Ottooko Ruuskas-Anatti kultoo illajn kähmässä?

Talloushämmäys

Mittee uot mieltä? Vastoo kalluppiin!

14

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilmajoen fäni

      No ei se saa mitään mitalia tuo tasapaksu kepintyrkkääjä.

      • Pielavedeltä

        Ei riitä usko edes sinapinsiemenen verran Pitkämäkeenkään. Mannio on tasainen puurtaja, joten Ruuskanen on meiän musta hevonen jopa ykköseksi asti.


      • Pielavedeltä kirjoitti:

        Ei riitä usko edes sinapinsiemenen verran Pitkämäkeenkään. Mannio on tasainen puurtaja, joten Ruuskanen on meiän musta hevonen jopa ykköseksi asti.

        Ruuskasella taitaa vuoden parhaansa olla himpun verran parempi kuin näillä kahdella muulla.

        Kunhan nyt joku heistä saisi vimmatun uskon itseensä tärkeällä hetkellä.

        Naiset saaneet nyt himmeämpiä mitaleja. Miesten vuoro olisi, on lupa yrittää.


      • ilmajoen fäni
        jjeeves kirjoitti:

        Ruuskasella taitaa vuoden parhaansa olla himpun verran parempi kuin näillä kahdella muulla.

        Kunhan nyt joku heistä saisi vimmatun uskon itseensä tärkeällä hetkellä.

        Naiset saaneet nyt himmeämpiä mitaleja. Miesten vuoro olisi, on lupa yrittää.

        Aloittajalle ja Sinulle on vielä näin jälkikäteen tunnustettava, jotta olitte oikeassa ennakoinneissanne, ja minä (onneksi) väärässä :).

        Kyllä osasi Antti venyä, eikä pää petä ankarassa paineessa - iso käsi Antille hienosta pronssikiskaisusta !!!!!


      • ilmajoen fäni kirjoitti:

        Aloittajalle ja Sinulle on vielä näin jälkikäteen tunnustettava, jotta olitte oikeassa ennakoinneissanne, ja minä (onneksi) väärässä :).

        Kyllä osasi Antti venyä, eikä pää petä ankarassa paineessa - iso käsi Antille hienosta pronssikiskaisusta !!!!!

        Uskoisin, että Ruuskanen vielä kehittyykin. Vuoden tulokset olleet mukavia ja mitali antaa varmasti lisää puhtia. "Perinteinen" kansainvälinen taso ollut nyt heikkoa (norjalaisenkin keho alkaa rääkkiintyä rikki, tsekit ja Zeleznyn valmennettavat eivät vallan loistaneet). Pitkämäki ei ole vuosissa vanha, mutta jotenkin hänestä saa apean vaikutelman.

        Toivoisi kuitenkin Suomen rehellisille urheilijoille menestystä, mutta myös tahtoa tehdä töitä ja vaikka vaihtaa lajia. Tapio Rautavaara vaihtoi tyystin lajia aikanaan. Menestyi erinomaisesti myös jousiampujana keihäsuran jälkeen. Pitkämäen sileä totinen naama sopisi hyvin jousiampujalle. Siinä lajissa ikäkin voi olla jopa eduksi.


    • Osinko-Otto

      Ottoo, ottoo...

    • Pistesijat mahdollisia kaikillekin suomalaisille.

      Suomalaisista keihäänheittäjistä mieleenpainuvimpia pari sana- sun muunakin nikkarina kunnostautunutta : Tapio Rautavaara ja Seppo Räty.

    • vanha karju

      Ei ota. runkuttaa tasasesti sitä 75-80 metrin viivoo.

    • Vaikka mineen tiijä urheilusta mitää, ei taija ruuskasanatti saaha mitalia.

    • Jos Antti yltäis parhaimpaansa, reiluun 84 metriin, sillä otettais tänä iltana ehkä neljäs tila. Kait se tämän paremman norski-Andersin kädestä singottu se voittoheitto.

    • Tukijalaton

      Jos ei Ruuskanen onnistu kimmokunnusmaisesti heti ekalla, se heittää loput liian matalalle. Kutsumanimeksi sopisi jo nyt parhaiten Laaka-Antti, miksei myös Tauti-Antti, kun on kuulemma sitä tautia takana. Vuan kun se ei riitä, jos ei ossoo heittee. No, toivotaan parasta kuitenkin.

      • Talloushämmäys

        Tulj kauven paras par viikkoo myöhempää ku ois pitänä. Tänj päiväsellä hää olis ottaant kultoo keposesti... Voe voe, ajjootus petti ja tukjalko siinä Lontoon kuuennessa heitossa. Taatisen kova kilpailija joka tappauksessa!


    • Jussuf (se sama)

      Ottoo ottoo, jos ei vuan uo muajussi.

    • EU: paraskeihäsAntti

      Näyttipä Antti R toistamiseen, että kyllä se keppi lentää kun kunnolla repäistään. Tätä jo Seppo Rätykin kutsuisi heitoksi, vaikka turvalleen aina mennäänkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1528
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1155
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      108
      1088
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      953
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      827
    6. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      184
      749
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      726
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      725
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      679
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      633
    Aihe