"Vajakki"-Katainen pääministeriksi

Vaalit oli huijaus

"Vajakki" Jyrki Katastrofi kokoaa älytöntä hallitusta, vaalihuijukseen perustuvan 'vaalivoiton' takia.
Vaalit on aina huijausta, mutta nyt oli niin räikeää koska Persut oli ihanselvä vaalivoittaja ja vietiin Suomen kansalta muutosmahdollisuss. Mutta tämähän o jokapöivästä rutiinia isossa maailmassa. Bushin vaali Giorea vastaan, Irlannin toinen Lissabon-äänestys- se on kaikkialla. Iso raha päättää ketkä voittaa vaalit.

Suomi vaan on liian pieni maa tällaseen- ja sen voi vielä tulla Kepu, kokoomus, Katainen ja Thors huomaamaan...

4

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niinpä...

      Vajakki ei ole Katainen vaan Urpilainen. Jos SDP ei lähtisi kokoomushallitukseen, niin sitä olisi mahdoton kasata, hallitusneuvottelija pitäisi vaihtaa ja hallituspohjana olisi setti puoluita joiden näkemykset ovat paljon lähempänä toisiaan kuin kokoomuksen ja muiden hallituspuolueiden. Rkp menee mukaan mihin vain, kuten myös vihreät ja näköjään myös SDP. Mutta tämän jälkeen kyllä ei voi pitää Urpilaista kuin täysin idioottina. Sdp olisi saanut tuplasti enemmän asioitaan ajettua läpi kieltäytymällä hallitusyhteistyöstä kokoomuksen kanssa, ja maahan saataisiin niin vahva enemmistöhallitus että kukaan ei edes ajattelisi mahdollisuutta kaataa sitä. Pääseepähän ministeriksi. Samoin Sinnemäki. En viitsi edes sanoa mitä mielestäni pitäisi tehdä näille, ettei tule tehtyä laittomuuksia.

      • ja vielä...

        ja mitä kepuun tulee, niin sieltä pitäisi löytyä järkeä vaihtaa pj. Samaa sorttia kuin katainenkin, eli ylimielinen mulkku joka ajaa omaa etuaan kyynärpäätaktiikalla. Tulihan se kataisen kanssa toimeen, kun myötäilee vaan kovasti. Olis voinut tulla ryppy rakkauteen jos olis sanonut vastaan.


    • oli 6-pakki

      mutta join sen jo. hehe.

    • demupetti?

      Demupetos mahdollisti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2088
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1756
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      237
      766
    5. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      699
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      556
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      492
    Aihe