... Ja upottaisi Suomen entistäkin syvemmälle liittovaltioo, jossa jo olemme
Soini syventäisi EU-yhteistyötä
7
403
Vastaukset
Mitä läheisemmässä "yhteistyössä" ollaan Muslimeita sortavien ja tappavien porukoiden kanssa, sen todennäköisempää on että saadaan tänne ihan omat terroristigeimit.
pepep kirjoitti:
Sais Jussi Niinistökin sen toivomansa sodan?
Eiköhän tuo kusipää sen saa aikaiseksi Venäjän kanssakin, allekirjoittelee, ei juridisesti sitovia (mitä ja miksi ihmeessä pitää sitten tuollaisia kirjoitella, kuin vittuiluksi) asiakirjoja, siis meinaamispapereita. Luulisi jumalauta että olisi jotain älykkäämpääkin . . . . no, ei tuolla ja tuon tasoisella loppujen lopuksi enempää voi odottaakaan.
Perseansux kirjoitti:
Eiköhän tuo kusipää sen saa aikaiseksi Venäjän kanssakin, allekirjoittelee, ei juridisesti sitovia (mitä ja miksi ihmeessä pitää sitten tuollaisia kirjoitella, kuin vittuiluksi) asiakirjoja, siis meinaamispapereita. Luulisi jumalauta että olisi jotain älykkäämpääkin . . . . no, ei tuolla ja tuon tasoisella loppujen lopuksi enempää voi odottaakaan.
Tainnu silläki nousta kusi päähän. Aikaisemminkinhan sitä siellä on ollut, mut lähellä "ei hölskyvää" alkaa jo olla.
- satasen-akka
Kauheaa!!!
Tietysti Timo Soini kääntää takkinsa, kuinkas muuten?
Tällä kerta ajatusten täyskäännös on täysin oikein ja perusteltu. Ulkoministeri Timo Soini sanoi eilisen tekstiTV:n mukaan: "EU:ssa on paljon hyvää..."
Näin Timo Soinin kymmenkunta vuotta sitten erään pikkukaupungin torilla ja hän päästeli juttujaan. Puhe ja kehon kieli olivat kuin eri planeetoilta.
Soitin eräälle huipputoimittajalle Helsinkiin ja kysyin: "Kuinka paljon hän (Timo Soini) uskoo itse noihin juttuihinsa?" Tuli pitkä hiljaisuus ja sitten LL vastasi: " Niin, ei hän voi olla niin tyhmä mitä puhuu.."
Ei tosiaan hän kehon kielen mukaan uskonut mitään omasta esityksestään. Ei kukaan vähäkään järkeä päässään pitävä voi tosissaan uskoa, ettei Suomen talous romahtaisi EU:n ulkopuolella.
Timo Soini ja Paavo Väyrynen lietsovat vihaa, kaunaa ja kateutta yhteiskuntaa. Nyt Soini johtaa tätä peruspölhöjen, oikein pösilöiden meluaavaa sakkia, joka on uskonut Soinin valeet.
Surullista, mutta totta. Katsotaan mitä seuraavaksi...- SiittäOnKysymys
Soinin toiminnalta olisi jo aikaa sitten mennyt pohja, jos media hoitaisi tehtävänsä ilman korruption hyväksymistä. Soinihan kampanjoi Suomen EU-jäsenyyden puolesta kansanäänestyksessä, vaikka on sittemmin mölissyt "missä EU, siellä ongelma" -hokemaansa.
Nyt hän sallii puolueensa ajavan selkeästi kaksilla rattailla: yksinkertaisten enemmistölle on Tynkkysen EU-eroa ajava aloite ja muille tarjotaan hallituksen virallista linjaa Soinin edustamana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 371772
- 50808
- 68757
- 108730
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7651Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t33619Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27580Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti
2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.15549Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta
Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.138455- 51443