keskiyö

likka pohjosesta

Tämä mies joka minulla pyörii ympärillä, jonka kanssa on kivaa.. mitä hän ajattelee ja mitä hän haluaa minusta, vai haluaako mitään? onko hän vakavissaan vai olenko kohta taas "lihatiskillä" tarjouksessa ;)

Onko tuolla miehellä kaikki asiat hyvin?

8

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei :-)

      sinulla on oma pitkä tiesi, jota olet polkenut ihan niin kauan, että kengänpohjat ovat jo melkein puhki. ajattelet paljon talouttasi ja pidät aina järjen päässä.
      muutto näkyy takanasi, se on jo hoidettu loppuun asti.

      takanasi on loppuun kulunut eroprosessi, jonka olet jo täysin työllistänyt itsesi kanssa. se ei enää kummittele mielessäsi. ja edessäsi on työtä, niin paljon kuin vain jaksat tehdä. sinulta ei koskaan lopu työt, sillä olet näppärä niin käsistäsi, kuin päästäsikin.

      toivot rakkautta, mikä kestäisi myrskyt ja tyynen ja näen sellaisen, mutta se on tavallaan reissun päällä. tämä voisi myös tarkoittaa välimatkaa, sillä hän ei ole aivan vieressäsi, ainakaan asumassa.

      odotuksesi ovat voimakkaat, sinä tosiaan toivot koko sydämestäsi että palapelin palaset vihdoinkin loksahtaisivat paikoilleen. olethan jo kauan joutunut odottamaan. näen tässä kuvassa myös lapsen.
      joko tulevalla kumppanillasi on lapsi, tai sitten te saatte yhdessä vielä lapsen. tämä ei ole läheskään aikuinen vielä, tämä näkemäni lapsi.

      näen kolme henkeä ympärilläsi. nuoren pojan/miehenalun, sitten pienen lapsen ja tulevan kumppanisi. kaikki ovat sulassa sovussa keskenään.
      kysymykseesi tuosta tämän hetken kaverista on vaikea saada kiinni, hän vaikuttaa nuorekkaalta ja iloiselta ihmiseltä.
      hän on jotenkin loukkaantunut ja hän ei ole vielä kertonut sinulle kaikkea itsestään. mutta tämä taas ei johdu sinusta, vaan hänestä itsestään.

      mutta sinä et ole mikään terapeutti, vaan nainen ja naisystävä. jokin minua häiritsee tässä miehessä, olisiko hänen terveydessään jotakin, mistä ette ole vielä puhuneet? kärsiikö hän unihäiriöistä?

      sinä saat jostakin ylimääräisiä tuloja ja näen jonkin pienen vilustumisenkin.
      mutta tuosta miehestä on katsottava toisen kerran vielä uudestaan. ei hänessä varsinaisesti mitään vikaa ole, mutta ajattelen hänen hermostoaan. saatko sinä siitä mitään kiinni? kysy uudestaan, jos voisin auttaa.

      t. Keskiyö

    • likka pohjosesta

      Kiitos Keskiyö, kirjoitat aina niin kivasti. Miehellä on edellinen suhde kaatunut vaimon pettämiseen, joten loukattu häntä on. Hän on luonteeltaan todella iloinen ihminen, hänen silmätkin nauraa... todella lämminhenkinen ihminen.

      Tuosta miehestä joka on tuon pienen lapsen kanssa tuossa näyssäsi, onko hän sellainen jota en vielä tunne vaan jossain tutustun häneen? millainen tuo mies on?

    • Hei

      koitan keskittyä nyt tähän mieheen, joka on lapsen kanssa.

      näen kaksi miestä, toisen kanssa sinä menet yhteen.
      toinen pitää huolta vaatteistaan ja tavarat ovat aina järjestyksessä. toinen on enemmän opettaja-tyyppi, miten sen nyt selittäisi. hänellä on pidemmät hiukset ja hän on sosiaalisempi. ja hän pukeutuu rennommin.

      näen kuule sinulle pelkkkää onnea, aurinkoa, rahallista etua, toiveiden toteutumista ja kaikkea mahdollista hyvää.
      mutta tuo valinta noiden kahden välillä, siitä en saa irti.

      olisiko tuo jäykempi mies ehkä sinulle liian pikkutarkka? en ole varma.

      t. Keskiyö

    • likka pohjosesta

      Ovatko nuo kummatkin miehet jo elämässäni? vai tulossa? en tunnista noista kummastakaan nykyistä seurustelukumppaniani hän ei ole opettaja tyyppi ja eikä omaa pitkiä hiuksia .... heh tää taitaaki olla tähdenlento suhde ;)

      Kiitos Keskiyö :)

      • Hei

        vielä yritetään katsoa sinulle tuota, mitä niin odotat....

        näen niin yksinkertaisesti tästä, että elämässäsi olisi nyt mies, jolla ei ole taloudellisia tuskia. hän on eronnut ja asiat ovat selvät.

        niin, ja sinä menet naimisiin ja olosi paranee joka suuntaan. mutta vaikka kuinka pinnistän, en näe sitä miestä! mutta ainakin hänellä on hyvä ammatti.

        t. Keskiyö


    • likka pohjosesta

      Mitä sinä tuosta miehen ammatista näet? En kyllä yhtään tunnista ketään tuosta :) tämä nykyinen tekee kahta työtä kun ei ole vielä uskalanut jättää toista työtänsä että tekisi vain oman firmansa työtä.

      • Hei

        en ainakaan enää puhu suurista koneista, koska ne taisivat liittyä tuohon ohimenneeseen ihastukseesi. hän ja laivat tai muuten isot koneet.

        miehellä on hyvät vaatteet. ja häät tulevat, vaikken morsiusparin kasvoja näekään, mutta teidän energianne ovat ihan solmussa toisiinsa!
        hänellä on sileät kädet.
        nyt en kyllä saa tästä enempää otetta. ihan kuin tämä tulisi meille molemmille yllätyksenä!

        t. Keskiyö


    • likka pohjosesta

      Kiitos ystäväni :)

      Ei siinä auta kun alkaa katsomaan kenen kans energiat janoavat toisiaan ;) Olis ollut niin paljon helpompaa kun sieltä olisi tullut nim-i ja osoitetiedot heh... no vaan ei, kyllähän sitä itekkin pitää oman onnensa eteen tehdä jotain... ja tässä tapauksessa etsiä se sielun toinen puolisko.

      Mutta kiitokset sinulle Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      69
      3114
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      45
      3003
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2331
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      341
      1980
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1749
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1565
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      11
      1408
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1237
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1156
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1106
    Aihe