me haastateltavat psykologit joita eivät probakanda ajankohtaisohjelmat pysty käskyttämään eikä vastaamaan kuten probakanda ajankohtaisohjelmieien tekijät tahtovat.
on se muuten kumma että teille useille maistuu kirkon ulkomaanavun ilmainen "ilmainen " raha ja kaikki yms. Vaikka kuitenkin tahdotte raamatunkin muuttaa sellaiseksi ajankohtaiseksi joka tuntuu vain kivalta ja kaiken sallivalta josta tulikin mieleeni Radio Dein eilinen ohjelma joskus ilalla myöhään jossa haastateltava oli joku :) no en minä jokaisen nimeä nyt tarvitse mieleeni laitaa kun asia oli jette tärkeä ja ajankohtaisempi siinä jette hyvin luonnoi joku muslimi kiiholijoiden euroopassa olevaa islamismia ja kuinka suomessa ihisijä uhkaillaan samasta mielipiteitään.
ei ole itseäni uhkailtu kun en uskalla kirjoitta enkä sanoa muuta kuin että suosittelen uusintana sen radio Dein ohjelman kuuneltavaksi oli niin asiapitoinen kuin oieasti ajankohtainen kuin mitkään julkkisten suihkuseurapiirinen seikkailut hävyttömyyksineen. !
p.s Asiantuntija profesori Tuula Tamminen mm. yksi maailman parhaita myöskin lausunoillaan olisi varmasti pätevä, olen sentäs lukennut enenmmän kuin yhden kirjan :)
Valitaan probakanda ajankohtaisohjelmiin
3
<50
Vastaukset
- .
Ennen kuin yksikään siellä ärähtelee mitä yhteistä on tuula tammisella ja tuolla ohjelmalla...no vaikka se että kyseinen profesori on tehnyt tärkeää kansainvälistä työtään lasten mielenterveyden ylläpitemiseksi eikä vain hoitanut jo sairastuneita..jne.
olen kuitenkin ns. elännyt maltilisten muslimien maassa joissa on kansainvälinen ilmapiiri sekä ns. työvoima monikansallinen enkä missään ole kohdannut niin vastenmielistä asenetta kuin suomessa jotkin tahot ovat omija kansalaisiaan kohtaan sekä vartioimassa vain suvaitsevaista sekä kaikenkattavaaa hyväksyntää Vaikka muslimien omissa piireissä ovat valmiita tappamaan homot jota kuitenkaan me ns. päiviräsäsäläiset ole koskaan hyväksyneet saatika kieltäneet kenenltäkään Ihmisarvoa.
no tietysti nyt leimaannun ns. päiviräsäkseläiseksi..mitä sitten !ihmisillä on joku ihme ja outo sairaus leimata ihmisijä tuntematta eiköhän tähän ikään ole tullut koettua jo niin monta kiusaajaa kuin koettelumusta että pelkkänä ilona ne nytkin ajattelen ....tosin en kyllä maailman vahvimaksi tytöksi haluisi kasvaa kuitenkaan :)- .
Jos ei olisi mihin verrata :) kuitenkin olin ihmeissäni eilisestä radio dein.n niinkin nykyisin suomessa uskaliaasta ohjelmasta joka oli asialinen, kiihkoton sekä perustui faktoihin...En ole urautunut yhden ja ainoan lehden /kanavan lukijaksi kuunteliaksi mutta kun on nähnyt miten muissa maissa ns. maahantuljoita jotka ovat ajautuneet rikoksia tekemään kohdellaan ihmettelen suomessa olevaa suopeutta.
Ihmettelen eräidenkin probakanda ajankohtaisohjelmien pätevyyttä sekä vastuuttomutta yksipuolisesta "totuudesta " sekä typerää käytöstä täysin itseeän komppaavien asiantuntija lausuntoja julkisuuteen tuoden koska on asiantuntijoita sekä :) asiantuntijoita,,,sitä kuitenkin ihmettelen että teille kaikille päiviräsästä solvaaville ilmainen kirkon ulkomaanapuraha kelpaa kuitenkin....:) - .
. kirjoitti:
Jos ei olisi mihin verrata :) kuitenkin olin ihmeissäni eilisestä radio dein.n niinkin nykyisin suomessa uskaliaasta ohjelmasta joka oli asialinen, kiihkoton sekä perustui faktoihin...En ole urautunut yhden ja ainoan lehden /kanavan lukijaksi kuunteliaksi mutta kun on nähnyt miten muissa maissa ns. maahantuljoita jotka ovat ajautuneet rikoksia tekemään kohdellaan ihmettelen suomessa olevaa suopeutta.
Ihmettelen eräidenkin probakanda ajankohtaisohjelmien pätevyyttä sekä vastuuttomutta yksipuolisesta "totuudesta " sekä typerää käytöstä täysin itseeän komppaavien asiantuntija lausuntoja julkisuuteen tuoden koska on asiantuntijoita sekä :) asiantuntijoita,,,sitä kuitenkin ihmettelen että teille kaikille päiviräsästä solvaaville ilmainen kirkon ulkomaanapuraha kelpaa kuitenkin....:)Loppujen lopuksi teillä aikuilla on myös Velvollisuuksia Esimerkiksi nyt ensin ! ottaa pois nuo julkiset pornahtava bodysetit..hyyi olkoon että onkin ällöttövän näköisijä muka alusasuja...höpöhöpöh...nuo on sellaisija pornohepeneitä jota kukaan herrasmies ei yhdellekkään kehtaisi ostaaa, on niin älöttävän halpamaisen näköisijä.
mistä minä tiedän ketä nuo pornomallit on varmaankin jokaisen :) miehen ihannenaisija ja vaimoja jotka odottavat raitasukissaan jotain ällötystä joka vaatii noita pornohepeneitä pitämään. Yhtään ei tarvii väittää vastaan meille jotka ostamme alusasumme vaikka sittarista jotka ovat puhdasta puuvillaa.
siis ihan vaan viette nuo houkutuslintunne sinne muille palstoille jossa heillä on ns. vientijä Täälä ei vastavuoroisuutta tule vaan joka ikinen päivä historialista välimatkaa,,Kaikkea minäkin joudun kestämään kun halpatuotannon keskellä kirjoittamaan jos ei tässä kasva maailman vieläkin vahmemaksi niin johan on ihme. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462