Voi olla että samat venäjän örkkien myötäilijät olivat korona viruksen aikana niitä rokotteiden vastaisten kirjoituksen takana olevia.Ei voi olla, vaan olivat. Täsmälleen samat salaliittolahkotötteröt vastustivat 2021 alkaen koronarokotuksia ja 2022 alkaen Ukrainan auttamista.
- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Ei voi olla, vaan olivat. Täsmälleen samat salaliittolahkotötteröt vastustivat 2021 alkaen koronarokotuksia ja 2022 alkaen Ukrainan auttamista.
Totta.
- Anonyymi
Hyvän aloituksen teit ja tämähän todistaa juuri etteivät venäjämieliset uskalla vastailla ainakaan asiallista tekstiä niille kiusallisiin kysymyksiin.
Nythän voisin esittää venäjämielisille kysymyksiä.
1. Oletko ikinä matkustellut venäjällä ?
2. Onko tullut Suomen armeija käytyä vai eikö se onnistunut terveysongelmien vuoksi ?
3. Luuletko saavasi jotain hyötyä toistelemalla kremlin terroristien sanomisia ?>3. Luuletko saavasi jotain hyötyä toistelemalla kremlin terroristien sanomisia ?
On putinatzeja, jotka ihan tosissaan kuvittelevat pääsevänsä merkittäviin asemiin miehityshallinnon palveluksessa, kun Jumala viimein suo suuren voiton uudelle omaisuuskansalleen venäläisille.
Todellisuudessa venäläisen ajattelun mukaan kerran petturi on aina petturi, joten hyvä jos nämä mieleltään ikuisesti lapsina pysyneet rehvelit saisivat edes henkiriepunsa pitää.- Anonyymi
Minä olen matkustanut paljon Venäjällä, ja vielä paikoissa joissa turistit eivät juuri käy. Olen myös tutustunut maan poliittiseen järjestelmään, ja nähnyt maan syvät ongelmat.
Silloin kun siellä liikuin, tavallisten ihmisten kanssa kyllä tuli toimeen, mutta järjestelmä on mätä, ja ihmiset sopeutuvaisia ja pitkämielisiä. Yhteen aikaan rikollisuus sai ottaa kaikessa huomioon, ja tarkkaan suunnitella mitä teitä ajeli, sillä pikkutiet olivat monesti kulkukelvottomia, ja kylät nukkuivat mennyttä aikaa., niihin ei rahaa riittänyt. - Anonyymi
Ei ne tiet ja kylät ole yhtään paremmassa kunnossa nytkään.
- Anonyymi
Jeltsin oli parempi tanssija kuin Putin.
- Anonyymi
Ja parempi juoppo.
- Anonyymi
Venäläiset eivät ymmärtäneet aikoinaan mikä on tulevaisuuden kannalta parasta, kun hylkäsivät Gorban.
Tai eihän siinä kansalta mitään kyselty, mutta Venäjän kannalta Gorba olisi tehnyt Venäjästä arvostetun ja vauraan , rauhaan suuntautuneen yhteiskunnan.- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Gorban ongelma oli, että talous romahti alta täysin. Silloin on paha tehdä mitn.
Neuvostoliitto oli ajanut taloutensa siihen pisteeseen, että edessä ei voinut olla muu kuin romahdus. Sen jälkihoito meni, miten meni, eli huonosti, ja siihen on monia tekijöitä, kuten ahneet KGB:n työntekijät, rikolliset...ja monet muut tahot, jotka syöksyivät apajille, kun Neuvostoliiton jäänteitä jaettiin.
Gorba oli väärään aikaan väärässä paikassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Neuvostoliitto oli ajanut taloutensa siihen pisteeseen, että edessä ei voinut olla muu kuin romahdus. Sen jälkihoito meni, miten meni, eli huonosti, ja siihen on monia tekijöitä, kuten ahneet KGB:n työntekijät, rikolliset...ja monet muut tahot, jotka syöksyivät apajille, kun Neuvostoliiton jäänteitä jaettiin.
Gorba oli väärään aikaan väärässä paikassa.Länsimaat jakoivat taloudellista apua romahtaneen Neuvostoliiton alueille niiden hädässä, eikä yrittänyt kukaan hyökätä sinne silloinkaan.
- Anonyymi00080
Anonyymi kirjoitti:
Länsimaat jakoivat taloudellista apua romahtaneen Neuvostoliiton alueille niiden hädässä, eikä yrittänyt kukaan hyökätä sinne silloinkaan.
Juu ... se oli kolmas kerta, kun länsi auttaa. Ja mitä tekee bunkkeripapan versio venäjästä ... "puree ruokkivaa kättä".
Täällä suomessa kyllä tiedetän, mitä sellaiselle koiralle tapahtuu, jos moinen toistuu. :-) - Anonyymi00092
Anonyymi kirjoitti:
Länsimaat jakoivat taloudellista apua romahtaneen Neuvostoliiton alueille niiden hädässä, eikä yrittänyt kukaan hyökätä sinne silloinkaan.
Muistan hyvin kuinka. Hyväuskoiset vei viikonloppuisin bussi lasteittain vaatteita ja muuta tarvikkeita Pietarin katulapsille.Nyt olemme nähneet mitä noista pikku roistoista tuli isona.Kaikki eivät kuitenkaan kasvaneet isoksi,esim. Bunkkeri pappa. Mutta helvetin häijyksi roistoksi kehittyi.
- Anonyymi
Jos se joku venäjän valheiden levittäjä uskoo että pokrovskista arvotaan palkinto tontteja hyödyllisten idioottien kesken.
- Anonyymi
Jos ei ole kuin velkoja ja liian huono työelämään niin voi tulla houkutus pistää pelimerkit Putinin örkkiarmeijan maahantuloon ja siihen että Suomessa tulee silloin Great Reset.
- Anonyymi
Ei kannata satsata ”väärään hevoseen”!
- Anonyymi
Perussyy on se sama ikiaikainen: Moni luulee olevansa oikeassa olemalla eri mieltä.
- Anonyymi
Kuka on bunkkeripappa?
- Anonyymi
V. Putin tietysti!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
V. Putin tietysti!
Da👽
Syitä on pääpiirteissään 4 kpl:tta ....
R.I.K.E. eli Raha, Ideologia, Kompromentointi, sekä Ego.
Siinäpä ne .... .- Anonyymi
Trollit ovat trolleja ja tekevät sitä mitä trollit tekevät.
Ei se tarkoita että he olisivat venäjämielisiä. Heillä on tarkoituksena ärsyttää muita ja jos heidän trollailuun vastaa niin silloin trollille tulee touhutippa housuun.- Anonyymi
Kyllä.
- Anonyymi
Sellaisen havainnon olen tehnyt näistä ns. hyödyllisistä hölmöistä putinin kannattajista että kun vain faktaa kirjoittaa ja laittaa lähteen esille niin heti loppuu kokonaan ja ainakin vähenee hyödyllisten hölmöjen kirjoitukset kyseessä olevaan faktaan .
Oletteko muutkin huomanneet saman ilmiön ?
Syitä lienee kaksi.
1. Hyödylliset hölmöt eivät toivo että venäjän sotarikoksista ja rappiosta kirjoitellaan .
2. Hyödyllisille hölmöille ei tule vakiintuneita arvostettuja lehtiä koska niistä joutuu maksamaan rahaa toisin kuin somevalheet joita heikossa asemassakin olevat pystyvät lukemaan.
Allekirjoitatteko väittämäni ? - Anonyymi
Very sick person....
- Anonyymi
Yes
Olen itsekin pohtinut tätä kysymystä. Aikanaan kovasti ihmettelin miksi kuuluisa Erkki Johan Bäckman (nykyinen nimi BEKMAN) haluaa nostaa profiiliaan esittämällä valheita suomalaisesta lastenhoidosta jne. mitä hän 10+ vuotta sitten mesosi. Sen verran vaivauduin tutkimaan, että hänhän on jo vuosikymmeniä sitten solminut suhteita venäläisiin ja Venäjään ja ehkäpä tuo on muuttanut hänet suomalaisesta venäläiseksi. Taustalla ei siis ollutkaan opportunismi eikä pyyteellinen huomionhaku. Mene ja tiedä.
Täällä ole enää vuosikausiin esiintynyt ensimmäistäkään "järkevää" venäjämielistä keskustelijaa. Täällä esiintyvät ovat poikkeuksetta - retoriikan perusteella - heikosti koulutettuja ja heikosti sivistettyjä kansalaisia, joilla syystä tai toisesta on tarve purkautua juuri tällä kanavalla. Kaikki salaliittojutut uppoavat näihin täydestä, varsinkin kun elämää suuntaa-antava piirre on kateus hyvin toimeentulevia kohtaan.
Luulen myös että venäläiset FSB:n palveluksessa olevat käyvät toisinaan kirjoittelemassa täällä pitkiä sepustuksiaan joissa lopulta ei ole mitään johtolankaa, eikä ole tarkoituskaan. Venäläiseen tyyliin niiden idea on vain sekoittaa ajatuksia ja tilannetta.- Anonyymi
Tästä dosentti Bäckmanistahan kerrotaan että olisi hanakka käyttämään venäläisten "tuntihotellien" palveluja.
Ettei vain hunaja-ansaan sortumisen vuoksi toistele valheellisia terroristivaltion sanomisia ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tästä dosentti Bäckmanistahan kerrotaan että olisi hanakka käyttämään venäläisten "tuntihotellien" palveluja.
Ettei vain hunaja-ansaan sortumisen vuoksi toistele valheellisia terroristivaltion sanomisia ?Mutta ihmetyttää vain se, että mitä ihmeen hyötyä Venäjä kuvittelee saavansa Anon kaltaisesta kielitaidottomasta idiootista? Sitä on vaikeata ymmärtää?
- Anonyymi
Venäjän yksi haitallisimmista toimista kaikelle hyvälle kehitykselle on valtiollinen propaganda.
Sen avulla saadaan kansa skitsofreniaan verrattavaan tilaan.
Kehitys polkee ikuisesti paikallaan. - Anonyymi
Kyseessä on tavallista älykkäämpi yksilö, jolla on katse ja näkemys tulevisuuteen.
No täällä (TÄÄLÄ) ei olla nähty ENSIMMÄISTÄKÄÄN tuohon kuvaukseen soveltuvaa VENÄLÄISRYSSIEN puolestapuhujaa. MUAHAHA
Oletko sinä joku NATSIKOMMUNISTI vaiko peräti PRESITENTTI
MUAHAHA MUAHAHAA
- Anonyymi
Kyseessä on aivopesty lammas, Venäjällä niitä riittää ja muutama on pesiytynyt Suomeenkin.
- Anonyymi
Some addiktiosta kärsiviä reppanoita jotka eivät kelpaa naisille.
- Anonyymi00047
Ano "anaboli" turtiainenhan on ollut epäileväinen onko maapallo todellakin pyöreä
(Lähde savon sanomat. Parin sivun juttu )
Anolla on rahavaikeuksia. Mikkelin asunto vaarassa mennä+velat
Nämä kaksi asiaa kertoo paljon millaisia tomppeleita ovat venäläisten valeitten levittäjät.- Anonyymi00049
No nää anot ja janukset bäckmänneineen ovat ajat sitten saattaneet itsensä kylähullujen kirjoihin ei heitä kukaan Suomessa ota terveinä tosissaan.
Mutta luulisin että tänne venäläismielisesti kirjoittelevia ei ole kuin yksi tai kaksi korkeintaan kolme jotka nekin todennäköisesti ovat idästä tulleita mamuja ehkä joku suomalainen entinen katkeroitunut kommunisti saattaa myös täällä hääriä
- Anonyymi00048
Suomalainen politiikko, tai viranomainen, kun julkaisee jotain ulkopolitiikkaan liittyvää netissä, niin ensimmäiseksi hyökkäävät nämä samat trollit julkaidun kimppuun.
Katsoin nimiä, ja jos ne oikeita ovat, niin samat kommentoivat, ja peukuttavat niitä, mitä tylymmin viranomaisiamme vastaan hyökätään. Ei kovin iso ryhmä, mutta joka paikassa trollaamassa. Jos näillä on noin paha olla Suomessa, ja Venäjä niin hyvä, niin Putinhan ottaa mielellään sodan kannattajia vastaan, ja maksaa vielä hyvää palkkaa aseteollisuudessa, ja rintamalla. Tiedäthän tuon, voittajan leirissä on aina helppo olla, ei huolet paina eikä rasitu polla.
- Anonyymi00052
Jos on venäläistä taustaa, niin kasvaminen sen kulttuurin piirissä ohjaa diktatuurin tukemiseen. Todennäköisesti eivät aidosti ymmärrä, etteivät toimi Venäjän suuruuden, vaan pysyvän heikkouden puolesta. Kannattaisi verrata nuoruutensa uskonlahkoissa eläneisiin. Vaikutus on syövyttävä, eikä tavanomainen järkeily toimi.
- Anonyymi00053
Rehelllisyys ja oikea tilannekuva antaa aihetta myös Venäjän puolustamiseen lännen valhepropagandaa vastaan.
Mutta kun se on Venäjä itse, joka on valheen valtakunta ja sensuroi totuuden, hyökkää Ukrainaan valheilla perustellen ja uhrautuu syyttämällä omista rikoksistaan muka länttä jne. Miten sinä et ole edes tuon vertaa tajunnut?
- Anonyymi00054
moloch_horridus kirjoitti:
Mutta kun se on Venäjä itse, joka on valheen valtakunta ja sensuroi totuuden, hyökkää Ukrainaan valheilla perustellen ja uhrautuu syyttämällä omista rikoksistaan muka länttä jne. Miten sinä et ole edes tuon vertaa tajunnut?
höpön höpön, olet lännen valhepropagandan uhri. Ei Venäjä ole valheen valtakunta sen enempää kuin muutkaan. Sinulla ei vaan riitä äly tutkimaan asioita, olet pelkkä papukaija.
Anonyymi00054 kirjoitti:
höpön höpön, olet lännen valhepropagandan uhri. Ei Venäjä ole valheen valtakunta sen enempää kuin muutkaan. Sinulla ei vaan riitä äly tutkimaan asioita, olet pelkkä papukaija.
LOL. Sinä itse olet se valheen uhri, joka ei ole tutkinut asioita ja elää valheessa. Venäjä on natsi-Saksan kaltainen fasistinen diktatuuri, joka sensuroi totuuden ja levittää kansalleen valheellista propagandaa, sotakiimaa 24/7, sulkee rehellisiä mielipiteitään läpimädästä hallinnostaan kertovia arvostelijoita vankiloihin, mielisairaaloihin tai jopa tappaa heitä. Ja on hyökännyt veljeskansansa kimmppuun tappamaan ihmisiä, koska Venäjän diktaattori kuvittele olevansa suuri valloittaja, Pietari Suuren veroinen.
Äläkä enää poistata tätä viestiä, vaan sisäistä se."poistata? Olet vainoharhainenkin vielä!"
Edellinen samankaltainen vastaukseni poistettiin tuosta pikaisesti.
"Maailmankuvasi on sairas, niin sinä käy kun elää muusta maailmasta erillään."
Haha. Sehän olet sinä itse, joka tukee valheilla perusteltua imperialistien rikollista sotaa ja natsi-Saksan kaltaista fasistista diktatuuria, en minä.
"Lienet pääsi takia hylätty kutsunnoissa, otan osaa."
Siinäkin olet väärässä, tiltunen.- Anonyymi00081
HEVONPASKAA, tilovaja krysa.
- Anonyymi00056
Eihän kukaan täyspäinen kiihotu murhaavasta fasist dick putlerista.
- Anonyymi00058
Putinin demonisointia on jatkettu jo vuosikymmeniä, siitä saakka kun huomattiin ettei Jeltsinin kanssa vehkeily enää onnistu.
Siihen tuli muutos ja suhtautuminen muuttui.
Nyt me näemme kuitenkin miehen, joka on yksi vakaimpia ja tasapainoisempia johtajia maailmassa.
Itsenäisen maan johtaja, vakaa ja rauhallinen, siksi hyvin suosittu omassa maassaan.
Mitenkä meiää menee EU:n määräysvallan alla....ei ihan hyvin nettomaksajina ja talous vapaassa pudotuksessa.Todistat siis väkevästi, että putinismi on uskonnollinen lahko, jossa täydellistä roistoa, paskanpuhujaa, varasta ja murhaajaa, imperialistista fasistia, kansainvälisesti etsintäkuulutettua sotarikollista palvotaan muka hyvänä ja suurena johtajana. Ei ole täysipäisen hommaa, ei.
- Anonyymi00060
Russo-FANITUS, kun se menee noihin mittoihin kuten sinulla, on jo selkeästi mielenterveydellinen PALJON SUUREMPI ongelma, silloin, jos haluaa Suomessa elää ja asua!
LOL. Kerrot taas lukijoillesi tahtomattasi, millaiset ihmiset ryhtyvät bunkkeripapan trolleiksi.
- Anonyymi00068
moloch_horridus kirjoitti:
Todistat siis väkevästi, että putinismi on uskonnollinen lahko, jossa täydellistä roistoa, paskanpuhujaa, varasta ja murhaajaa, imperialistista fasistia, kansainvälisesti etsintäkuulutettua sotarikollista palvotaan muka hyvänä ja suurena johtajana. Ei ole täysipäisen hommaa, ei.
Ei, vaan tuo jauhantasi pitää nähdä käänteisenä.
Anonyymi00068 kirjoitti:
Ei, vaan tuo jauhantasi pitää nähdä käänteisenä.
Sekin on tiltun tunnusmerkki, että hän näkee tosiasiat käänteisinä eli on kykenemätön käsittelemään tosiasioita, pitää valheita tosina ja tosiasioita valheina.
Syystäkin ...
Eipä arvannut, eräs Mihail Bulgakov, kirjaa aloittaessaan, vuonna 1928, että tarina muuttuukin todeksi, vuonna 2000 ... .
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Master_and_MargaritaSä ja ne 999999 siivekästä ystävääs, ette ole väärässä. P**an täytyy olla hyvää ...
Pörinästäs päätellen :-)Anonyymi00068 kirjoitti:
Ei, vaan tuo jauhantasi pitää nähdä käänteisenä.
No sun jauhantas kyllä kääntyy, kun tajuat, että nyt käy HUONOOSTI!.
- Anonyymi00088
moloch_horridus kirjoitti:
Todistat siis väkevästi, että putinismi on uskonnollinen lahko, jossa täydellistä roistoa, paskanpuhujaa, varasta ja murhaajaa, imperialistista fasistia, kansainvälisesti etsintäkuulutettua sotarikollista palvotaan muka hyvänä ja suurena johtajana. Ei ole täysipäisen hommaa, ei.
Totta.
- Anonyymi00090
44.Div kirjoitti:
No sun jauhantas kyllä kääntyy, kun tajuat, että nyt käy HUONOOSTI!.
Pahaa pelkään, että huonosti russofobeille tulee käymään.
Meno ei voi päättyä hyvin. Anonyymi00090 kirjoitti:
Pahaa pelkään, että huonosti russofobeille tulee käymään.
Meno ei voi päättyä hyvin.Kerrataas vähän sitä istoriita .... . Miten se menikään täällä suomessa, keväällä 1918?. :-)
- Anonyymi00061
Täällä kirjoittelee myös muutama "someaddicti" riippuvuudesta kärsivä huomionhakuinen trolli. Mitään faktatietoa eivät kuuntele eikä se heihin vaikuta. Koulukiusaaja tulee mieleen noista ränkyttäjistä.
- Anonyymi00063
Venäläinen hömppeli-trolli katsoo itse olevansa ”someaddicti" ?
- Anonyymi00084
S***an takana on tilaa ... edelleen.
- Anonyymi00078
"...et ole seurannut kommenttien tasoa."
Heeheheeeee !!!!
...sinähän vasta hupiveikko olet.- Anonyymi00079
Toi hupiveikko on juuri aloittajan kysymä tapaus.
- Anonyymi00086
Monet trollin kommentit täyttää maanpetoksen kriteerit.
Kyllä tänne voi valetta työntää, mutta tekoina moni kommentoija istuisi vankilassa. - Anonyymi00087
Huono ihminen.
- Anonyymi00089
Ei rehellinen ihminen voi puolustella Putinin hyökkäystä Ukrainaan.
- Anonyymi00093
Venäjän jatkuva aliarviointi johtaa vastaiskuna trollaamiseen.
- Anonyymi00094
Kun ihminen hylkää kaiken moraalin ja etiikan niin hän päätyy Putinin trolliksi!
- Anonyymi00095
Anonyymi00094 kirjoitti:
Kun ihminen hylkää kaiken moraalin ja etiikan niin hän päätyy Putinin trolliksi!
Mitä moraalia on valehdella Venäjän kyvystä käydä sotaa ja hoitaa talouttaan?
- Anonyymi00102
Anonyymi00095 kirjoitti:
Mitä moraalia on valehdella Venäjän kyvystä käydä sotaa ja hoitaa talouttaan?
Eihän siitä valehtele muutakuin tiltut, ne yhä uskoo että Venäjällä asiat hyvin ja sota hoituu vaikka tosissiassa kaikki menee päin persettä.
- Anonyymi00096
En tiedä onko sodan kummankaan puolen puolella jos totuutta etsii.
Sodissa kun se totuus häviää ihan ensimmäiseksi.
Kannattaa siis kyseenalaistaa ihan kaikki uutiset, ja seurata rintamalinjoja monen eri tietolähteen kautta?Totuus on, että Venäjä olisi voinut valita rauhan, mutta se valitsi sodan, koska Venäjän diktaattori on harhainen sotakiimainen imperialisti. Venäjä on yksin ainoa syyllinen rikolliseen sotaansa.
- Anonyymi00097
moloch_horridus kirjoitti:
Totuus on, että Venäjä olisi voinut valita rauhan, mutta se valitsi sodan, koska Venäjän diktaattori on harhainen sotakiimainen imperialisti. Venäjä on yksin ainoa syyllinen rikolliseen sotaansa.
Tai sitten nato olisi voinut olla laajentumatta, muna vai kana.
Ihan sama.
Nyt sillä ei ole enää mitään väliä, annetaan poikien taistella. Kyllä muutaman vuoden kuluttua asiat selkenevät. Anonyymi00097 kirjoitti:
Tai sitten nato olisi voinut olla laajentumatta, muna vai kana.
Ihan sama.
Nyt sillä ei ole enää mitään väliä, annetaan poikien taistella. Kyllä muutaman vuoden kuluttua asiat selkenevät."Tai sitten nato olisi voinut olla laajentumatta, muna vai kana.
Ihan sama."
Kuten hemmitin hyvin tiedät, Ukraina ei ollut hakeutumassa NATO:on eikä NATO pyrkinyt saamaan Ukrainaa jäsenmaakseen silloin, kun Venäjä rikollisesti hyökkäsi Ukrainaan, joten miksi se sinne hyökkäsi eikä NATO:on? Sitä paitsi NATO laajenisi Venäjän rikollisen hyökkäyksen vuoksi.- Anonyymi00098
moloch_horridus kirjoitti:
"Tai sitten nato olisi voinut olla laajentumatta, muna vai kana.
Ihan sama."
Kuten hemmitin hyvin tiedät, Ukraina ei ollut hakeutumassa NATO:on eikä NATO pyrkinyt saamaan Ukrainaa jäsenmaakseen silloin, kun Venäjä rikollisesti hyökkäsi Ukrainaan, joten miksi se sinne hyökkäsi eikä NATO:on? Sitä paitsi NATO laajenisi Venäjän rikollisen hyökkäyksen vuoksi.Eikö?
No, sitä eivät asiakirjat nyt tue jos katsoo naton laajentumista viimeisen 20 vuoden ajalta.
Antaa nyt poikain sotia, hyvähän se vain on että slaavit vähenevät. Anonyymi00098 kirjoitti:
Eikö?
No, sitä eivät asiakirjat nyt tue jos katsoo naton laajentumista viimeisen 20 vuoden ajalta.
Antaa nyt poikain sotia, hyvähän se vain on että slaavit vähenevät.Haha. Katso sinä vain Ukrainan parlamentin päätöstä vuodelta 2010, jossa se päätti, ettei Ukraina pyri enää NATO:n jädenmaaksi, vaan pysyy sotilaallisesti liittoutumattomana tiltunen.
- Anonyymi00099
moloch_horridus kirjoitti:
Haha. Katso sinä vain Ukrainan parlamentin päätöstä vuodelta 2010, jossa se päätti, ettei Ukraina pyri enää NATO:n jädenmaaksi, vaan pysyy sotilaallisesti liittoutumattomana tiltunen.
Se taisi olla ennen CIA:n maidania tuo?
No, antaa poikien ryskiä, slaavit ovat slaaveja. Tyhmiä jos ketkä. Anonyymi00099 kirjoitti:
Se taisi olla ennen CIA:n maidania tuo?
No, antaa poikien ryskiä, slaavit ovat slaaveja. Tyhmiä jos ketkä.Sinulla varmaan on valtavasti todisteita valheestasi, että CIA järjesti Maidanin, tiltunen? Ja Ukrainan parlamentti kumosi tuon onnettoman päätöksensä vasta kun Venäjä oli sotinut Ukrainassa jo yli puoli vuotta.
- Anonyymi00100
Huono👽
- Anonyymi00103
Sellainen jolla ei ole kykyä ajatella omilla aivoilla.
- Anonyymi00104
Stalinismi ja putinismi, samaa kansan kusetusta.
- tiltu ei opi - Anonyymi00105
Anoltakaan ei ole tullut videota kohta viikkoon, on tainnu jutun aiheet ehtyä.
- Anonyymi00106
Sellainen, joka haluaa myös yhtyä bunkkeri pappaan.
Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861749Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,171101Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.981066Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79962- 92819
Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot151798Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51754Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs51710- 53674
Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51671