http://www.youtube.com/watch?v=UwEeV1sVALY
Tälläista käytöstä lapsemme saa mennä livenä katsomaan lätkämatseihin, itseasiassa tämä on juuri sitä mikä vetää katsomot täyteen.
Nämä lasten idollit näyttää miten tosimies käyttäytyy, hyökkää toisten kimppuun raukkamaisesti takaapäin lyöden toista täysillä kepillä niskaan, eikä tämä ole souta vaan täyttä totta.
Kahden ottelun pelikiellon sai kyseinen sankari "rangaistukseksi" eikä mitään muuta, vaikka tapahtui yleisellä paikalla.
He ovat sankareita kaikki..
19
790
Vastaukset 19
- Kiito-Orava
Jääkiekkomölliys on jääkiekkomölliyttä. Samanlaisia hyppyritukkia pelaajat ja katsojat.
- takatukkia?
Etkö ole huolissaan naisten puolesta?
Niistä hyppyritukista tulee monesta jonkun naisen puolisoita. - Kiito-Orava
takatukkia? kirjoitti:
Etkö ole huolissaan naisten puolesta?
Niistä hyppyritukista tulee monesta jonkun naisen puolisoita.Jos nainen on niin tyhmä, että pistää hynttyyt yhteen jääkiekkomöllin/muslimin/jonkun muun juhavaljakkalan kanssa niin se on kyllä ihan omaa voivoita sitten.
Tyhmyys kun ei ole sairaus eikä rikos. - joss.
Kiito-Orava kirjoitti:
Jos nainen on niin tyhmä, että pistää hynttyyt yhteen jääkiekkomöllin/muslimin/jonkun muun juhavaljakkalan kanssa niin se on kyllä ihan omaa voivoita sitten.
Tyhmyys kun ei ole sairaus eikä rikos.Entäpä jos mies salaa naiselta sen että on istunu lapsuutensa lätkämatseissa?
- Kiito-Orava
joss. kirjoitti:
Entäpä jos mies salaa naiselta sen että on istunu lapsuutensa lätkämatseissa?
En usko että sitä voi salata. Kyllä se näkyy käytöksessä ja joskus ulkonäössäkin.
- tulekaan
takatukkia? kirjoitti:
Etkö ole huolissaan naisten puolesta?
Niistä hyppyritukista tulee monesta jonkun naisen puolisoita.Moniavioisuus on laissa kielletty.
- Hertha
tai ainakin jonnekin muualle kuin feminismipalstalle.
Vai olisiko viisaampaa muuttaa tämän palstan nimeä?- Antsux
Mutta eikö feminismi ole kuitenkin aate, jonka kautta maailmaa katsotaan? Eikö feministillä feministinä voi olla mielipide vaikka mistä?
Olet aikoinaan linkittänyt nähtäväksi Hertha Berlin -futisseuran sivut. Myös tämä liittää feministin urheiluun. Kyllä Antsu muistaa! - Hertha
Antsux kirjoitti:
Mutta eikö feminismi ole kuitenkin aate, jonka kautta maailmaa katsotaan? Eikö feministillä feministinä voi olla mielipide vaikka mistä?
Olet aikoinaan linkittänyt nähtäväksi Hertha Berlin -futisseuran sivut. Myös tämä liittää feministin urheiluun. Kyllä Antsu muistaa!Jos minulla on "mielipide vaikka mistä", yritän lähteä keskustelemaan siitä "vaikka mistä" -sivulle.
Lienetkö koskaan kirjoitellut esim. "maailman menoa" -palstalla?
---
"Hertha Berlin" havainnollistaa sitä, että "Hertha"-erisnimellä voi olla muitakin linkkejä (esim. germaanisessa muinaistarustossa) kuin Hertta Kuusinen. - Antsux
Hertha kirjoitti:
Jos minulla on "mielipide vaikka mistä", yritän lähteä keskustelemaan siitä "vaikka mistä" -sivulle.
Lienetkö koskaan kirjoitellut esim. "maailman menoa" -palstalla?
---
"Hertha Berlin" havainnollistaa sitä, että "Hertha"-erisnimellä voi olla muitakin linkkejä (esim. germaanisessa muinaistarustossa) kuin Hertta Kuusinen.Maailman menoa... jaa-a. Mutta kaikkihan tällä pallolla on "maailman menoa"! Sillä palstalla varmaan käyttäjäkunta on niin lavea, että keskittynyttä keskustelua ei luulisi syntyvän. Mutta myönnän, etten ole tutustunut.
Enpä tullut ajatelleeksi Hertta Kuusista - pikemmin herttakuutosta... tai jotain muuta yhtä herttaista. - Hertha
Antsux kirjoitti:
Maailman menoa... jaa-a. Mutta kaikkihan tällä pallolla on "maailman menoa"! Sillä palstalla varmaan käyttäjäkunta on niin lavea, että keskittynyttä keskustelua ei luulisi syntyvän. Mutta myönnän, etten ole tutustunut.
Enpä tullut ajatelleeksi Hertta Kuusista - pikemmin herttakuutosta... tai jotain muuta yhtä herttaista.Nyt se on aika tasoton - virtuoosit ovat häippäisseet. Etusivuakin rullataan häijysti horisontin taa. Keskittynyttä keskustelua ei synny, koska jokainen näyttää ensi sijassa haluavan putkauttaa maailmaan vain uusia keskustelunaloituksia.
- Antsux
Hertha kirjoitti:
Nyt se on aika tasoton - virtuoosit ovat häippäisseet. Etusivuakin rullataan häijysti horisontin taa. Keskittynyttä keskustelua ei synny, koska jokainen näyttää ensi sijassa haluavan putkauttaa maailmaan vain uusia keskustelunaloituksia.
Just. Aloituksia aloitusten perään. Tyypillistä esim todella suurten uutisten yhteydessä:
Kun Jokelan koulussa ammuskeltiin, oli Tuusulan paikkakuntakeskustelussa varmaan satoja avauksia aiheesta, mutta kukaan ei vaivautunut mielipiteitä vaihtamaan, koska jokainen tahtoi huutaa oman asiansa ilmoille omalla otsikolla. Sama ilmiö näkyy olevan nyt Nokia-palstalla, kun ihmiset päivittelevät jätevesitilannetta.
Mutta 'nettipalstaan rakastuminen'... sanoisko että aika rohkea suositus! Näin vanhan organisaattorina ehdottaisin feministeille "uutta tapaa" toimia julistaa feminismin ilosanomaa esim. seuraavasti. Rekrytoida uusia kannattajia joukkoonsa ovelta-ovelle kuten Mormonit tekevät ja sen jälkeen pääsisi hengaus jäseneksi mallia M-C club Bandinos ja he kiertelisivät savuisissa saluunoissa joissa flekmaattiset sohvaperunat imevät viinaksia kitusiinsa.
Ja kas onnistuneena maahamme muodostuisi tasa-arvon mallimaa jota kävisi katsomassa siskoja ympäri maailmaa.- Raipe
Antsux kirjoitti:
Just. Aloituksia aloitusten perään. Tyypillistä esim todella suurten uutisten yhteydessä:
Kun Jokelan koulussa ammuskeltiin, oli Tuusulan paikkakuntakeskustelussa varmaan satoja avauksia aiheesta, mutta kukaan ei vaivautunut mielipiteitä vaihtamaan, koska jokainen tahtoi huutaa oman asiansa ilmoille omalla otsikolla. Sama ilmiö näkyy olevan nyt Nokia-palstalla, kun ihmiset päivittelevät jätevesitilannetta.
Mutta 'nettipalstaan rakastuminen'... sanoisko että aika rohkea suositus!Siinä lähellä Tuusulaa asuvana, mutta en mitenkään asianosaisena olen seuraillut Jokelaan liittyvää keskustelua. Suuri osa aloituksista on sieltä poistettu, vaikka keskustelu, jota sitäkin kyllä käytiin, oman arvioni mukaan pysyi muutamin poikkeuksin melko hyvin kuosissa.
Väittäisin, että kirjoittajille ko. palsta on ollut jonkinlaista terapiaa. Sama ilmiö nähtiin taannoin mm. parin tunnetun taiteilijan kuolemien kohdalla. Asioilla on tietysti ihan eri mittakaava, mutta näin se näyttää menevän. - tällepalstalle
Avauksessa kerrottiin eräs syy, miksi osasta miehistä tulee sellaisia että feministit heitä vihaa.
Jos feministit haluaa muuttaa maailmaa paremmaksi, eikö olis aihetta pyrkiä muuttaan niistä syistä jotka tekee maailman pahemmaksi? - Antsux
Raipe kirjoitti:
Siinä lähellä Tuusulaa asuvana, mutta en mitenkään asianosaisena olen seuraillut Jokelaan liittyvää keskustelua. Suuri osa aloituksista on sieltä poistettu, vaikka keskustelu, jota sitäkin kyllä käytiin, oman arvioni mukaan pysyi muutamin poikkeuksin melko hyvin kuosissa.
Väittäisin, että kirjoittajille ko. palsta on ollut jonkinlaista terapiaa. Sama ilmiö nähtiin taannoin mm. parin tunnetun taiteilijan kuolemien kohdalla. Asioilla on tietysti ihan eri mittakaava, mutta näin se näyttää menevän.Todellakin; terapiaa. Terapian tarpeessa oli silloin yks sun toinen, ja Tuusulan terveystoimi saa varautua jopa vuosikausien hoitosuhteisiin sen Jokelan jutun jäljiltä. Olla näkemässä kun ystävä viereltä tapetaan... tai menettää oma lapsi väkivaltaisesti... eihän tuollaiseen osaa ulkopuolinen edes samaistua.
- lfrvj
Antsux kirjoitti:
Todellakin; terapiaa. Terapian tarpeessa oli silloin yks sun toinen, ja Tuusulan terveystoimi saa varautua jopa vuosikausien hoitosuhteisiin sen Jokelan jutun jäljiltä. Olla näkemässä kun ystävä viereltä tapetaan... tai menettää oma lapsi väkivaltaisesti... eihän tuollaiseen osaa ulkopuolinen edes samaistua.
Oliko se tuusulan tappaja saanu vaikutteita jääkiekosta?
- ne isit!
tätä keskustelua käydessäni, ohi meni Perhe: isi reppuineen ja lapset- ja kuka kantoi kauppakassit- vaimopa tietenkin!!! Urheilu, varsinkin lätkä, pyhittää kaiken...
- heh.
Oliskohan iseillä suurimpana houkuttimina lätkämatseissa ne lähes nakuna pyllistelevat 16-17v tytöt väliajoilla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911252
- 761015
- 46717
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste150660Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?83633- 36620
- 49611
Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T14569No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29554- 67546