..ei se olekaan murhan tai tapon yritys kun tekijänä ovat matut:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016073121981786_uu.shtml
kyseessä onkin vain törkeä pahoinpitely eikä yksikään matu tule istumaan päivääkään. Jos tekijänä olisi vaikka 2 kantasuomalaista ja uhrina aikuinen matu varmasti olisi murhayrityssyytteet tulossa.
"Monikultuurisuus on rikkaus" T:Alex.S
Kun lapsi jengihakataan ja yritetään hukuttaa..
38
342
Vastaukset
- Runkkeri
Tämä alkaa olla jo arkipäivää täällä Suvakkilandiassa. Rasistileiman vuoksi noi mamut saa hakata, raiskata, ryöstää ynm....ilman mitään rangaistusta.
Kamalinta on se jos yrität puolustaa itseäsi niin olet korviamyöten kusessa sekä suurin rikollinen ja saat ikuisen rasistileiman otsaasi.
Suomi on sairas maa... - realismi
murhan yritys ilman muuta?
- suvakkien.puolesta
Se on monikulttuuriteko ja siihen puuttuminen on rasismia.
- nynykänynnykänynnykä
Oma syy koska ollaan niin velliperseitä että ei anneta suuremallamitalla takaisin!
- ajat_muuttuvat
Ennen Jytkyä oli kaikki asiat paremmin.
- realismi
kyllä tämä suunnitelma on tiedetty jo 20v. sitten?
- MurhiaNeOn
> Joukko ulkomaalaistaustaisia miehiä pahoinpiteli 15-vuotiaan nuoren miehen lyömällä ja potkimalla maassa maannutta uhria.
Pahoinpitelyn jälkeen uhri oli heitetty rannalta veteen.
Teosta epäillään poliisin mukaan ulkomaalaistaustaista 10–15 henkilön seuruetta.<
Tampereella hukkuu vähän väliä porukkaa.
Poliisi "ei rikosta".
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/tampereella-kadonnut-mies-nousi-uutiseksi-ulkomaillakin-omaiset-huolissaan/4878834
Tampereella on ollut useita matuporutkoita jotka kyttäävät ravintola illan jälkeen avuttomia uhreja ryöstääkseen ja pahoinpidelläkseen nämä isolla porukalla.
Kummallisesti kaikki muka ovat itse vapaaehtoisesti hypänneet koskeen!- realismi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Karoliina_Kestin_katoamistapaus
tämä karoliinankin tapaus vieläkin kaivertaa olisko kuitenkin ollut mamut asialla ja mitä kaikkea meiltä salataan? - uliuliuli
Raisa Räisäsen katoamisesta uutta tietoa: oli peloissaan noustessaan taksiin
Keskiviikko 25.5.2016 klo 17.23
Tampereella vuonna 1999 kadonneen 16-vuotiaan Raisa Räisäsen katoamisesta on noussut esille uutta tietoa.
Raisa Räisänen katosi jäljettömiin Tampereen keskustasta 16. ja 17. lokakuuta välisenä yönä vuonna 1999.
Raisa Räisänen katosi jäljettömiin Tampereen keskustasta 16. ja 17. lokakuuta välisenä yönä vuonna 1999. (MIKA KANERVA)
TAUSTA
Raisa Räisäsen tapauksessa uusi todistaja - "Varteenotettava vihje"
Nyt julki tulleen tiedon mukaan tyttö olisi ollut peloissaan noustessaan taksiin katoamisyönään.
Raisa Räisänen katosi jäljettömiin Tampereen keskustasta 16. ja 17. lokakuuta välisenä yönä vuonna 1999. Tapauksen tutkinta sai uuden suunnan viime kesänä, kun tamperelainen, jo eläkkeellä oleva taksikuski kertoi ottaneensa katoamisyönä kyytiinsä Tampereen keskustasta Räisäsen tuntomerkkeihin sopivan tytön ja tämän seurassa olleen ulkomaalaistaustaisen miehen.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016052521620452_uu.shtml - uliuliuli
Mies puukotti naista lenkkipolulla Tesomalla
Maanantai 9.11.2015 klo 13.16 (päivitetty klo 14.05)
Mies puukotti ja löi naista Tampereen Tesomalla viime torstaina.
Poliisin kartta tapahtumapaikalta.
Poliisin kartta tapahtumapaikalta. (POLIISI)
LUE MYÖS
IL-TV vieraili rikospaikalla: Täällä nuori nainen torjui puukottajan iskut
Tesoman puukottajaa ei ole vielä löydetty - poliisi on saanut useita vinkkejä
Nuori nainen oli lenkillä illalla noin kello 20.45 aikoihin Tesoman Käräjätörmän ja jäähallin välisellä alueella. Häntä lähestyi jäähallin suunnasta mies, joka pyysi tupakkaa. Naisella ei ollut tupakkaa, jolloin mies työnsi häntä kohti kävelytien reunaa ja löi kasvoihin.
Mies otti taskustaan teräaseen, piti oikealla kädellä uhrista kiinni ja yritti lyödä useita kertoja rinnan alueelle. Uhri onnistui suojaamaan itseään, mutta sai silti rintaansa neljä viiltohaavaa ja yhden torjuntavamman käteensä.
Poliisin mukaan mies on ulkomaalaistaustainen ja ihonväriltään kantaväestöä tummempi, mutta ei musta. Hän puhui suomea ontuen, mutta ymmärrettävästi. Miehellä oli lyhyt parransänki. Iältään mies saattoi olla noin 30-vuotias, hän oli noin 170 senttiä pitkä ja ruumiinrakenteeltaan hoikka.
Hänellä oli yllään tumma taskullinen huppari ja jalassa löysähköt farkut sekä vaaleat lenkkarit. Jalassa oli vaaleat lenkkarit. Miehen yleisilme oli epäsiisti, ja hänen vaatteensa haisivat lialta ja hieltä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015110920637308_uu.shtml - YllättävänMonta
Hukkui vai "hukkui"?!
http://yle.fi/uutiset/kadonnut_niko_niemi_loytyi_hukkuneena/5905428
- LapsenMurhayritys
15-vuotiaan MIEHEN?
Normaalisti 15-vuotias esitetään pikkupikku lapsulapsukaisena, niin nyt yhtäkkiä se onkin MIES (koska on matujen uhri)?
Näin punavihervasurimedia aivopesee!
Alle 18-v ON lapsi.
Oikeampi otsikko olisi ollut että:
Mamurikollisjoukkio yritti TAPPAA LAPSEN!- purkhaton
Barbaariset matut naivat kuusivuotiaita tyttöjäkin vaimoikseen niin 15 -vuotias näille luku- ja kirjoitustaidottomille älykääpiöille on jo vanhus!
- delta00
Valkoihoinen suomalainen 15-vuotias on mies, mutta tummahipiäinen 25-v matu ala-ikäinen. Ero on siinä, että 15-vuotiaasta suomalaisesta ei makseta edustajapalkkiota, mutta 25-vuotta täyttäneestä ala-ikäisestä matusta edustaja saa hyvän, usean tuhannen euron korvauksen.
Lainsäädäntöä pitäisi yleensä näiden ala-ikäisten (oikeasti ala-ikäisten) osalta muuttaa siten, että vanhemmilta evätään lapsilisäsuoritukset, kun nämä lapsukaiset rötöstelevät tietäen, etteivät joudu rikosoikeudelliseen vastuuseen. Saisi ehkä aikaan jonkinlaista kotikuria sekä omissa, että maahantunkeutuneiden huusholleissa.
Ja se lapsilisän peruutus tulisi tapahtua heti, eikä valituskierrosksen jälkeen.
Meillä kaiken kaikkiaan on naurettavaa, että lapsi on lapsi, kunnes yks´kaks lapsisilisien loputtua on täysivaltainen äänestysoikeuden omaava kansalainen.
Kuinka hemmetissä yksi yö voi kasvattaa lapsesta aikuisen?
- ymmärrystävähän
No, c´moon. He eivät vain vielä tienneet, ettei Suomessa saa potkia ja heitellä 15-vuotiaita silloilta.
- uutisraivaaja
Miksi media ei käytä nimitystä siirtolaiset?
- LapsenMurhayritys
Koska siirtolaiset TULEE TÖIHIN EI ELÄÄN TOISTEN SIIVELLÄ!
Siirtolaisille EI makseta MONTAA TONNIA JOKA KUUKAUSI vaikkei ne tee mitään.
Tai no näköjään tekee, esim. hakkaa potkii ryöstää ja yrittää hukuttaa LAPSIA?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14128203/yhmatulle-2533-ekk-kateen!
- herätkää
Nunnat puhuvat: Papin teurastaneet muslimit hymyilivät!
Normandian kirkossa muslimiuskovaisten panttivangeiksi joutuneet kaksi nunnaa ovat kertoneet papin kurkun leikanneista nuorista miehistä: nämä hymyilivät, olivat onnellisia, puhuivat uskosta ja rauhasta.
http://mvlehti.net/2016/07/30/nunnat-puhuvat-papin-teurastaneet-muslimit-hymyilivat/ - HyvinAnsaittu
Rasistiapinan mukiloinnista pitää maksaa pieni palkkio!
- JÄTTIpalkkioJOKAkuu
No saahan ne mamut palkkion kaikilta suomalaisilta joka kuukausi.
Eikä niin vallan pientäkään:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14128203/yhmatulle-2533-ekk-kateen!
Yksi matu saa n. 1200 e/kk käteen.
Yhmatumamma 1 lapsi saa ainakin 2.200 e/kk käteen.
Yhmatumamma 2 lasta saa yli 2.533 e/kk käteen. Vuodessa yli 30.000 euroa.
Matupariskunta jolla on pari lasta saa ainakin 2600 e/kk käteen.
Tästä tulee se vaatimus että perheen yhdistäjän pitää itse tienata tuo 2600 e/kk käteen jottei meidän suomalaisten veronmaksajien tarvitse elättää niitä.
Matupariskunta jolla on kuutisen lasta saa ainakin 4000 e/kk käteen. Vuodessa lähes 50.000 euroa!!!
- uliuliuli
Jukka Emil Vanaja - Uli Uli Uli 10h
https://www.youtube.com/watch?v=tg3LYZfBfaI - Nimiä.nopeasti
Jos henkilöllisyys on tiedossa niin tänne vaan. Hoidetaan homma kotiin.
- IsoMatuLauma
Jaa niiden 10-15 lauman?
- turpiinvaan
..miksi vahingoitetun faija tai omaiset ei ala toiminaan? ei saa antaa periksi, paska sakki ei usko, jos ei saa takaisin samalla mitalla...
- ookkonäpöljä
Petteri Orpon,kok, lausumaa pitää uskoa minkä sammakkona suustaan päästänyt: Pelolle ei tule antaa valtaa!
Tai kok-Stubbi impivaaralaiskulttuurista on päästävä eroon, barbaarinen monikulttuurisuus on elämän voima!
Toivottavasti karkeasti pahoinpidellyt oululaisuhrit tulevat asioissaan esille. Voimia teille! - Neekerit.linnasaaressa
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/linnansaaressa-ryostettiin-mies-ja-pahoinpideltiin-nuori-isolla-joukolla/734366/
Linnansaaressa ryöstettiin mies ja pahoinpideltiin nuori isolla joukolla
JAA:268
KUVA: Heikki Uusitalo
OULU 31.7.2016 8:33 KALEVA
MAINOS
Poliisi kertoo, että lauantain ja sunnuntain välisenä yönä Linnansaaressa tapahtui väkivaltaa ja ryöstö.
Yhden aikaan aamuyöllä 10-15 ulkomaalaistaustaisen henkilön seurue varasti 20-vuotiaalta mieheltä omaisuutta käyttämällä väkivaltaa. Poliisi ei ole tavoittanut epäiltyjä. Uhrin vammat eivät poliisin mukaan vaatineet sairaalahoitoa. Asiaa tutkitaan ryöstönä.
Puoli tuntia myöhemmin samalla saarella joukko ulkomaalaistaustaisia miehiä pahoinpiteli 15-vuotiaan nuoren lyömällä ja potkimalla maassa maannutta uhria. Pahoinpitelyn jälkeen joukkio heitti uhrin rannalta veteen. Poliisin mukaan paikalla oli kolmen nuoren naisen ryhmä, joka auttoi uhrin takaisin rannalle.
Asiaa tutkitaan törkeänä pahoinpitelynä.
Poliisi kaipaa havaintoja molemmista Linnansaaressa tapahtuneista rikoksista. Vihjeitä voi soittaa Oulun poliisin vihjepuhelimeen 0295 416 194 - nirripois
Poliisia ei kiinosta paskan vertaa tälläiset teot. Syyllisten rankaisu on jokaisen hoidettava nykyään itse.
- Hymyileekö.joku.Abdille
Pikku joukkokeppostelusta tällainen hälinä.
Musta-Waltteri sentään jäi pysäkille, siinä vasta RIKOS! joka kiinnosti suurimpia medioitakin. - ergyrutyiioyoypg
Ensinnäkin matut ei osaa itse uida joten tarkoituksena oli tappaa. Kuvittelivat mitä itselle tapahtuisi uhrin asemassa.
- KulttuuriRikastui
http://poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/oulun_poliisilla_riitti_tehtavia_myos_lauantaina_50151
"Noin kello yhden aikaan Linnansaaressa 20 vuotiaalta nuorelta mieheltä anastettiin omaisuutta väkivaltaa käyttäen. Teosta epäillään ulkomaalaistaustaista 10-15 henkilön seuruetta. Poliisi ei ole tavoittanut epäiltyjä. Asianomistajan vammat eivät vaatineet sairaalahoitoa. Poliisi on kirjannut asiasta rikosilmoituksen ryöstöstä.
Puoli tuntia myöhemmin samaisella saarella joukko ulkomaalaistaustaisia miehiä pahoinpiteli 15-vuotiaan nuoren lyömällä ja potkimalla maassa maannutta uhria. Pahoinpitelyn jälkeen asianomistaja oli heitetty rannalta veteen. Paikalla ollut neuvokas kolmikko nuoria naisia oli auttanut miehen takaisin rannalle. Tapahtunutta tutkitaan törkeänä pahoinpitelynä.
Poliisi kaipaa havaintoja molempiin Linnansaaressa tapahtuneisiin rikoksiin. Vihjeitä voi soittaa Oulun poliisin vihjepuhelimeen 0295 416 194"- Vasemmistokin.tykkää
Sipilän ottopojat vain siellä rikastivat suomalaista kulttuurikesää omalla kulttuurillaan.
- Rikaskulttuuri
Nelikymppinen matu on lapsi ja 15-vuotias suomalainen on mies?
Johtunee tuosta äo:sta, siitä vain on mediakin vaiennut, kun on täytynyt julistaa sanomaa korkeasti koulutetusta työvoimareservistä.
- helvetinpedot
nämä shakaali laumat kiertelevät suurten tapahtumien laidoilla ja kärkkyvät heikkoja yksinäisiä uhreja saaliikseen!!
- fsfsadfssdsdfdges
Edellisenä yönä taptapahtunutta veteen pudotusta,tutkittaan tapon yrityksestä,niin epäilty ei ole matu.
- hyväsuomi
Niin ja tästä vielä tosiaan kuinkas vanha se Valtteri olikaan 13?, niin Valtteri kun jäi joskus epähuomiossa pysäkille linjurin kyydistä (jos jäi) siihen otti presidenttikin kantaa, polkaistiin käyntiin keskusteluohjelmia jne. synnytettiin valtakunnankohu RASISMISTA mutta kun taas ulkomaalaisjengit on jo vuosia hakanneet suomalaislapsia Helsingin seudulla ja nyt levinnyt jo muuallekin ei siitä nouse minkäänlaista kohua, "uutiset" otsikoidaan niin ettei monet edes tajua kohteen olleen lapsi eikä siitä ainakaan mitään melua pidetä jottei vaan paljastuisi median halaamien ulkomaalaisten harjoittama rikollisuus ja RASISMI suomalaisia, erityisesti lapsia ja nuoria kohtaan.
- ei.kiinosta.ei
Ei ketään kiinosta hevonvitun vertaa joku 15 vee valkopoika. Mustien kokema rasismi on paljon kiinostavampaa.
- mesuvaitaan
Kotoutus epäonnistunut rasismin takia, joten turvat kiinni!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod337314- 396825
- 323827
- 453220
- 342824
- 162632
- 372218
- 162166
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482017- 342010