http://mvlehti.net/2016/09/22/presidentti-niinisto-yklle-kansallismielisyys-on-tuhoisa-aate-joka-taytyy-pysayttaa/
Olen pitänyt, että Niinistö on ollut hyvä presidentti. Mutta nyt häneltä tuli pohjanoteeraus.
Suurin uhka Euroopalle on nimenomaan Lähi-idän Islamin invaasio sekä Afrikkalaiset raiskaavat ja riehuvat jengit. Näistä on valtavaa taloudellista haittaa rikosten kautta sekä peruslähtökohdiltaan julkiselle sektorille. !!!!!
Iso pettymys tuo Niinistön YK-puhe
9
70
Vastaukset
- lxdhgs
Oikeistolainen Niinistö kannattaa EU komission puheenjohtaja oikeistolainen Junckerin agendaa eli kansallisvaltiot on hävitettävä. Tähän EU pyrkii ja haalii samaan aikaan koko ajan lisää halpatyövoimaa Afrikasta ja Lähi-idästä palkkoja polkemaan EU työmarkkinoille jotta Euroopan rikkaat pääomanomistajat pääsevät entisestään rikastumaan ja kasvattamalla liikevoittojaan.
- fgfiofiugiug
Sorokselta saatu 500 milliä antoi itsetuntoon vahvistusta.
- FolioMulder
Nimenomaan haluavat liittovaltion tehdä Euroopasta.
Tietoisesti tuhoavat kansallista tilannetta taloudessa ja medioissa peopagandoineen ja tämä avoimet rajat- politiikka sopii siihen mainiosti !
He synnyttävät vastakkainasettelun Eurooppaan, haluavat murentaa kansallistunteen. todella vaarallista politiikkaa siis tekevät ja VALHEELLISIN perustein !
Miksi missään muualla maailmassa ei näin tehdä ?
Vain valkoisten länsimaiden maihin tuputetaan väkivaltauskontoa ja alkukantaisia ihmisiä sekaan.
Muualla maailmassa eletään terveen itsekunnioituksen mukaan. Afrikka ja Lähi-itähän nyt elävät vielä keskiaikaa. Juuri sitä he levittävät Eurooppaan.
- Kultasulat.ja.kurkut
"Presidentti Sauli Niinistö piti keskiviikkona New Yorkissa puheen, jossa hän julisti kansallismielisyyden poliittiseksi vihollisekseen."
Summatkaahan:
- joku oli hallitustyössä, kun suomeen tehtiin emu-sopeutuksia, varoittamatta yrityksiä ajettiin konkkaan
- joku meni ja kannatti eu-jäsenyyttä, ei kertonut taustoja tarpeeksi, koska joku oli kai puhuttu ympäri
- joku selitti, että eurosta tulee uusi äänestys ja sitten ollaan oltu jo 12 vuottaa kenenkään julkistamatta, EU:n alistettu osa.
Nyt Lippinen "riehuu", että Eurooppa jatkaa yhdistymistään.
OK, nämä kultapoitsut tekevät maksajiensa agendaa, kansalta ei vaan viitsitty kysyä.
Risikko, pusikko laittaa vakoilun ajoissa, emme ehdi saada kenenkään "päätä ns. pölkylle". Ne saa meidän päät. Mutta mitäs tuosta riisto ei onnistu kuitneaan ihan hiljaisesti villaisella painamalla. Tuhottiin ensi talous, sitten välit naapurehin, alettiin riehua islamisaatiota ja liittovaltiota.
Mitä vielä on odotettavissa? Tuleeko jäämies takaisin vai mikä ylläri seuraavaksi? - Kaunistyhmyys
"Niinistön mukaan rajoja kiinni vaativa kansanosa tarjoaa ”synkän vaihtoehdon” nykyiselle politiikalle.
Niinistön mielestä valtioiden rajoista ei saa tulla ”ylitsepääsemättömiä muureja” Euroopan ulkopuolelta tuleville siirtolaisille."
Niinistö voi perustaa puolueen, jonka nimi on "Islamin ABC".- Tulevat.siirtolaiset
Ja vielä ukkeli puhuu tulevista siirtolaisista, ehkä sitten myös tulee muutakin ryttelöä. Alkaa mennä johtajalla pasmat sekaisin. Kuka hänet äänesti valtaan?
- kcfhgfs
Niinistön kuherruskuukausi kansalaisetn kanssa on ohi.
Tottakai tulijoita riittää vastakin viesti on annettu.
Onhan jo annettu viesti siitäkin, että 10000 tulijan varalle on budjetoitu määrärahat tulevalle vuodelle.
Mikä vain on tulijoiden määrä, kun yhteen sippilän omakotitaloon pyrki 30000 matua?
Jos suhteessa sama määrä tulee nyt niin tulijoiden tulva on joka rajalla sankka ja pitkä.
Eeppiseksi lykkää, kuten obama veikeästi vertaili tätä rikastumisen tulvaa.
Ja onhan siinä toki jotain ylimaallisen runollista, kun rikastumista ei mitenkään voi estää. Kun ei ihmiskauppaa haluta estää on vastakohtana väkisinkin se, että hyvä-veli-piireillä riittää materiaalia mistä rahaa ammentaa ja mitä hyödyntää.
Sananvapauden kieltämisellä saadaan maksajien äänet kuulumattomiin, näillähän ei tunnetusti ole muutoinkaan sijaa omaksi kotimaakseen luulemassaan maassa, joten ihmisoikeudet voidaan lainsäädännön keinoin lopettaa tältä osin kokonaan.- Niinistön_perseennuolija
Jos kansallismielisyys on tuhoisa aate niin merkitseekö pian mahdollisesti koittava työkyvyttömyyseläkkeelle pääsyni myös armeijan silmissä D:n papereita? Ei näin itsetuhoiselle ja itsepetokselliselle valtiolle enää muulla luokituksella viitsi olla matkassa, koska uhrauduin tai en niin lopputulos on kuitenkin ihan sama. Sitä paitsi herra tasavallan presidentti puheistaan päätellen varmaan tykkäisi kovasti statuksenmuutoksestani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O492478Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on602228- 492035
Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais2101738Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn681650- 201610
Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok891437Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s151419Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var121370Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!
Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti191354