Uskonnon moraalia kohottava vaikutus, josta eräs palstalle ahkerasti kirjoitteleva kreationisti jaksaa aina muistuttaa, ilmenee jälleen erinomaisesti:
http://yle.fi/alueet/oulu/2011/10/lestadiolaismiehelle_vankeutta_lasten_hyvaksikaytoista_2966996.html
Uskonnon Ylentävä Vaikutus 2
4
57
Vastaukset
- a.
Moraalin vartijana muistutan että Ev. Lut kirkko johon laestadiolaisuus kuuluu yhtenä herätysliikkeenä on konaisuudessaan menettänyt kaiken moraalitajunsa hyväksymällä jäsentensä avioliiton ulkopuoliset suhteet ja homouden ja vapaat abortit.
Sinulla ei ole paljon varaa puhua moraalista niin kauan kuin häpeämättä valehtelet ja solvaat.
- moraalin kohotus
Mikähän mahtaa olla se ainoa oikea oppi jonka sinä hyväksyt?
Ja lestadiolaiset joutuu siis helvettiin? Menepä kertomaan se kovalla äänellä suviseuroissa. Taitaisi syntyä uskonsota (joka olisi jälleen mainio esimerkki Uskonnon Ylentävästä Vaikutuksesta).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233