Ärsyttävimmät/parhaimmat mainokset

Mainoksiamainoksia

Itseni mielestä tällä hetkellä teennäisin mainos on Mtv3 Katsomon tauoilla esiintyvä kohta, missä nainen katsoo tv:tä ja syö popcornia, tekohymy päällä ja yhdessä kohtaa pullistaa silmiään; siinä kohtaa toivoisi, että voikun Katsomon mainokset voisi ohitaa, mutta ei.

Myöskin erilaiset julkimomainokset (missä tunnetut urheilijat tai ym. viihdepersoonat mainostavat esimerkiksi kevyt jugurtteja tai joitakin pillereitä) ovat niin tekemällä tehtyjä. Ostaako jotkut oikeasti tuotteen sen perusteella, että sitä muka joku julkkis käyttäisi?

Parhaimmat mainokset? No jaa, empä tiedä, mielestäni kaikki ovat enemmän tai vähemmän häiritseviä, etenkin erilaiset netissä tekstin eteen hypähtävät bannerit.

Onhan se ymmärrettävää, että yrityksen markkinoivat palveluitaan, mutta minä ainakin voin onneksi todeta, etten ole mainosten orja.

Mielipiteitä?

0

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

        palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
        Maailman menoa
        89
        2158
      2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

        "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
        Maailman menoa
        138
        1796
      3. Millä kolmella sanalla

        Kuvailisit kaivattuasi?
        Ikävä
        173
        1333
      4. Miltä se tuntuu olla

        vihattu ja kukaan ei puolusta?
        Ikävä
        229
        805
      5. Mitä mietit juuri nyt?

        🤔
        Ikävä
        65
        744
      6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

        Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
        Maailman menoa
        10
        721
      7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

        Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
        Ikävä
        60
        720
      8. Trumpille jälleen voitto

        Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
        Maailman menoa
        211
        619
      9. Aurinkoni...

        On ikävä sua ❤️
        Ikävä
        49
        587
      10. Haluan teidät molemmat elämääni

        Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
        Ikävä
        47
        550
      Aihe