Suomi on taas palkkaamassa sairaanhoitajia ulkomailta (on tehty päätös ja kyse on isosta määrästä) tällä kertaa Espanjasta. Se, että Suomalaisia lähtee töihin meitä "rikkaampiin" maihin ei anna valtiolle moraalista oikeutta lähteä valtiona varastamaan köyhempien maiden koulutettu väki omaksi hyödykseen.
Espanja on maksanut heidän koulutuksensa ja ei sieläkään liikaa ole sairaanhoitajia. Ei Espanja kouluttanut heitä Suomea varten vaan omaa maatansa.
On iso ero, että Espanjalainen sairaanhoitaja löytäisi suomalaisen puolison ja sen takia tulisi tänne töihin ja sillä että valtio tekee kampanjan ja houkuttelee suuren määrän Espanjalaisia ammattilaisia Suomeen töihin.
Suomen toiminta ei kestä minkäänlaista moraalista tarkastelua.
Suomi riistää muita maita.
fuffbbgzgnnh
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh912184Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1471811- 1731333
- 229805
- 65754
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10741- 60730
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212623- 49597
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349571