Wille Rydmanin kanssa ei kannata lähteä tukkanuottasille.

Anonyymi-ap

Samaan studioon. Siinä jää auttamattomasti toiseksi. Ensin Nazima puhui henkilökohtaisesti Rydmanin sanomisista ja persoonasta ja kun Nazima ei pärjännyt siinä ollenkaan hän siirsi puheet äkkiä yleiseen hallituksen sopeutuspolitiikkaan. Yksi esimerkki vain. Rydman on nerokas, terävä ja oikealla tavalla kova kaveri jolla riittää myös ymmärrystä järjen tasolla. Eikä hänestä loista pahuus niinkuin monesta muusta poliitikosta.
https://www.youtube.com/watch?v=_qSfcBz2nA4

16

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tyypillisesti Razmiar vaihtelee puheenaihetta lennosta aina kun ei pärjää sillä hetkellä olevaan kysymykseen. Sekosi omissa ajatuksissaankin. 10-0 Rydmanille.

      • Anonyymi00002

        Minusta 100-0 Rydmanille, mutta Natsimaa vastaan se ei ole edes vaikeaa…
        Tosin ei demareiden muslimiveljeskunnasta löydy muita kun näitä rasismin huutajia…
        Varsinkin jos tulee kiusallisia kysymyksiä ja niitähän tulee…


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Minusta 100-0 Rydmanille, mutta Natsimaa vastaan se ei ole edes vaikeaa…
        Tosin ei demareiden muslimiveljeskunnasta löydy muita kun näitä rasismin huutajia…
        Varsinkin jos tulee kiusallisia kysymyksiä ja niitähän tulee…

        Vappusataset on kovassa gallup nosteessa…


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Vappusataset on kovassa gallup nosteessa…

        Nazima ei osanut pysyä asiassa vaan poikkesi aina kun ei osannut vastata muihin hallituksen tekemisiin.


      • Anonyymi00011

        Razmi on pimeä uikuttaja.


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Razmi on pimeä uikuttaja.

        Ei muslimitausta anna eväitä järjelliseen ja loogiseen debattiin.


    • Anonyymi00005

      Ai s__t_n_ niitä irtoavia tukkoja. Ja ääntä.

    • Anonyymi00006

      Minusta on mustat pahuutta huokuvat silmät pedmänillä, tulee michael myers joku tai jotain mieleen.

      onhna tuo myöntänyt että juottaa alaikäiselle alkoholiakin, siksi persut oikea puolue hänelle.

      kokoomuksesta lensi kuin leppäkeihäs kaaressa, orpo potkaisi täysillä pefhvaan.

      • Anonyymi00008

        Hyvä kuitenkin, ettei lentänyt demarileiriin. Siellä on sen verran kyvytäntä porukkaa, että aika kuluu muita haukkuen.


    • Anonyymi00009

      Paras demari on kuuluisa insesti-isä

      • Anonyymi00010

        teoriassa olis voinu olla myös kantisdemari, en hyväksy rassisnia.


    • Anonyymi00013

      Joo. Ulkomaalaistaustanen hoitohenkilökuntahan tän maan SOTE-sektorin pelastaakin!?
      Kerrotaas parit omakohtaset anekdootit ulkomaalaistaustasista "paremmista" hoitajista tai lääkäreistä.

      1. Sairaalassa ollessani kanyyli oli lipsahtanu ulos suonesta niin että käteni alko turvota. Niin piippasin sitten hoitsun paikalle. Oli sit sellanen vähän päivettyneempi hoitsu (puhu kyllä hyvin suomea) jolle ilmaisin ongelman. Tää herranterttu sano vaan että: "Joo, pitää kattoa", ja häipyi sen siliän tien. Eikä koskaan palannut. Ooteltuani siinä sit vajaan tunnin piippasin uudestaan. Tällä kertaa tuli ihan suomalainen hoitsu, joka korjaskin kanyylin samantien.

      2. Menin lekuriin hakemaan saikkua ja lääkkeitä vatsavaivoihini. Lääkäri puhui mulle suomea suunnilleen sanat: "Moi" ja "näkemiin". Vahvasti murtaen suomea sanelukoneensa papatuksesta sain suunnilleen selvää että mikä oli diagnoosi. Mulle henkilökohtasesti lääkäri ei sanonut mitään, ojensi vain reseptin ja sairaslomatodistuksen.

      3. Kävin tossa jokunen vuosi sitten lääkärintarkastuksessa TE-toimiston vaatimuksesta. Täysin omalla kustannuksellani, luonnollisesti. No, odoteltuani reilu puoli tuntia (ihan oikeassa) vastaanottoaulassa sain viimein puhelun, jossa tää lääkäri sanoi että vastaanotto onkin nyt sitten aivan eri kerroksessa kuin missä olin. Joten eikun lampsimaan sitä kohti. Löysin kuitenkin paikan, ja sain taas kunnian kätellä ieman tummempaa lääkäriä. Itse lääkärintarkastus oli lähinnä farssi, jossa esim. sydäntoimintoni tarkistettiin stetoskooppia molempien solisluitteni kohdalla n. sekunti pitämällä. Lupasi lähettää lääkärintodistuksen postissa seuraavalla viikolla. No, kesti yli 3 viikkoa. Kyllä sai taas rahalleen vastinetta!

      4. Tällä kertaa tarvitsin lääkkeitä varten reseptin, ja tällä kertaa lääkäri oli enempi itäaasialainen. Reseptin sain ihan asiallisen läökärikäynnin jälkeen. Mutta kun lampsin apteekkiin, niin siellä olisikin sitten maksaa koko lääkkeen hinta täysin itse, ilman KELA-korvausta, koska lääkäri oli unohtanut reseptistä jonkun byrokraattisen lausunnon. Joten eikun taas soittelemaan pitkin sote-byrokratiaviidakkoa että saa sen korjattua.

      Hyvin meni SOTE-uudistus, valtiovalta! Aivan mahtavaa!

    • Hieman säälitti Nasima, kun ei mitään järkevää ja rakentavaa saa esitettyä, vaan lähestulkoon jokaiseen asiaan vastaanväittämistä ja aliarvostamista. Kyllä Wille pyyhki Nasimalla Iattiaa ihan huoIella.

      • Anonyymi00015

        No natsimama ei nyt päässy omalle mukavuusalueelleen, kun toimittaja ei ollutkaan kommaritoimittaja joka solidaaarisuuttaan yleensä laskee toveri Naziman sinne, jotta tää saa mantrata vkiovastauksiaan eli että ihan kaikki Suomen ongelmat, varsinkin maahanmuuttoon liittyvät ongelmat, on kantasuomalaisten syytä.

        Mut tulihan taas kerran todettua se paradoksi, että kaikki demarit kyllä on laittamassa tän maan talouden kuntoon suitsaitsukkelaan ja ihan tuosta noin vaan, mutta sitten kun kysyy heiltä konkreettisesti että miten, niin mitään konkretiaa ei enää löydykään. Ainoastaan kaameen hengenahdistuskohtauksen jälkeen vaan joku liirum-laarumi jolla saa maksimissaan parikymmentä miljoonaa lisää verotuloja. Kun tarve on miljardien luokkaa.


    • Anonyymi00014

      Sen sijaan Suomen naapurimailla Ruotsilla ja Virolla velkaa on Suomea huomattavasti vähemmän. Ruotsin velkaprosentti oli vuoden 2023 tilastossa 29,7 ja Virolla vain 18,2 prosenttia. Suomen julkisen talouden velkasuhde on kasvanut viimeisen reilun kymmenen vuoden aikana selvästi muihin Pohjoismaihin verrattuna.16.4.2024

      suomessa on velkaa nyt 200miljardia !

      MIHIN TÄMÄ JOHTAA!

      MITEN VALTIO SELVIÄÄ

      Miten OPPOSITIO AIKOO PÄRJÄTÄ

    • Anonyymi00016

      "Wille Rydmanin kanssa ei kannata lähteä tukkanuottasille."

      Ei, varsinkin jos satut olemaan 14-vuotias tyttölapsi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1699
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1075
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1027
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      952
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      91
      794
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      146
      759
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      754
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      49
      681
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      661
    Aihe