HETI KUN MUSLIMIT SAAVAT KIRKOLLISVEROTUS OIKEUDEN, EROAN KIRKOSTA.
Se saa riittää, että heitä elätän
Tulevat tänne vaatimaan ja heidän vaatimuksensa kasvavat.
Eroan kirkosta, jos mulimeille
13
91
Vastaukset
SIIS LUMIA TEKI TAAS TEMPPUNSA
eli EROAN KIRKOSTA, JOS MUSLIMEILLE KIRKOLLISVERO SUOMESSA. Tämä piti sanoa myös otsikossa.- kaljaakoneeseennyt
Ota lisää keskiketterää vaan.
Kohta tuntuu että olet oikeussa hommissakin.
- KIRKKO-PELASTAA
EEEIII !!! ÄLÄ TEE SITÄ! JOS ET OLE KIRKON JÄSEN, SINÄ ET VOI PÄÄSTÄ TAIVAASEEN !!! KIRKON JÄSENYYS VAPAHTAA JA PELASTAA !!!
- se.on.vaarallista
NIIN JA HAUTAPAIKKA TULEE MAKSULLISEKSI JA OMAISET JOUTUVAT MYYMÄÄN TALONSA ETTÄ SAAVAT HAUDATTUA SINUT KUNNIALLISESTI SIUNATTUUN MAAHAN. ÄLÄ SIIS MISSÄÄN NIMESSÄ EROA KIRKOSAT VAIKKA MUSLIMIT JA JEESUKSEN JÄLLEENTULEMISEN UUDEN AJAN KIRKKO SAISIVATKIN KIRKOLLISVERON SUOMESSA.
- kfndnxnxlxkx
se.on.vaarallista kirjoitti:
NIIN JA HAUTAPAIKKA TULEE MAKSULLISEKSI JA OMAISET JOUTUVAT MYYMÄÄN TALONSA ETTÄ SAAVAT HAUDATTUA SINUT KUNNIALLISESTI SIUNATTUUN MAAHAN. ÄLÄ SIIS MISSÄÄN NIMESSÄ EROA KIRKOSAT VAIKKA MUSLIMIT JA JEESUKSEN JÄLLEENTULEMISEN UUDEN AJAN KIRKKO SAISIVATKIN KIRKOLLISVERON SUOMESSA.
no nykyään saa tuhkat dumpata laillisesti luontoonkin. omani saa vetää vaikka vessanpöntöstä alas, eipä se siinä vaiheessa hirveästi enää itseä liikuta.
- Hyysäritansaitseetuon
Hyyssärit kävivät tarkistamassa jo olemassa olevia moskeijoita niin imaanit moskeijoissa eivät sanoneet käsipäivää naishyysäreille!!
Nainen ja sika ovat yhtä saastaisia musliimimiehille. - montaeriryhmää
Suomesa on monta erilaista muslimiuskontoryhmää.
Tataarit, jotka eivät ota yhteyteensä ketään muita muslimeita.
Shiiat, jotka eivät ota yhteyteensä muun uskoisia muslimeita.
Sunnit, jotka eivät ota yhteyteensä muun uskoisia muslimeita.
Lisäksi on joukko pienempiä ryhmittymiä.
Kaikilla ryhmillä on omat moskeijat eli kokoontumispaikat.
Ylen toimituskuntakin unohti tämän kokonaan tahallaan tai tietoisesti.
Suurmoskeijahanke on vain sunnimuslimien hanke - muille muslimiryhmille sinne ei ole menemistä.
Suomalaiset puuhaajat tarkoituksellisesti eivät tästä puhu, eikä näköjään uskalla puhua YLEkään! Valehtelu ei ole kaunista! - Miksi_erota
Muslimit haluavat verotusoikeuden jäseniltään samaan tapaan kuin luterilaiset tai ortodoksit. Miksi pitäisi erota esim. luterilaisesta kirkosta, jos muslimit saavat verotusoikeuden? Eihän se heidän verotusoikeus ketään muuta koske.
- JohonkinSeRajaVedettävä
Noh, sitähän sinä kultamunamatukannuolija et tajua saati sitten edes ymmärrä.
- rrtwytyetyr
Vieläkö kuulut siihen? Erosin jo 20 vuotta sitten.
- outoahommaa
Ev lut kirkko kyllä on antamassa tilojaan muslimien käyttöön mutta eräillä paikkakunnilla eivät anna/vuokraa kansanlähetyksen käyttöön.
- Suurmoskeijoitako_ei_
Vaikuttajaimaami Ylelle: Pääkaupunkiseudulle tarvitaan jopa viisi suurmoskeijaa
Helsinkiläisen Lönnrotinkadun moskeijan imaami Anas Hajjar sanoo Ylelle, että pääkaupunkiseudulle tarvitaan jopa viisi uutta suurmoskeijaa.
------------------------------------------------------------------------.
# Ps. No mutta tontin etsinnät ovat jo menossa - kaikki muut toimet ja tehtävät saavat odottaa toetavat Anni Sinnemäki ja Ritva Viljanen H:gin kaupungin johdossa milemmat - "hanke-asiamiehet"!
--- --- ---
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015102820572268_uu.shtml
Hajjarin mukaan Helsinkiin nyt suunniteltava suurmoskeija on hyvä hanke, mutta ei riittävä.
Imaamin mukaan erityisesti muslimien ramadanin ja muiden juhlien aikana pääkaupunkiseudun rukoushuoneissa on täyttä. Myös ylimääräisiä tiloja on jouduttu vuokraamaan juhlien vuoksi.
Tällä hetkellä pääkaupunkiseudulla on noin kolmisenkymmentä rukoustilaa. Koko Suomessa tiloja on 80.
- Suurmoskeijoita tarvittaisiin ainakin Helsingin keskustaan, mutta myös itään ja pohjoiseen omansa. Ainakin nämä kolme. Lisäksi tietenkin Espoo ja Vantaa tarvitsevat omansa, Hajar sanoo Ylelle.
Hajar muistuttaa, että uudet moskeijat ehkäisisivät radikalisoitumista.
- Nyt ollaan jo myöhässä aikataulusta. Suomessa on jo ainakin 65 000 muslimia, ja määrä lisääntyy koko ajan. Tarve uusille isoille paikoille lisääntyy.
Lähde: Yle.
SAMI KOSKI
[email protected]
_______________________________________________________________-
JK. JK.
JK: Jos lähtökohtana on ensinnä jo Suomessakin kaksi toistensa kanssa kiihkoilevaa muslimi-uskon haaraa - shiat, ja sunnit, ja useista kansallisuuksista myös. Miten voisi edes kuvitella että he Suomessa osaisivat tai edes haluavat edes "rukoilla" saman katon alla!?
Kyllä helsinkiläisten veronmaksajien tulisi odottaa heidän rahoillaan ei suunnitella ja valmistella minkään tasoista edes YHTÄ moskeijaa, vaan sen voivat he itse omalla työllään ja aikaansaannoksillaan luoda ja rakentaa!
Suomessa on mm. tuhansia somaleja miehiä ja naisia jotka elää kansan elättäminä, jos siitä joukosta ei joku "vapaaehtoinen" ja työhön kykenevä löydy juuri moskeijan rakennuspuuhiin ollaan pulassa näiden kanssa vaikka itse päärahoitus tulisi mistä muualta tahansa, kuten on esitetty!
(Mielipide 28.10.15)- sshhhllil
Siinä ilmeisesti sitten kuivettuneille ja tylsistyneille ylen toimittajille mielkästä haastetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli449718Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1035137"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn594347Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1382907Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1372689Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1782538Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait281932- 201677
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.361550Liikaa vauhtia
Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp191025