http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1541234
Kansainvälisen talouden alamäki on USA:n syytä ja Venäjä on nyt luvannut tulla pelastamaan tilanteen.
Siinä on purkanlutkuttajille nielemistä, hehheh.
Venäjä pelastaa USA:n mokat!
7
468
Vastaukset
- hekottelija.
Huomasin tuossa yhdessä venäläisessä verkkojulkaisussa hyvän kysymyksen lukijoille. Siinä kysyttiin mistä USA:n köyhille otettaisiin rahat ruokaan...:))
- se ole
vitsi. Jenkkien velkakierre on tullut tiensä päähän. Valtio ei voi enää pelastaa, koska valtionvelka on yli 900.miljoonaa miljardia. Huonot päättäjät voivat pilata vahvankin kansantalouden.
- niin no mikä
ettei Venäjä huolehtisi omistaan, ihmettelen vaan. vaikkei edes liittynyt puheen aiheeseenkaan. tyypillistä hölmöilyä Venäjästä mitään tietämättömiltä.
Näyttääpä linkistä avautuvalla kirjoittajalla olevan avun tarvetta itselläänkin, nickikin on niin anova.
Russofiilien ja "hyödyllisten idioottien" (ilmaus Leninin) ikuinen kertosäe:
Verrataan sitä mitä länsimaat TEKEVÄT siihen mitä Venäjä/Neuvostoliitto ILMOITTAA AIKOVANSA tehdä.
Se mitä V/N ILMOITTAA aikovansa tehdä on aivan eri asia kuin mitä se todellisuudessa AIKOO tehdä. Ja se, mitä se todellisuudessa TEKEE on aivan eri asia kuin mitä se on AIKONUT.
Verratkaa joskus sitä mitä V/N on ilmoittanut aikovansa tehdä siihen mitä se on tehnyt.
Muistin virkistämiseksi: pääsihteeri N.S. Hrushtshev ilmoitti 1960-luvun alussa, että Neuvostoliitto tulee ohittamaan Yhdysvallat elintasossa vuoteen 1980 mennessä. Yhdysvaltojen bruttokansantuote henkeä kohti on 42.101 dollaria ja Venäjän 5369 dollaria.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_valtioista_bruttokansantuotteen_henkilöä_kohti_mukaan- hekottelija.
varsinkaan -60 luvulla uskoi. Eihän niitä puheita enää vakavissaan varsinkaan 2000-luvulla ota näköjään muut kuin sinä :)) Ollaanhan nyt ihan eri maassakin ja systeemissä..haloo..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511497
- 104921
- 75733
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16585ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40514Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44472- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412