joita tuskin kukaan pystyy ikinä rikkomaan ovat maailman pisin ERIKOISOPERAATIO sekä valtavan HYVINVOINTI RAHASTON tuhlaaminen
raiskaus ja ryöstö retkeen naapuri maahan.
Entä jos pääörkin höperöt päätökset ajavat terroristivaltio venäjän pankki kriisiin joita on ennenkin tapahtunut tuossa turmion ja rappion kehdossa ?
Ryöstetyiltä alueilta ei tuhanteenkaan vuoteen saa menetettyjä rahoja takaisin puhumattakaan tuotoista sijoitetuille varoille.
Entä jos kansalaisten elinolosuhteita olisi jättimäisellä rahastolla kehitetty lähemmäksi sivistysmaiden tasoa ja sadat tuhannet miehet olisivatkin tuottavassa työssä verrattuna tilanteeseen jossa sadat tuhannet venäläiset toimivat maanparannus aineena ja puoli miljoonaa ukkoa viruu siipirikkoisena ?
Kuka pystyy nämä kaksi maailman ennätystä rikkomaan ?
Venäjän pääörkin kaksi maailman ennätystä
10
207
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
kalsarimyrkyttäjän sotilaille on jouduttu myös maksamaan luultavasti maailmanennätyksellisen kallista palkkaa (ottaen huomioon valtion normaali tulotaso) jotta punaraiskaajien määrä saadaan pidettyä samoissa lukemissa tappioista huolimatta.
- Anonyymi00002
Taitavat maduro (ex-johtaja) ja putin jakaa maailmanennätyksen öljynjalostus kyvyn
menettämisessä.
Suuri öljyvaltio mutta siitä huolimatta saatavuus ongelmat polttoaineissa.
HA HA HAA - Anonyymi00005
Taitaa olla myös kalsarimyrkyttäjällä maailman ennätys yhden alueen haltuunotossa maailmanennätys haltuunoton kestossa !
Meinaan donbasin aluetta jota venäjä on taistellut jo vuodesta 2014 asti siinä vieläkään onnistumatta.
Vai onko muita pitempiä epäonnistuneita valloitus yrityksiä olemassa ?Massiiviset miehistötappiotkaan eivät merkitse mitään .... kun se "istorii" velvoittaa.
Nääs ... WW2:n "voittajamarsalkka" Georgi Zhukov, joka oli nl:n puolustusministeri 1950-luvulla, muotoili asian kaikkein selvimmin ... "Ei haittaa. Meidän akat synnyttävät lisää sotilaita."
- Anonyymi00006
Jos jutussasi olisi mitään järkeä, olisit tyytyväisenä hiljaa, mutta ei, kiukuttelet täällä ja annat juttujesi järjettömyyden ilmi.
- Anonyymi00007
Maailman pisin ERIKOISOPERAATIO on Yhdysvaltojen ja Naton Afganistanin operaatio, joka kesti yli 20 vuotta. Nato-suomenkin nilkitkin siihen osaliistui.
- Anonyymi00009
Afganistanin sotaa ei markkinoitu Atlantin takana minään "erikoisoperaationa"
niin kuin kremlin varkaat tekevät venäjällä !!
- Anonyymi00008
80 vuoteen ei ole tapatettu yhtä paljon hyökkääjävaltion sotilaita mitä venäläisiä on pistetty kylmäksi itsemurhahyökkäyksissä kohti ukrainaa.
- Anonyymi00010
Nyt kalsarimyrkyttäjä teki euroopan ennätyksen.
Lienee niin ettei ikinä euroopassa ole pidetty muualla kuin venäjällä yhtä suuria VALEVAALEJA, NÄYTÖSVAALEJA TAI LEIKKIVAALEJA.
Millä nimellä niitä haluaakaan kutsua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 531010
- 98994
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i21852- 135802
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t121776Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔52753- 45656
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke24644- 50638
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45610- 19596
- 46578
- 35560
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.72558Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka139545Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen10538Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast46537Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok119526- 47515
- 25512