haluaisin tietää,jos jollakulla on tietoa, että kuinka käy jos irtisanoudun kokoaikaisesta työstä ja siirryn uuteen paikkaan osa-aikaiseksi niin ymmärtääkseni pitäisi saada päivärahaa jos ei ole tunteja tarpeeksi??mutta koska jos irtisanoudun itse niin tuleeko tuossa tapauksessa karenssi???
kokoaikatyö osa-aikaiseksi
hou
3
107
Vastaukset
- hhhhhhhh
Aika varmasti tulee.
- pluplus
Karenssi tulee. Ja vaikka tulosi putoavat puoleen, et välttämättä saa päivärahaa. Elät vaan sitten nuukemmin. Eli ei kannata vaihtaa paikkaa.
- tein samoin 4v sitte
Sossu maksaa loput sitten.Vaihda ihmeessä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892138Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361786- 1771329
- 234801
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10721- 60720
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49577
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </340530