Vankilaan vieminen mäkihypystä

"Ei sairas"

- "Haluatko hypätä itse?"
Hei, ulkonäköpiirrevammaisten ohittamiseen on oltava hyvä suora. Se ei ole väkivalta. Usein puhutaan coping-keino LSD; n säilyttämisen tärkeydestä.
Se siitä sitten, pinnalilsuudesta. Vain omalle itselle muut ympäristöstä tuhoten tuohtuneena ja seksiväkivallasta pelon ympäristönä ja vihamielisenä palveluita leikellen ja silpoen, jopa vapaa-aikanaan palveluina itselleen osoitellen väärän naiskuvan seurauksena hakien.
- "Mulla ei ole ollut päivääkään lomaa."
Pinnalilsuus ja seksiväkivallan tuottamisen ja tekemisen kohta F: "Kuolleelle lasten nussiminen"
- EI ole varmasti kenellekään epäselvä rikoksena, ja kiduttamisen rikollisuutena.
- Niin, sen piti lopettaa jo.
Miksi olet muuten tehnyt sitä julkisesti?
- Hei, valtilla matkalla maailmalle...
Kristittynä erityisesti hahmoterapiasta yrittämällä omaksua empatiaa sitä kautta muista ihmisistä läheisyydentunnottomuudesta kärsien, ei ole selkeästi järjesteltynä toimintana, enää laillista sitä vain sadistisesti ja kiduttamisen hakuisena seuraillessa.
- Palvomisena, omana palvomisenaan, joka väkivaltaisena on niin haitallista muulle ympäristölle, jopa mutia ihmisiä osoittelemisenaan, pelkästään inhimillittömänä, vajaamielisyyteen erottelukyvyttömän ajamalla.
Oikein rakkauden ja tasapainoin kannattaja
- Sukupuolenvaihdoksellisuus, seksuaalinen alistaminen, ja oman kiintymys-suhteen puuttuminen ulkopuolisena ja oman yksityisyyden osalta.
Sellainen ei ole karismaattisuutta, kuten julkinen toiminta, ja oma sukupuolenvaihdoksellisuus on oikeasti, eikä teennäisesti juuri liiallista maskuliinisuutta eteen tuomalla esitettynä, eli sairaalloisuutena, nimeltä pinnallisuus.
- No, miksi tekisitte empatiatonta kristillisyyttä?

1

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ensilukemalla ylläoleva kirjoitus vaikuttaa hyvältä esimerkiltä skitsofreenisen mielen hajoamisesta. Kyseessä on kuitenkin taidekirjoittamisen muoto, jolla on oma sisältönsä tarkoituksineen.

      Hajanaisuuden läpi paistaa tunne hyväksymättömyydestä ja yrityksestä löytää sitä, syyllistämisestä ja sen kokemisesta, vapautuksen halusta ja sen saavuttamattomuudesta.

      Yllä olevassa kirjoituksessa esitettyjä ajatuksia voisi pohdiskella ja niiden herättämiä tunteita tutkiskella tuntikausia. Unikuvamainen logiikka rikkoo kielen kaavamaiset säännöt ja vapauttaa lukijansa mielikuvien vyörylle, joita kirjoituksen laatija ei säännöstele taikka muutenkaan kontrolloi, kuten tavanomaiset kirjailijat niin usein tottumuksestaan tekevät.

      Ainoastaan lukija voi kontrolloida kirjoituksen myötä kumpuavia mielikuvia ja tunteita, jos hänkään. Kirjoitus etenee mielleyhtymästä toiseen ilman havaittavaa yhteyttä niiden välillä. Lukijan oma mieli luo yhteydet tai jättää ne tekemättä. Hajanaisuus ja johdonmukaisuus löytävät toisensa lukijan mielessä ja usein samassa lauseessa montakin kertaa.

      Ainutlaatuinen kirjoitus luo mielleyhtymiensä mullistavan rikkauden myötä uuden maailman jokaisella lukukerralla. Ainutlaatuisen kirjoituksen jokainen lukukerta on kokemukseltaan ainutlaatuinen.

      Mestariteos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      136
      1270
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      811
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      570
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      546
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      25
      531
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      516
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      491
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      15
      472
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      471
    Aihe