Onko miehesi sika?

kysymys.

Jos mies on epäpuhdas, epäsiisti, alkoholi-ongelmainen, väkivaltainen, laiska, ruma?, tyylitön jne... niin mitä se kertoo miehen vaimosta?

7

449

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Antsu

      Mielestäni sika on täysin syytön ja aivan liian ulkopuolinen olento tullakseen sotketuksi ihmissuvun sukupuolikonflikteihin. Ainakin Antsun tuntemat possut ovat kaikki olleet raittiita kasvissyöjiä, joilla asumiseen liittyvä siisteys on ollut täysin organisoitua.

      Se, että siat ruokailevat usein eturaajat "lautasella" (kaukalossa), on ominaista sekä naaras- että urospuolisille possuille. On kovin epäreilua leimata koko eläinlaji sillä perusteella jotenkin naurettavaksi.

      Antsu on sitä paitsi itse ollut toteamassa, miten hienosti valovirtaa käyttävien sähkölaitteiden verkkojohto, ns. töpseli, sopii sian kärsään. Kuka ihmisistä pystyy itse tuottamaan esim. pöytälampun tarvitseman virran?

      • naiset ovat tunnetusti kiinnostuneita horoskoopeista. Kun kerrot, mitä on tähtimerkkisi niin tulee suora vastaus--olet juuri sellainen.

        kiinalaisen horoskoopin maukaan tiettyinä vuosina syntyneet naiset ja miehet ovat: kunnioittavasti-sikoja.


      • saaristosta
        epikuros kirjoitti:

        naiset ovat tunnetusti kiinnostuneita horoskoopeista. Kun kerrot, mitä on tähtimerkkisi niin tulee suora vastaus--olet juuri sellainen.

        kiinalaisen horoskoopin maukaan tiettyinä vuosina syntyneet naiset ja miehet ovat: kunnioittavasti-sikoja.

        "naiset ovat tunnetusti kiinnostuneita horoskoopeista." Älä unta nää.


      • saaristosta kirjoitti:

        "naiset ovat tunnetusti kiinnostuneita horoskoopeista." Älä unta nää.

        naiset, joita olen tavannut, töissä, vapaa-aikana ja katsoppas lehtien ilmoituksia, niissä ennustaja eukot antavat vastauksia maksua vastaa sisarilleen.
        paljon on sitä irrationalismia-naisissa.


    • severi

      Eläimistä sika on ihmiselle luonnollinen kumppani ...

      Kissa tuntee ihmisen edessä ylemmyyttä, se ei oikeastaan edes noteeraa ihmistä vaan pikeminkin viihtyy vain rakennuksessa.

      Koira taas on parhaimmillaan palvelessaan ihmistä, eli nöyrä orja ...

      Sika taas ottaa ihmisen vertaisenaan, samoin ihminen sian.
      Molemmat pitävät hyvästä ruuasta ja seksistä, oleilevat mieluummin kaveriporukassa ja antavat toisten tehdä työt ...
      Mutakylvyillä voi hoitaa herkkää hipiää.
      Sika todella ymmärtää ihmistä.
      Se ottaa ihmisen vertaisenaan.

    • saaristosta

      mitä ajat takaa tuolla inhopaukulla, mutta ei, mieheni ei ole sika. Hän on maailman ihanin mies!

    • vastapalloon

      rumia, epärehellisiä, kieroja, rahanahneita, kateellisia, suvaitsemattomia, kylmäverisiä, ,,,,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      43
      7397
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3683
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      47
      3546
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3298
    5. 51
      2984
    6. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      52
      2920
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2799
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2474
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      193
      1861
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1541
    Aihe