Päällikkö M-K pelaa taas!

Päällikkö rocks!

TAKAISIN PÄIVÄJÄRJESTYKSEEN

Erosin Muutos 2011 ry:n hallituksen jäsenyydestä ja puheenjohtajan tehtävästä 22.7.2010. Eroni sai kohtuuttomasti huomiota sekä internetin eri keskustelupalstoilla että mediassa. Erostani ja sen syistä tehtiin julkisuudessa monenlaisia tulkintoja.

Enemmistö tulkinnoista ei liittynyt todellisiin tapahtumiin tai eroni syihin millään lailla. Valitettavasti osa tulkinnoista aiheutti kuitenkin eriasteista hankausta ja ristiriitaa minun ja yhdistyksen hallituksen jäsenten välillä.

Kävin sunnuntaina 5.9.2010 pitkän ja hedelmällisen keskustelun yhdistyksen uuden puheenjohtajan Jiri Kerosen kanssa. Tämän keskustelun lopputuloksena molemmat osapuolet voivat nyt vilpittömin mielin todeta, että turhanaikainen höpöttely saa kaikilta osin loppua.

Eräänlaisena sovinnon eleenä luovutin omistamani verkko-osoitteen www.muutos2011.fi yhdistyksen omistukseen ja hallintaan. Lisäksi olen haudannut eräänä kuumana kesäyönä päähäni pälkähtäneet sekavat ajatukset esimerkiksi yhdistyksen hallituksen jäsenten vaihtamiseen tähtäävän menettelyn käynnistämisestä. Kaikkea sitä ihminen päähänsä saakin!

Nyt voimme taas jatkaa sitä, mitä teimme ennen näitä heinäkuun helteisiä päiviä eli aloitamme ahertamisen vuoden 2011 vaaleja silmällä pitäen.

http://juhamakiketela.info/tiedotteita/takaisinpaivajarjestykseen.html

1

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäärämanni

      Ikävä kyllä Muutos2011 keulakuvaksi valittiin vanha huumerikollinen joka edelleenkin suhtautuu myönteisesti huumeisiin sekä homoihin.

      Peruuttamaton vahinko tapahtui, sitä ei enää pysty Muutos2011 paikkaamaan. Jos Keronen olisi joutunut kannattajakortteja keräämään, ei koko jutusta olisi ikinä tullut mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      82
      1995
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      121
      1715
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1306
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      229
      720
    5. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      698
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      676
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      57
      614
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      204
      575
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      508
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      482
    Aihe