Voi se ihana isänmaallisuus mitä on uusissa oleskelulupapäätöksissä nähtävissä! Nähtiin taas mitä kaunista ja hyvää perussuomalaiset ovat tuoneet tähän maailmaan! Katsoin Yleltä dokkarin kidutuksesta ja uhrien käännytyksistä takaisin. Hurraa! Hurraa! Hurraa! Mikään globaali ei meitä kiinnosta. Ei kansainvälinen kauppa, ei kansainväliset innovaatiot, ei ulkomainen musiikki, ei raha, ei kirjat, ei apu, ei MIKÄÄN! Ympäristöongelmatkin pysähtyvät maamme rajoille. Naapurin musta mies hakattiin sairaalakuntoon kun se tuli töistä illalla pyörällä. Hienoa!!! Hyvä me!!!
Emme tarvitse mitään emmekä ketään
Nähtiin taas
2
64
Vastaukset
- epäisänmaalinen
Isänmaallisuudessa on moni asia huonoa. Nationalismi on lähellä äärioikeistolaisuutta, jolla ei saa mitään hyvää aikaan!
- Isänmaallisuuden
vastapuoli on epäisänmaallisuus eli petos, selkäänpuukottaminen, henkilökohtainen etu. Toisin sanoen kannatat näitä asioita jos olet isänmaallisuutta vastaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh942294Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1741878- 1791446
- 243894
- 68816
- 62789
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11786- 55692
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213643Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349611