SENSUURIN HISTORIASSA UUSIN, NAURETTAVIN SUPERRIMANALITUS.
"Aihetta käsitelty jo aikaisemmin"
Ei voi olla totta... siis ihan totta hei: Moderointi (sensuuri) on astunut aivan uudelle supertasolle!
PS: Lähes kaikkia asioita on käsitelty jo aikaisemminkin, joten... tämä palstahan on aivan turha.
AIHETTA ON KÄSITELTY JO AIKAISEMMIN
22
65
Vastaukset
- sananvapaus
Ihmettelen ettei tällaiselle keskustelupalstalle ole tehty kilpailijaa? Verkkomedia tai muu vastaava voisi harkita vastaavan keskustelupalstan ylläpitoa.
- Homma-pelittää
Mitä te täällä roikutte. Menkää Homma forumille. Siellä saa puhua aiheesta kuin aiheesta.
- DEee
Homma on liian puolueelinen, sinne pitää kirjautua eikä voi kirjoitaa hyvin pieniä komenteja
- 3Timo
Eikös ihan joka paikassa saa puhua aiheesta kuin aiheesta? Suomessahan on sananvapaus! Jos täällä aletaan liikaa sananvapautta rajottamaan niin pitää sit vissiin ilmottaa siitä poliisille jos se ei muuten mene jakeluun?
- ydinaihe
Onko Homma sitten muuttunut radikaalisti alkuvuosiltaan? Viimeksi kun kävin siellä vuosia sitten, niin jakoivat bännejä jos joku paljasti mokutuksen ja suvaitsevaisuus-ideologian luojat. He kun haluavat keskittyä salonkikelpoiseen muslimiapinoiden katutason apinoinnin tilastointiin ja jokaiselle muslimin tai negron pieraisulle runkkaamiseen.
http://members.tripod.com/alabasters_archive/frankfurt_resed.html
http://balder.org/judea/Richard-Coudenhove-Kalergi-Practical-Idealism-Vienna-1925.php
Kun siinä tulee ilmi hyvin selkeästi ketkä laativat vierasrotuisten maahantuonnin mahdollistavan aivopesun ja myös määrittelivät valkoisilta oman rotunsa ylläpitämisen moraalisesti pahana, niin tämän ajatusrakennelman seurauksena maahanpäästettyjen apinoiden touhujen vuosia jatkuva yksityiskohtainen setviminen on joko osoitus hallitusta vastarinnasta tai sitten vakavasta vajaaälyisyydestä.
En usko, että yliopistomies olisi näin tyhmä, moni hänen innoittamanaan musulmaaneista kiihkoileva fani kyllä vaikuttaa täysin parantumattomasti kalkkiaivoiselta juntilta.
Minullekin tuli tuo ilmoitus, mutta silti juttuni ilmestyi baanalle !
Ällöpidossa pissikset sekoilevat!
Late Lapista. SSSS Ry!- Always_Late
Sama tapahtui minulle - kerran.
- foorumivielä
Mikä ihmeen Homma?
- totboycott
En halua olla tekemisissä Googlen, Facebookin, Twitterin etc. kanssa.
- hyvävalinta
totboycott kirjoitti:
En halua olla tekemisissä Googlen, Facebookin, Twitterin etc. kanssa.
On olemassa joukko erikoistason vajokkeja, jotka jostain ihmeen syystä linkkailevat yksittäisiä kuvia tai nettiosoitteita Googlen kautta.
Ovat niitä samoja, jotka menevät tietämäänsä osoitteeseen Googlen hakupalkin kautta tai jopa menemällä ensin Googlen nettisivuille.
Tasa- ja ihmisarvoisessa demokratiassa heilläkin on oikeus äänestää muihin vaikuttavissa asioissa.
- kyllä_naurattaa
Mamut on kuluerä ja perussuomalaiset paras puolue. Aihe käsitelty aiemmin, heh heh
- kylpä
Usein tulee huomautus "aihetta on käsitelty aiemmin", mistä pitäis aina repiä uusi aihe ?
- 3Timo
kylpä kirjoitti:
Usein tulee huomautus "aihetta on käsitelty aiemmin", mistä pitäis aina repiä uusi aihe ?
jos aletaan puhumaan pelkästään NATOn erinomaisuudesta siitä tääl ei o puhuttu koskaan aikasemmin!? :D
- eikä_sensuuria
Hommafoorumi on hyvä, siellä kunnon kirjoituksia.
- täystyrmäys
Google ei ole kotimaiselle arvolleni sopiva.
- tutkinut
Sananvapautta saa olla vain jos loukataan islamia. Omaa maata ja kulttuuria sen sijaan ei saa puolustella mielellään enää. Sananvapautta toisaalta on jos kehuu homoilua, unionia tai maahanmuuttoa ja näihin rahan syytämisiä. Sellaista tämä "sananvapaus" on nykyään ja sitä noudattaa miltei koko media.
- äapkfhpaeh
Sananvapautta lienee myös se että ip osoitteet ja muut tiedot kerätään talteen koneiston käyttöön. Stasikin olisi kateellinen nykyisestä "sananvapaudesta"
- niintottakuin
Sananvapautta on se, että kommentoija saa ottaa poliitikoista mallia.
- buhahahahahahahaha
Nauretaan yhdessä mamu uudistajille,.
- anokaaniin
Minä kirjoitin MOU-sopimuksesta, "aihetta on käsitelty aiemmin"
Nato-sopimus on antautumissopimus. Ruotsi ei ole hyväksynyt isäntämaasopimusta. Suomi allekirjoitti Naton isäntämaasopimuksen 4.9.2014. Sopimusta ei ole käännetty suomeksi ennen kuin Itsenäisyyspuolue (IPU) on sen nyt tehnyt.
Pääkirjoitus, vieraskynässä: Antti Pesonen, IPU
29.1.2015, Verkkomedia.org
IPU käänsi Naton isäntämaasopimuksen (MOU) suomeksi - tutkintapyyntö Suojelupoliisille jätetty
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=1&id=12760
Laitoin viestiä verkkomediaan ja kysyin voisiko ne tehdä sinne leskustelupalstan jonne voisi kirjoitella vain nim,
uudistuksia on tulossa, kertoi Janus, jää nähtäväksi mitä.
- ei_enempää
Ihan kun oikeudessa sanottaisiin, mamu on jo saanut tuomion.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022122Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121949Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501405Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821049Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402948Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39818- 56789
- 75760
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734