"Ongelma liittyi Avira 2012 -version ensimmäiseen Service Pack -päivitykseen. Kun asiakkaat alkoivat ladata päivitystä, virustorjunnan toimintaan tuli paha virhe.
Computerworld-lehden mukaan Avira alkoi epäillä melkein kaikkia Windowsin ohjelmatiedostoja tuholaisiksi. Tiedostojen käyttö estettiin, mikä sekoitti koneen toiminnan täydellisesti.
Tietokone täysin jumiin
Seuraus oli pahimmillaan se, että tietokone ei suostunut edes käynnistymään. Tietokone muuttui täysin toimimattomaksi".
http://www.tietokone.fi/uutiset/virustorjuntaohjelma_sotki_taydellisesti_tietokoneita
Avira korjasi ongelman nopeasti. Yhtiön sivuilla on ohjeita tilanteen korjaamiseen.
Joillekin käyttäjille ehti kuitenkin syntyä melkoisia ongelmia. Eräs henkilö kertoi Computerworldin mukaan, että koko hänen yrityksensä toiminta pysähtyi, kun koneet jumittuivat.
Virustorjuntaohjelma sotki täydellisesti
6
64
Vastaukset
- Muitakin Vastaavia:
Samoin lamantorjuntaohjelma jota valtioiden lakkauttamisoperaatio EU työntää Suomineidonkin kurkusta alas, tuhoaa valtioiden taloudet.
Kansainvälisten Kasinopelureiden Tappioiden Sosialisoimismenetelmien Tilapäisen ja Vakituisen Vakuusmekanismin Vakuutuksien Takaamis-vivutuksien Bondijärjestelmä
Kansan kielellä; kun yksityinen sijoittaja on tehnyt kymmeniä miljardeja voittoa siten että ensin on pumpannut maan täyteen halpaa lainaa, ja sitten kun kansalaiset ovat halvan rahan kautta alkaneet luottamaan tähän, ja ostaneet taloja, sijoittaneet yrityksen laajentamiseen ja työntekijöiden hankkimiseen, vetää sijoittaja korot ylös ja vaikeuttaa lainojen antoa. Näin finanssikalastaja heittää ensin madon kalalle, ja kun on kiinni, vetää sen vedestä sankoon, joka kuvastakoon pankkiirin reaaliomaisuutta.
Kun koukkuun saadaan jättimäinen kala, ei sen vetäminen kuiville olekaan niin yksinkertaista. Tarvitaan apujoukkoja, sekä vipuja ja vimpstaakkeja. Kala saadaan sitä nopeammin ylös mitä paremmin se "rauhoitetaan" joko lyönnillä päähän tai muulla konstilla.
Kreikka ja Italia ovat tilanteessa jossa kalastaja on jo kalan selässä ja ohjaa sen uintiliikkeet kohti loukkua jonka luukku suljetaan heti kun kala on perillä.
Kun pankkiiri kalan selässä väsyy kun pitää jatkuvasti taistella kalan rimpuilua vastaan, otetaan "kriisimekanismi" käyttöön. Kalastaja iskee piikin kalan verisuoneen ja imee siitä verta voimistaakseen itseään. Pelastamisoperaatio onkin kalastajan pelastamista. Kansalle kerrotaan että maksukyvyttömälle pitää antaa lisää maksettavaa jotta tilanne "saadaan hallintaan".
Näin finanssihait rakentavat erilaisia "mekanismeja" ottaakseen kansallisvaltioiden lihat ja mädit sankoonsa. pois kansalaisilta.- tietokoneita....
älä sössötä, minun avaus
- Vaalibitit Viruksena
tietokoneita.... kirjoitti:
älä sössötä, minun avaus
Haluatko tietää TIETO-yhtiön ja vaalituloksien välisen yhtälön? Vastaus: ET HALUA!
- vaikea suojautua
Kova kiire julkistamaan. Tahtoo jäädä testaus vähiin. Sikäli harmittavia että kuluttajalla / käyttäjällä ei mitään oikeusturvaa,vaikka vahinko voi nousta tuhansiin euroihin.
- Ariva
Juuri kun aioin ladata sen. Jokohan uskaltaa?
Toisessa läppärissäni se on, eikä mitään ongelmia. En tosin käytä sitä itse, vaan murkkutyttöni. Liekö päivittänyt mitään, en tiedä.
Ai kyse olikin maksullisesta versiosta... Onko sellainen tarpeen kotikäytössä? Minusta ei, sillä 90% ajasta kahdessa, kolmessa koneessani viimeisen 15 vuoden aikana on ollut ilmaisohjelmat. - Tyytyväinen käyttäjä
Kokeilin aluksi kaikkia mahdollisia virusohjelmia, mutta nyt on Avast saannu hoitaa tehtävää lähes 20 vuotta, ei ongelmia ja koneet ovat toimineet ilman viruksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462