Voi kiesus tätä jeesustelun määrää tässä maassa. Onko kaikilta hävinnyt viimeinenkin järjenhiven? On meillä neropatteja maa täynnä. Arvostelu ja faktat ovat vihapuhetta ja kaikkien muiden paitsi näiden jeesustelijoiden ajatukset ovat vääriä. Marssitaan taas aiheen syrjästä sen sijaan, että osoitettaisiin hiljaisuudella kunnioitusta Norjan uhreille. Organisoiko Päivi Lipponen tuonkin marssin? Jugnerit heittelevät perättömiä syytöksiä nostaakseen itseään jalustalle sen sijaan, että puututtaisiin epäkohtiin mm. asioissa, jotka Breivik oli myös huomannut.
Mitä tapahtui sille vapaalle Suomelle, johon synnyin? Ämmillä on vaaleanpunaiset lasit silmillään ja selvistä faktoista välittämättä kouhkataan siitä ja tuosta, kunhan vaan jotenkin saa tuntea itsensä paremmaksi kuin ne ihmiset, jotka uskaltavat puhua asioista omilla nimillään? Kaikki vedetään yli.
Joku ihmettelee, että tuilla elävä maahanmuuttaja ajaa upouudella bemarilla - tai sitä, että tuilla elävillä on omistusasuntoja - ja nämä pinkkilasiset kouhot huutavat vain "Rasisti! Rasisti!"
Breivik tappoi ihmisiä. Samaan aikaan kun niistä uutisoitiin, triplasti sama määrä väkeä kuoli muslimien keskinäisissä kiistoissa mm. Jemenissä. Järjestettiinkö siitä marssia?
Otsikoidaanko kirkuvin otsikoin kuin muslimies viiltää seksistä kieltäytyneen tytön kaulan auki bussipysäkillä? Ei. Koko murhenäytelmän todellisen laidan tuntee vain suukapuloitu poliisi ja tytön perhe.
Sen sijaan mokutusuutisia tulee joka tuutista. Maahanmuuttajat hyökkäsivät kaljupäiden kimppuun. Kaljupäät istuivat rauhallista grillausiltaa, mutta media käänsi senkin kaljupäiden viaksi.
Takahikiällä tapeltiin porukassa. Lehti otsikoi, että mahtoikohan toisen osapuolen ihonvärillä olla asiaa - kun taas kantaväki oli altavastaajana. Itseään ei saa puolustaa, muuten tulee pahoinpitelysyyte. Niin ja tietysti unohtamatta sitä rasistia.
Vihapuhetta on kaikki, mikä sotii näiden idealististen akkojen käsityksiä vastaan, ihan sama tukeeko puheita kivenkova fakta ja kuinka kiertelevin sanakääntein ne on kerrottu. Ihmiset on vaiennettu jatkuvan rasistivihapuhepaskan voimalla.
Jugnerin idiootti hyökkää Halla-ahon kimppuun. Tukijoukot levittävät paskajuttuja suoli24-palstoilla ja lehtien kommenttiosastoilla. Nyt, kun Halla-aho puolustautuu, lehdet repivät suuria otsikoita vihjaillen.
Mitään ei saa sanoa tai tehdä, jos toinen osapuoli on maahanmuuttaja - ja etenkin jos on tietyn uskontoryhmän edustajista kyse.
Typerät sinisilmäiset ämmät ottavat miehekseen näitä suklaasilmiä, pyöräyttävät lapsia ja sitten itkevät silmät päästään kavereille kuinka se nyt hakkaa ja uhkaa viedä lapset..
Suomalaisella ja suomalaisuudella ei ole enää mitään arvoa omassa maassaan. Olet käypä vain tekemään niin kuin nämä kukkahattukulttuurihuorat sanovat - ja maksamaan veroja kaiken kustantamiseksi.
Heti, kun saan paperit koulusta, jätän tämän maan ja lähden sinne, missä maahanmuuttaja joutuu pärjäämään omillaan. Kieli, tavat on opeteltava ja töissä käytävä jos ruokaa meinaa saada. Sellainen maa on muuten vielä olemassa. Ensi vuoden jälkeen en todellakaan maksa veroja maahan, jossa sillä rahoitetaan ajokortit, bemarit ja omistusasunnot niille, joiden pitäisi tehdä paskatyöt pienellä palkalla, kuten aikoinaan suomalaiset tekivät maasta lähtiessään.
Sanavapaus on kuollut. Tästä on lyhyt matka siihen miten ruotsissa, että kouluissa opetetaan "äänestämään oikein".
Sananvapauden Kuolema
5
160
Vastaukset
- ssyr
Syyriassa tapetaan juuri valtion toimesta paljon porukkaa, kuka organisoisi marssin, vai eikö syyrialaiset olekaan yhtä arvokkaita ihmisiä kuin muut.
- OmShantiShivaShakti
Syyriassa käydään läpi sitä mitä Euroopassakin tullaan käymään, mikäli sananvapauden rajoittaminen jatkuu tätä vauhtia.
- Itkettää ihan
Aloittajalle: Et sinä maanpäältä mistään paratiisia löydä, Hölmölöitä kylläkin sieltä ja täältä. Toivottavasti teet oikean valinnan. Me jäämme kuitenkin tänne puolustamaan omaa tonttiamme paljain käsin. Pärjäillään!
- Aukino
Mitä tapahtui sananvapaudelle?
Se orjuutettiin?
Emme puhuneet aina totta:-(
Ja vaikka välillä puhuimmekin, liikaa ja turhia sanoja, ellemme edes itse muista mitä sanoimme, muista puhumattakaan....
"Kieli on Helvetin tuli ja vääryyden maailma ja sytyttää tulee elämän pyörän, olkoon siis siksi sananne harvat! (Jaakko/Jaakob)
Jaksaako joku lukea esim. Aamulehden kannesta kanteen? Voisivat suurentaa fonttia ja vähentää tekstiä? - OmShantiShivaShakti
Ei sortajat pakenemalla lopu, vaan sortajat loppuvat vain taistelemalla. Ennemmin näkisin Suomen Miehet taistelmassa väkevästi Suomen kamaralla suomalaisen sananvapauden puolesta, kuin luikkivan maasta toiseen sananvapauden sortajat kintereillään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882108Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801316
- 241784
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337502