Nuff said.
http://www.southparkstudios.fi/full-episodes/s07e12-all-about-mormons
All About Mormons
7
59
Vastaukset
- Eksyttäjä Erkki
Aika moni mormoni on myös samaa mieltä sen pienen pojan kanssa tuossa lopussa. He eivät halua tietää, vaikka mormonismi todistettaisiin aukottomasti eksytykseksi, koska se on kuitenkin hyvä tapa elää.
- to..
Voihan hyvin elää olematta mormoni. Miljoonat ihmiset elävät, ja oppinsa kanssa kipuilevia mormoneja on varmaan myös melkoinen joukko.
- Voiko elää
to.. kirjoitti:
Voihan hyvin elää olematta mormoni. Miljoonat ihmiset elävät, ja oppinsa kanssa kipuilevia mormoneja on varmaan myös melkoinen joukko.
hyvän elämän elämällä mormonina?
- to..
Voiko elää kirjoitti:
hyvän elämän elämällä mormonina?
Kyllä voi .Sen voi elää mihin hyvänsä uskontoon kuuluva tai mihinkään kuulumaton.
- Tämän älyllisempään
pohdiskeluun et sitten pystykään.?
- elämä balanssissa
Minä ainakin olen hyvin onnellinen, kun erosin ajoissa mormoneista -lapseni säästyivät mormonismin valheellisuudelta tai valheiden aiheuttamasta jälkihämmingiltä.
- lapsi oivaltaa itse
elämä balanssissa kirjoitti:
Minä ainakin olen hyvin onnellinen, kun erosin ajoissa mormoneista -lapseni säästyivät mormonismin valheellisuudelta tai valheiden aiheuttamasta jälkihämmingiltä.
En myöskään tahdo, että lapsieni on noudatettava minun uskomuksiani, sillä jokaisella lapsella on oikeus oivaltaa itse oma vakaumuksensa - nykyisin jo peruskoulussakin on aika tervettä kirkkohistorian opetusta: katsastetaan vain eri uskonnot sen syvemmin käsittelemättä eri uskomuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh821985Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1131708- 1801296
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6676- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472