Meinaan puolukokouksessa Jyväskylässä. Tiedä sitten, odotan kuitenkin ensin niitä 100 000 uutta työpaikkaa.
Saas nähdä.
Kovasti taasen hyvää Suomen kansalle!
11
99
Vastaukset
- Anonyymi00001
- Joo - toista se oli -SDP:n Puoluekokous Tampereella - !
- se meni lopulta -SDP:n -RYYPPY-Kokoukseksi -koko Viikolopun -Ryypäsivät
- Tampereen yössä Kaikui SDP:läisten REMU-Sakin HUUTO ja MEKKALA - !- Anonyymi00002
- juu u - kuulemma osa RYYPPY-sakista on vieläkin -" Katkaisu-Hoidossa "
- Anonyymi00006
Anonyymi00002 kirjoitti:
- juu u - kuulemma osa RYYPPY-sakista on vieläkin -" Katkaisu-Hoidossa "
Vastata nyt itselleen 🤣
- Anonyymi00003
Ksikki eivät näemmä osaa pysyä asiassa.
Myös minun korvissani särähtivät nuo lupaukset/ aikeet. Nykyinen hallitus ei ole kyennyt helpottamaan veronmaksajan elämää pl. rikkaat.
Valtion velka vain lisääntynyt ja se on muiden vika. Nykyhallitus on vain arvostellut oppositiota ja omien hommien hoito ei ole ollut kovin tehokasta. - Anonyymi00004
Tuleva vasemmisto hallitus hoitaa Orpon lupaamat työpaikat.
- Anonyymi00007
Niin tekivät Rinne-Marinkin 117 000 uudella työpaikalla 👍
- Anonyymi00005
Odotamme luvattua velan alentamista. Nyt velkaa otettu Suomen Ennätys määrä ja EU:n nopeimpaan tahtiin kolmessa vuodessa. Ja annetaan vielä veronalennuksia suurituloisille sekä elinkeinoelämälle, ja haluavat perintöverotkin pois, jotta saadaan julmetusti lisättyä verotulojen menetyksiä ja maksimaalisesti lisää velkaa, sekä näin hyvinvointivaltio alasajettua.
Purra myönsi: Orpon hallitus ottaa enemmän velkaa kuin Rinteen ja Marinin hallitukset
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4214333e-eb34-4895-afc0-9f660ef5f9f2- Anonyymi00009
Rikkaitten veroale maksaa valtiolle kolme miljardia vuosittain. Yhteisöveroalennus miljardin vuosittain. Näin kokoomus-prussuomalaiset ovat lykänneet neljän miljardin lastin seuraaville hallituksille.
Orpon lelu tunnin juna maksaa viisi miljardia (VR Groupin tulos vuodessa 100 miljoonaa). Orpon toinen lelu Turun raitiovaunu, josta jo kertaalleen on luovuttu, maksaa valtiolle puoli miljardia.
- Anonyymi00008
Orpo on säälittävä ralliautoineen ja liekinheittimineen! Uskottavuuden viimeisetkin pisarat romahtivat silmissäni.
Lahtaripaska on lahtaripaska vaikka voissa paistais.🟦⬛💩🧈🍳
- Anonyymi00010
Kiitos aloittajalle. Juu, vähän korvaan särähti tuo myös minulla, kun toimittaja otti esille lapsiperheköyhyyden. Pääministeri ihan hyvin sanoi, että se on aina sydäntäsärkevää, mutta he ovat tehneet päätöksiä, joiden avulla luodaan työpaikkoja äideille ja isille, jotta he pääsisivät köyhyydestä.
Ihan hyvin sanottu, mutta päinvastoin kuitenkin on tapahtunut. Työttömyys on vain lisääntynyt. Kyllä ihmiset elävät elämäänsä hetkessä, ei heitä lohduta pitemmän aikavälin suunnitelmat, vaan heitä täytyy auttaa akuuteissa ongelmissaa heti, että he selviävät.
Päättäjillä on suuri vastuu Jumalan edessä. Oikeudenmukaisuus on suurin hyvä, jota Jumala odottaa päättäjiltä ja kaikilta vahvemmilta ihmisiltä. Siitä seuraa aina siunausta myös koko yhteiskunnalle ja myös varakkaat ja vahvemmat hyötyvät siitä.
Mitä on oikeudenmukaisuus, Se on vastakohta ahneudelle ja itsekkyydelle. Jeesus antoi jopa henkensä ihmisten puolesta. Meiltä ehkä vaaditaan enimmäkseen vain omastamme luopumista hiema, että kaikki voisivat hyvin. Ei verot Suomessa tähänkään asti ole estäneet vaurastumista. Kyllä täälläkin on aina ollut vauraita ihmisiä, mutta myös hyvinvoiva, turvallinen ja toimiva yheiskunta. Pitäkäämme siitä kiinni jatkossakin. Siitä koituu kaikille siunausta.
Se yhtälö on huono, että varakkaat joutuisivat omasta kukkarostaan maksamaan koulutuksesta ja kalliista erikoissairaanhoidosta enemmän ja köyhillä ei olisi mitään mahdollisuutta näistä palveluistakaan hyötyä. Se on katastrofi yhteiksunnan kannalta. Tälläisiakin on ja merkit on aina nähtävissä silloin.
Kyllä tämä tästä. Pidetään Isänmaastamme hyvä huoli ja olkaamme toisillemme sisaria ja veljiä Jeesuksessa Kristuksessa.
Ja niin, tosiaan, kyllä menneet sukupolvet ovat myös oman henkensä olleet valmiit uhraamaan oman kansansa ja läheistensä puolesta, ja myös meidän. Kiitos heille siitä!
Kaikkea hyvää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad841349- 51968
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että369798- 142759
- 55699
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän123692- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38625- 76612
- 56594